Veselá planéta 2014Košičania majú o hranie a iné pekné zážitky postarané - zahrať sa a vyskúšať si rozmanité hry budete môcť na akciách Zimomravenie 8. marca a na výstave Veselá planéta 14. až 16. marca. Na Veselej planéte budeme ako každý rok okupovať veľkú časť galérie a prinesieme kopu noviniek.

Sme radi, že môžeme na Slovensko prinášať aj zaujímavé turnaje - ak máte radi hry Star Wars X-Wing alebo Star Wars - The Card Game, pripravte si balíčky na Store Championships 8. a 29. marca v bratislavskej herni iHRYska. A ak preferujete Agricolu, zahrať si ju budete môcť prísť 6. apríla. A chystáme pre vás aj zápas o vzácnu trofej - tučniaka do hry Vládce Tokia! Dokonca nielen v Bratislave, ale aj v Banskej Bystrici (tu už je známy dátum turnaja, 22. marca). Priaznivci tejto kockovej vybíjanej príšer sa môžu tešiť.

Z Poľska prichádza čoraz viac pekných hier. Ak sa o niektorých z nich (najmä o hre Kolejka) chcete dozvedieť viac, Poľský inštitút pripravil zaujímavé prezentácie v Banskej Bystrici (5.3. o 9.30 hod. na FF UMB, Ružová 13, miest. 313) a v Bratislave (6.3. o 16.15 hod., Poľský inštitút, Nám. SNP 27A).

Ak ste vybavení malými ratolesťami, materské centrum Budatko pripravilo HRAvú nedeľu počas popoludnia 9. marca v Bratislave na Holíčskej.

Popradčania mali možnosť ochutnať hry pred necelým mesiacom na Fest Hry Poprad - no a v menšej, ale nemenej dobrej verzii si ich môžu prísť zahrať na ďalšiu Hrotesku v nedeľu 16. marca.

Game Expo 2014GAME EXPO je skvelá akcia na ktorú sa tešíme každý rok spolu s tisíckami mladých ľudí. A tento rok okrem hrania obľúbených vecí chystáme aj prednášky o novinkách zo sveta hier a najmä možnosť kadečo nové si aj vyskúšať. Príďte do bratislavského Istropolisu 21. až 23. marca.

V KC Dunaj sa budete môcť zahrať v nedele 9. a 23. marca v klasických večerných hodinách. A k tomu sa s veľkou radosťou pridáme k oslavám 3. narodenín KC Dunaj 30. marca - ak prídete, zažijete ochutnávku všeličoho, čo sa v tomto centre deje počas roka.

Okrem toho bude samozrejme prebiehať pravidelné hranie v Banskej Bystrici a v Bratislave v herniach pri našich predajniach.

Informácie o hraniach v našom Kalendári podujatí na stránke iHRYska. A fotky  z predošlého diania (a kopu iných zaujímavých informácií) nájdete na našej Facebookovej stránke.

Grabolo Junior

Grabolo Junior

Viac hier z kategórie: Postrehové hry

Namiesto čísel zvieratká. Ale súboj reakcií a pamäte ostáva. Kto zareaguje najrýchlejšie? A kto si bude pamätať, kto skrýva zeleného hada, či červeného slona? Grabolo Junior je postrehová hra vychádzajúca z hry Grabolo, ale s obrázkami zvieratiek. A junior nejunior, hodí sa nielen pre deti :)

u nás len 6,99 €
viac

Grabolo

Grabolo

Viac hier z kategórie: Postrehové hry

Kto má najrýchlejšie oči? Kto má najrýchlejšie ruky? Kto vydrží najviac? Grabolo je zábavná postrehová hra z rodiny čoraz populárnejších hier, v ktorých hrajú všetci hráči naraz a snažia sa zareagovať správne a čo najrýchlejšie - ak máte radi Dobble, skúste aj Grabolo.

u nás len 6,99 €
viac

Concept

Concept

Viac hier z kategórie: Hry na párty

Vďaka hre Concept už viac nemusíte hovoriť, aby ste mohli komunikovať! Pomocou kombinácií univerzálnych ikon môžete vyjadriť stovky predmetov, zvierat, postavy vymyslené aj reálne, filmové a knižné tituly, rôzne slovné spojenia a porekadlá. Vyberte pojem a zostavte správnu kombináciu ikon tak, aby vaše indície spoluhráči správne interpretovali.

u nás len 29,99 €
viac

Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze Domostwo

Viac hier z kategórie: Kooperatívne hry

Čím bola vražda spáchaná? Kde sa to stalo? A najmä... kto to bol? Viacero hier necháva hráčov odhaľovať podobné tajomstvá. Ale v tejto hre komunikuje práve zavraždený - snaží sa svojich spoluhráčov naviesť na správne odpovede. A to všetko iba pomocou kariet s obrázkami. Skvelá párty hra, neľahká a jedinečná.

u nás len 29,99 €
viac

Terror in Meeple City

Terror in Meeple City

Viac hier z kategórie: Rodinné hry

Panáčikovo v ohrození! Celé mesto sa rozpadáva, ako ho ničia monštrá. Akurát že tieto monštrá ste vy, hráči. Vašim cieľom bude zaboriť svoje pazúry a špinavé tlapy do asfaltu, ničiť budovy a požierať nevinných panáčikov - obyvateľov Meeple City. Teda v skratke: musíte šíriť strach a hrôzu a zároveň sa pri tom poriadne baviť.

u nás len 49,99 €
viac

Looping Louie

Looping Louie

Viac hier z kategórie: Rodinné hry

Louis je postrach - lieta hore-dole, krúti sa všetkými smermi, no najmä doráža na kurčatá! Ochráň svoju farmu - odraz Louisov útok na kurence, inak ich jedno po druhom zlikviduje a ty budeš mimo hry. Hráč, ktorého kurča sa posledné udrží na nohách, vyhráva

u nás len 14,99 €
viac

Fun Farm

Fun Farm

Viac hier z kategórie: Postrehové hry

Veľké penové zábavne vyzerajúce zvieratká sú hlavným pútačom hry. Postupne vykladané karty s ich obrázkami určujú, ktoré zvieratko po hode kockami treba chytiť. Kto má najrýchlejšiu ruku, vyhrá. Jedna z našich obľúbených a vtipných postrehových hier.

u nás len 19,99 €
viac

Super Fantasy: Ugly Snouts Assault

Super Fantasy: Ugly Snouts Assault

Viac hier z kategórie: Kooperatívne hry

Graficky vydarená kooperatívna hra typu "hack'n'slash" (proste sekanica :)) Hráči v úlohe netradičných fantasy hrdinov plnia misie v temných chodbách a komnatách podzemia plného zamknutých dvier a pascí, truhlíc či sudov s užitočnými alebo smrtonosnými objavmi, no a samozrejme nejaké tie príšerky a prapodivné stvorenia, ktoré sa to hrdinom budú snažiť poriadne "osoliť".

u nás len 34,99 €
viac