Slavcon 2014Slavcon je príjemný festival plný fantastiky a fantázie, máme radi jeho atmosféru. Herňa iHRYska bude plná dobrých hier, predstavíme aj pár noviniek. A výbornou správou je návšteva vzácneho hosťa Vlaadu Chvátila, autora mnohých hier. Bude mať prednášku a aj debatné posedenie. Slavcon je 25. až 27. apríla v priestoroch bratislavskej Iuventy.

Posledný zápas o vzácnu trofej - tučniaka do hry Vládce Tokia, sa uskutoční v Košiciach 26. apríla v priestoroch Crossroad Clubu.

Ak máte radi kombinovanie, premýšľanie, taktiku a radi by ste zažili atmosféru medzinárodného turnaja v Budapešti (fajný hotel, dobré jedlo, skvelý program a kopa hrania zaručené), zapojte sa do kvalifikačných turnajov v hre Rummikub. Zo Slovenska postúpi 8 hráčov, vyzvú kvalifikantov z Čiech, Maďarska a Rakúska. Jednotlivé turnaje budú v Bratislave 22. apríla, v Trnave 26. apríla, v Banskej Bystrici 28. apríla a záverečný v Bratislave 3. mája. Turnaj 4 krajín bude 16. až 18. mája.

Ak chcete spoznať novinky z dielne vydavateľstva Pegasus Spiele, príďte na utorkové hranie 29. apríla v bratislavskej herni iHRYska. Na hranie budú pekné nové hry (napríklad Fungi, Port Royal, Pagoda, Camel Up, Istanbul... ak ich nepoznáte, nuž práve o to ide, že ich budete mať možnosť objaviť a zahrať si po prvýkrát na Slovensku).

A pre mamičky (či oteckov, či babičky a dedov) s deťmi - na 3. a 4. mája sme pripravili ukážky hier HABA. Okrem predvádzania a možností poprezerať si ich a zahrať sa budú aj darčeky a krásne HABA tašky.

V KC Dunaj sa budete môcť zahrať v nedele 20. apríla a 4. mája v klasických večerných hodinách.

Okrem toho bude samozrejme prebiehať pravidelné hranie v Banskej Bystrici a v Bratislave v herniach pri našich predajniach. Pozývame vás najmä na pondelok v Bystrici a utorok v Bratislave. Hráči LCG hier isto nájdu spoluhráčov počas štvrtkových bratislavských herní.

Informácie o hraniach v našom Kalendári podujatí na stránke iHRYska. A fotky  z predošlého diania (a kopu iných zaujímavých informácií) nájdete na našej Facebookovej stránke.

Malý princ: Udělej mi planetu!

Malý princ: Udělej mi planetu!

Viac hier z kategórie: Rodinné hry

Malý princ je veľmi pekná hra na motívy knihy Malý princ od Antoina de Saint-Exupéryho. Hráči stavajú planéty z dielikov, na ktorých sú jednotlivé veci známe z románu - od ovečiek, cez baobaby, až k východom slnka.

u nás len 17,99 €
viac

Rivet Wars

Rivet Wars

Viac hier z kategórie: Hry pre dvoch

Vojnová hra s úžasnými miniatúrami zo sveta v ktorom neskončila Veľká vojna. V tomto čudesnom prostredí nájdete neuveriteľné technológie (chodiace tanky, zbroj na naftu, jednokolesové vozidlá či jazdu v plátovom brnení). Nedajte sa však zmiasť roztomilo vyzerajúcími figúrkami, tento svet je plný strachu, vojnou roztrhnutého priateľstva a čierneho humoru.

u nás len 81,99 €
viac

Králík Kuk

Králík Kuk

Viac hier z kategórie: Hlavolamy

Králík Kuk je detský logický hlavolam pre 1 hráča z rady SMART games pre najmenšie deti. V krabici nájdete 3 veľké drevené diely, roztomilého dreveného králika a 60 zaujímavých logických úloh. Stojí králik na červenom, na žltom alebo na modrom diely? A pozerá sa cez kruh, alebo cez hviezdičku? S králikom Kukom deti objavujú úžasný svet trojrozmerného priestoru.

u nás len 23,99 €
viac

Skákající králíček

Skákající králíček

Viac hier z kategórie: Rodinné hry

Z nory vykukuje „Skákající králíček“ a pozorne sleduje svoje mrkvové políčko. Na hráčoch je jeho mrkvičku pekne „pozbierať“, ale pozor, nesmú ho vyľakať! Majte preto oči na stopkách – akonáhle vyskočí, musíte ho chytiť! Jednoduchá a už aj pre dvojročné či trojročné deti príťažlivá hra.

u nás len 19,99 €
viac

Crazy Office

Crazy Office

Viac hier z kategórie: Hlavolamy

V kanceláriách vládne chaos! Zamestnanci stále pobehujú a všetko treba dať na miesto. Kvet bude mať v modrej miestnosti šéf alebo bude u jeho sekretárky vo vedľajšej miestnosti? Poslíček doniesol pizzu, ale komu? A kde dáme trezor? Šéf chce mať u seba boxovací vak! Budete schopný splniť všetky bláznivé požiadavky? Precvičte svoje dedukčné schopnosti a usporiadajte miestnosti podľa indícií v zadaní.

u nás len 19,99 €
viac

Link it

Link it

Viac hier z kategórie: Hlavolamy

Cieľom hlavolamu Link it je pomocou určených dielikov vytvoriť cestu z ľavého horného rohu do protiľahlého rohu hracieho plánu. Cesta však smie viesť iba po červených políčkach, takže nestačí dieliky k sebe priložiť, ale musíte vymyslieť takú zostavu, kedy celú cestu prejdete po navzájom susediacich červených políčkach. Dieliky sú vyrobené z moderných nanomateriálov a vďaka tomu veľmi dobre držia na hracej ploche a naviac tento materiál je aj vodeodolný. Ak sa časom priľnavosť stratí, stačí dieliky opláchnuť v studenej vode a znovu budú dobre držať.

u nás len 9,99 €
viac

Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze Domostwo

Viac hier z kategórie: Kooperatívne hry

Čím bola vražda spáchaná? Kde sa to stalo? A najmä... kto to bol? Viacero hier necháva hráčov odhaľovať podobné tajomstvá. Ale v tejto hre komunikuje práve zavraždený - snaží sa svojich spoluhráčov naviesť na správne odpovede. A to všetko iba pomocou kariet s obrázkami. Skvelá párty hra, neľahká a jedinečná.

u nás len 29,99 €
viac

Brouci v akci

Brouci v akci

Viac hier z kategórie: Hlavolamy

Logický hlavolam pre 1 hráča, ktorý rozvíja predovšetkým logické myslenie a plánovanie. Úlohou tejto logickej hry je podľa jednej zo 48 úloh umiestniť rôzne tvarované dieliky na magnetickú podložku tak, že zostane vidieť len hmyz zo zadania. Celá hra vrátane úloh a riešení je v kompaktnom balení s patentom na zapnutie, čo je ideálne na cesty.

u nás len 9,99 €
viac