Piccobello
Dnes bol veľký prací deň a my sme oprali veľkú kopu prádla, ktoré teraz treba rozvešať po záhrade. Práve svieti slnko, ale počasie sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Kto zavesí všetko svoje prádlo ako prvý? Každý hráč dostane svoj kôš s piatimi kusmi oblečenia v rôznych farbách. Úlohou hráča je čo najrýchlejšie povešať svoje prádlo na šnúru. Má to však háčik. Hráč môže zavesiť len kus oblečenia takej farby, aká mu padne na farebnej kocke. Taktiež oblečenie sa neusuší v každom počasí. Ak svieti slniečko alebo fúka vietor, oblečenie vyschne, avšak ak príde dážď, musíme oblečenie rýchlo zvesiť naspäť do koša, aby nám nezmoklo. Keď je hráč na ťahu, najskôr hodí farebnou kockou, ktorá mu určí akej farby prádlo musí zavesiť. Farebná kocka obsahuje aj jednu stranu so symbolom koša na prádlo, čo je v podstate žolík, vtedy môže hráč zavesiť akýkoľvek kus prádla zo svojho koša. Po zavesení jedného kusu prádla hodí hráč kockou udalostí, ktorá mu môže umožniť zavesiť ďalší kus prádla (symbol slnka, koša), alebo práve naopak ho prinúti práve zavesený kus zvesiť (symbol dažďa).  Hráč, ktorý ako prvý zavesí všetkých päť kusov prádla, sa stáva víťazom.   
Odporúčaný vek:
3 roky
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
24,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Dnes bol veľký prací deň a my sme oprali veľkú kopu prádla, ktoré teraz treba rozvešať po záhrade. Práve svieti slnko, ale počasie sa môže veľmi rýchlo zmeniť. Kto zavesí všetko svoje prádlo ako prvý?

Každý hráč dostane svoj kôš s piatimi kusmi oblečenia v rôznych farbách. Úlohou hráča je čo najrýchlejšie povešať svoje prádlo na šnúru. Má to však háčik. Hráč môže zavesiť len kus oblečenia takej farby, aká mu padne na farebnej kocke. Taktiež oblečenie sa neusuší v každom počasí. Ak svieti slniečko alebo fúka vietor, oblečenie vyschne, avšak ak príde dážď, musíme oblečenie rýchlo zvesiť naspäť do koša, aby nám nezmoklo.

Keď je hráč na ťahu, najskôr hodí farebnou kockou, ktorá mu určí akej farby prádlo musí zavesiť. Farebná kocka obsahuje aj jednu stranu so symbolom koša na prádlo, čo je v podstate žolík, vtedy môže hráč zavesiť akýkoľvek kus prádla zo svojho koša. Po zavesení jedného kusu prádla hodí hráč kockou udalostí, ktorá mu môže umožniť zavesiť ďalší kus prádla (symbol slnka, koša), alebo práve naopak ho prinúti práve zavesený kus zvesiť (symbol dažďa). 

Hráč, ktorý ako prvý zavesí všetkých päť kusov prádla, sa stáva víťazom. 

 

Obsah hry:

- 1 hracia doska

- 1 šnúra na prádlo

- 4 koše na prádlo

- 1 vrecko s 30 štipcami

- 20 kusov oblečenia v 5 farbách

- 1 farebná kocka

- 1 kocka udalostí

- pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
3+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Anna Mauritz
Rok vydania:
1998
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Momentálne nedostupné
19,99 €
Momentálne nedostupné
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje