Stone Age (Jubiläumsaugabe) DE
Stone Age (Jubiläumsaugabe) DE je nové limitované vydanie hry Stone Age (Doba kamenná). Obsahuje obojstranný herný plán (letnú a zimnú stranu), vylepšené figúrky, upravené pravidlá, dve minirozšírenia ("The Igloo" a "The Wild Animals") a herný variant "Winter is Hard". Doba kamenná sa vezie na módnej vlne hier, v ktorých posielame figúrky na rôzne miesta, kde pre nás urobia niečo užitočné (vyťažia, vymenia, kúpia, predajú). Tiež tu vysielame členov kmeňa ťažiť suroviny (drevo, hlina, kameň, zlato), loviť, množiť sa a pod. Pri ťažbe a love o úspechu výpravy rozhoduje priazeň bohov v podobe kociek. Za každého člena výpravy dostaneme jednu kocku. Každé dva body na kockách pre nás znamenajú jeden úspešný úlovok. Získať suroviny je ešte trochu ťažšie. Zatiaľ čo na drevo nám stačia tri body, na hlinu potrebujeme už štyri, na kameň päť. Odvážlivci, ktorí sa vypravia pre zlato spotrebujú na každú tehličku celých šesť bodov. Aby hráči neboli odkázaní len na priazeň osudu, môžu počas každého kola použiť všetky dovtedy získané pazúriky a ich pomocou navýšiť počet bodov hodený na kockách. Načo je jedlo asi všetci tušia, ale čo so získanými surovinami? Pomocou nich získavate víťazné body. Buď priamo stavbou budov (v ponuke akcií je vždy niekoľko budov z rôznych kombinácií surovín, ktoré je možné postaviť). Za budovu získavajú hráči body zodpovedajúce hodnote surovín potrebných na jej stavbu. Druhou a veľmi užitočnou vecou je nákup kariet. V ponuke sú každé kolo hneď štyri a každá prináša nejaký okamžitý zisk a navyše prísľub bodového bonusu na konci hry. Kedy vlastne hra končí? Počet kôl nie je pevne stanovený, záleží, ako rýchlo hráči vykúpia buď jednu z kôpok s kartičkami budov alebo karty z ponuky. Hra trvá zhruba hodinku a po prvej partii majú obvykle všetci účastníci chuť na odvetu.  
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
59,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Stone Age (Jubiläumsaugabe) DE je nové limitované vydanie hry Stone Age (Doba kamenná). Obsahuje obojstranný herný plán (letnú a zimnú stranu), vylepšené figúrky, upravené pravidlá, dve minirozšírenia ("The Igloo" a "The Wild Animals") a herný variant "Winter is Hard".

Doba kamenná sa vezie na módnej vlne hier, v ktorých posielame figúrky na rôzne miesta, kde pre nás urobia niečo užitočné (vyťažia, vymenia, kúpia, predajú). Tiež tu vysielame členov kmeňa ťažiť suroviny (drevo, hlina, kameň, zlato), loviť, množiť sa a pod. Pri ťažbe a love o úspechu výpravy rozhoduje priazeň bohov v podobe kociek. Za každého člena výpravy dostaneme jednu kocku. Každé dva body na kockách pre nás znamenajú jeden úspešný úlovok. Získať suroviny je ešte trochu ťažšie. Zatiaľ čo na drevo nám stačia tri body, na hlinu potrebujeme už štyri, na kameň päť. Odvážlivci, ktorí sa vypravia pre zlato spotrebujú na každú tehličku celých šesť bodov. Aby hráči neboli odkázaní len na priazeň osudu, môžu počas každého kola použiť všetky dovtedy získané pazúriky a ich pomocou navýšiť počet bodov hodený na kockách.

Načo je jedlo asi všetci tušia, ale čo so získanými surovinami? Pomocou nich získavate víťazné body. Buď priamo stavbou budov (v ponuke akcií je vždy niekoľko budov z rôznych kombinácií surovín, ktoré je možné postaviť). Za budovu získavajú hráči body zodpovedajúce hodnote surovín potrebných na jej stavbu. Druhou a veľmi užitočnou vecou je nákup kariet. V ponuke sú každé kolo hneď štyri a každá prináša nejaký okamžitý zisk a navyše prísľub bodového bonusu na konci hry.

Kedy vlastne hra končí? Počet kôl nie je pevne stanovený, záleží, ako rýchlo hráči vykúpia buď jednu z kôpok s kartičkami budov alebo karty z ponuky. Hra trvá zhruba hodinku a po prvej partii majú obvykle všetci účastníci chuť na odvetu.

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Bernd Brunnhofer
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje