Thurn & Taxis - Glanz und Gloria

Pridajte prvé hodnotenie
Počet hráčov: 2 - 4
Doba hrania: 60 min.
Odporúčaný vek: od 10 rokov
Jazyk hry: jazykovo nezávislé
Jazyk pravidiel: - na stiahnutie
Výrobca: Hans im Glück
Autor: Andreas Seyfarth, Karen Seyfarth
Rok vydania: 2007

Dlhodobo nedostupné

Doprava od 2,99 €

Cena:

19,99 €

Popis a obsah Thurn & Taxis - Glanz und Gloria:

V rozšírení k obľúbenej hre Thurn und Taxis (Poštový kuriér) sa môžeme zahrať na poštárov v severnej časti Nemecka a navštíviť tak aspoň na hracom pláne mestá Hanzy, Prusko alebo Drážďany. Samozrejme nejde o úplne novú hru, ale "len" o upravený Thurn und Taxis. Väčšina pravidiel ostala v platnosti. Na novom hernom pláne si dokonca môžete zahrať aj priamo s pôvodnými pravidlami. Zmenené pravidlá však prinášajú odlišnú hernú stratégiu.

Ohromný úspech hry Thurn und Taxis (Poštový kuriér) prinútil Andrease Seyfartha, aby skrátil zvyčajný čas niekoľkých rokov medzi vydaním svojej ďalšej hry na minimum. Vďaka tomu sa už teraz môžeme zahrať na poštárov v severnej časti Nemecka a navštíviť tak aspoň na hracom pláne hanzové mestá, Prusko alebo Drážďany. Ako jeden z nadšených priaznivcov tejto hry som bol zvedavý, čo nám Andreas spolu so svojou ženou prichystali.

Samozrejme nejde o úplne novú hru, ale "len" o upravený Thurn und Taxis. Väčšina pravidiel ostala v platnosti. Na novom hernom pláne si dokonca môžete zahrať aj priamo s pôvodnými pravidlami.

Hra podľa zmenených pravidiel je prekvapivo o dosť iná oproti pôvodnej verzii. Úplne chýbajú kočiare, zato sa zvýšila hodnota dlhších ciest (pribudla nová kôpka bonusov pre cestu dĺžky 8). Navyše teraz musíte mať nielen cestu, ale aj dostatok koní, ktoré poštu dopravia. Pre každé mesto obsiahnuté v ceste musí mať hráč prichystaného koňa. Hráč má vždy automaticky k dispozícii dva kone obsiahnuté na svojej karte hráča. Ďalšie kone môže k tejto karte prikladať. Každá karta mesta má na rube jedného až tri kone. Kedykoľvek počas vytvárania cesty môže hráč priložiť kartu miesto na cestu do svojho konského záprahu.

Nedá sa nezmieniť o hernom materiáli. Prečo vlastne ide oficiálne o rozšírenie a nie o samostatnú hru? Jediné, čo v krabici nenájdete, sú drevené poštové schránky (20 pre každého hráča). Buď teda už vlastníte hru Poštový Kuriér alebo môžete využiť materiál z akejkoľvek inej hry. Príjemné je, že Hans im Glück takto hráčom pekných pár korún ušetrila a tiež krabici typickej pre tento rad hier odtučňovacia kúra evidentne prospela (jej hĺbka je zhruba polovičná).

Z hraní mám zatiaľ zmiešané pocity. Bavila ma, ale mal som nepríjemný pocit, že ma napodiv oveľa viac ako v pôvodnej hre postihne, keď mi karty nechodia. Tým, že musím občas zahrať aj kartu do záprahu, mám možnosť pár kôl na tu konkrétnu potrebnú kartu počkať. Bohužiaľ, ak počas nich nepríde, šance na úspech v poštovom podnikaní sa Vám rozplynú. Možno som ale zatiaľ len neobjavil tu správnu hernú taktiku.

Celkové hodnotenie
Ak už máte Poštového kuriéra doma, zvážte, či stojíte o ďalšiu mapu s odlišnou hernou stratégiou. Ak ste si pôvodnú hru zatiaľ nezadovážili, môžete si teraz vybrať aj tento variant. Osobne skôr odporúčam kúpiť si najskôr Poštového kuriéra a až časom zauvažovať aj o Glanz und Gloria. K správnej voľbe Vám môžu napomôcť aj on-line partie na Brettspielwelte, kde sú implementované obe verzie hry.

BoardGameGeek hodnotenie: 7.29 / 10

Chcete sa dozvedieť o hre Thurn & Taxis - Glanz und Gloria dozvedieť viac ? Radi Vám pomôžeme. Našu odpoveď môžete očakávať najneskôr do 2 pracovných dní.

Prepíšte text do poľa

Pravidlá Thurn & Taxis - Glanz und Gloria


Užitočné linky

Thurn und Taxis (Poštovní Kurýr)

rodinná hra
Cena: 27,99 €

Dobble

zábavná hra
Cena: 10,99 €

Krycie mená

zábavná hra
Cena: 16,99 €

Pokémon: Sun & Moon Booster Pack

náročná hra
Cena: 3,99 €

Dixit

rodinná hra
Cena: 22,99 €

Duch!

zábavná hra
Cena: 10,99 €

Příběhy z kostek

rodinná hra
Cena: 9,99 €

Speed Cups

zábavná hra
Cena: 14,99 €

Cardline: Svet zvierat

rodinná hra
Cena: 14,99 €

Cardline: Dinosauři

rodinná hra
Cena: 14,99 €

Zobraziť všetky