Zeměplocha: Ankh-Morpork

5x hodnotené
Počet hráčov: 2 - 4
Doba hrania: 45 - 90 min.
Odporúčaný vek: od 12 rokov
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca: REXhry
Autor: Martin Wallace
Rok vydania: 2011

Dlhodobo nedostupné

Doprava od 2,80 €

Cena:

34,99 €

Popis a obsah Zeměplocha: Ankh-Morpork:

Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorý z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné dávať si dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti.

Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorí z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné si dávať dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti.

Počas hry budete využívať známe postavy a celebrity Plochozeme, ako napríklad Mrakoplaš, Knihovník, kapitán Karotka a dokonca aj Smrť - osobne. S ich pomocou je potrebné obsadzovať a súperiť o jednotlivé štvrte mesta Ankh-Morpork v snahe dosiahnuť svoj tajný cieľ a zároveň zabrániť ostatným protihráčom v dosiahnutí ich tajného cieľa.

O dostatok prekvapení a chaosu sa budú starať mágovia z Neviditeľnej univerzity, ktorým sa nejeden experiment nepodarí celkom podľa ich predstáv. Po meste budú blúdiť démoni a trolovia a možno priletí aj drak!

Obsah hry:

1 veľký hrací plán mesta Ankh-Morpork, 132 kariet (7 kariet osobností, 101 kariet postáv, 12 kariet udalostí, 12 kariet mestských častí), 79 drevených žetónov (48 služobníkov, 24 budov, 4 démoni, 3 trolovia), 12 žetónov konfliktu, hrsť herných peňazí, 1 dvanásťstenná kocka, farebné pravidlá hry


Hodnotenie Zeměplocha: Ankh-Morpork

Hodnotenie od Petr
  Pro fanouška Zeměplochy je to naprostá povinnost. Hra probíhá docela rychle a svižně. Každý hráč má tajný úkol známý pouze jemu - nejen že jej potřebuje dosáhnout k vítězství ve hře ale také by měl co nejdříve odhalit cíle ostatních a pokud možno jim kazit nebo znemožnit jejich dosažení. Graficky velmi hezky zpracované. Jediná výtka, kterou mám, je, že oněch postav (=tajných cílů) je poměrně málo a brzy se tak ohrají. Proto uvažuji o vytvoření a ozkoušení nějakých nových, protože o expanzi jsem zatím neslyšel.
Hodnotenie od František Škoda
  Zemeplocha je verná knižkám, z ktorých čerpá - každý má svoj cieľ, kradne sa tu, vraždí, vládne a čaruje, pričom všetko sprevádza nepredvídateľnosť. Výsledkom je hra, ktorá síce občas môže pôsobiť trošku nevyrovnane (pri 4 hráčoch má Elánius výhodu), no vždy zabaví a mierne potrápi aj strategické zmýšľanie. Moja prvá moderná stolová hra, ktorá navždy zostane srdcovkou.
Hodnotenie od Katka
  Výborná hra, pri prvých pokusoch vyzerá veľmi zložito, ale akonáhle sme sa v nej trochu zorientovali, zistili sme, že je pravidlá sú vlastne celkom jednoduché. Pritom vďaka rôznym kartičkám je plná rôznych akcií a každá hra je trochu iná. Hráva ju s nami bez problémov aj náš 8-ročný syn (a nejde o žiadne super geniálne dieťa). Hru som dostala, lebo som veľkým fanúšikom Terryho Pratchetta, ale určite by som si ju užila, aj keby som Zeměplochu nepoznala.
Hodnotenie od martin
  strasne dobra hra. kazda postava ma iny ciel (ktore mozu byt diametralne odlisne - napr. vyvolat vela nepokojov, ziskat kontrolu nad mestskymi castami, mat vela penazi, mat svojich poskokov v co najviac mestskych castiach, ci dokonca udrzat rovnovahu v hre az kym sa neminu karty), ale nikto neviem za aku postavu hraju superi, a tak to musi odhadnut podla spravania. napriek tomu, ze kariet je dost vela, hra sa s nimi jednoducho, pretoze kazda z nich obsahuje nejaku kombinaciu zakladnych akcii (umiestnovat sluhov, stavat budovy, brat peniaze, zabijat, odstranovat problemy, katastrofa, a par kariet ma svoju specialnu vlastnost jednoducho popisanu). Kto cital knihy, ten rychle pochopi vtip, preco dana karta robi to, co robi (napr. preco retrofrenolog Zorbi meni charakter, a preco pani Ruzena Dlanova niekomu da (kartu) a dostane od neho dva toliare, alebo preco karta Zavazadlo zabija)
Hodnotenie od stefan
  Jednoduchá ale zábavná hra. Spoj Bang (kartičky) a Monopoly (autentická mapa Ankh- Morporku) a máš to. Každá karta má iný účinok napísaný na sebe (každý má kartičku s vysvetlívkami k asi 6 piktogramom ktoré sa opakujú) zabíjaš služobníkov tvojich oponentov, staviaš budovy, vyvolávaš nepokoje... náhodná udalosť spôsobí nájadz draka, útok trolov a démonov alebo aj záplavu. no a popri tom sa snažíš z hrania oponentov zistiť, kto má aký cieľ- nezabudni však že aby si vyhral, musí ako prvý splniť svoju tajnú úlohu! :) je to zábava kde netreba extra premýšlať

Chcete sa dozvedieť o hre Zeměplocha: Ankh-Morpork dozvedieť viac ? Radi Vám pomôžeme. Našu odpoveď môžete očakávať najneskôr do 2 pracovných dní.

Prepíšte text do poľa

Užitočné linky

Discworld: Ankh-Morpork

náročná hra
Cena: 32,99 €

The Witches: A Discworld Game

náročná hra
Cena: 32,99 €

Guards! Guards! A Discworld Boardgame

rodinná hra
Cena: 35,99 €

Citadela

rodinná hra
Cena: 12,99 €

Zeměplocha: Čarodějky

náročná hra
Cena: 32,99 €

Zeměplocha: Semafory

náročná hra
Cena: 29,99 €

Dobble

zábavná hra
Cena: 10,99 €

Krycie mená

zábavná hra
Cena: 16,99 €

Pokémon: Sun & Moon Booster Pack

náročná hra
Cena: 3,99 €

Dixit

rodinná hra
Cena: 22,99 €

Duch!

zábavná hra
Cena: 10,99 €

Příběhy z kostek

rodinná hra
Cena: 9,99 €

Speed Cups

zábavná hra
Cena: 14,99 €

IQ Puzzle

moderný hlavolam
Cena: 9,99 €

Cardline: Svet zvierat

rodinná hra
Cena: 14,99 €

Zobraziť všetky