Yamataï
Yamataï je najnovšia hra od vydavateľstva Days of Wonder, ktoré je známe svojimi graficky krásne spracovanými rodinnými hrami s nenáročnými pravidlami. A presne také je aj Yamataï. Kráľovná Himiko poverila staviteľov v krajine Yamatai, vrátane vás, aby vybudovali hlavné mesto, ktoré sa stane klenotom celého kráľovstva. Môžete postaviť rôzne budovy od palácov až po torii - tradičné japonské brány. Akú stratégiu zvolíte, aby ste predbehli konkurenciu a vryli sa do pamäte ako najväčší staviteľ zo všetkých? Hlavné mesto je vlastne sústava ostrovov, na ktorých budete svoje budovy stavať. Na to, aby ste sa na ostrov dostali potrebujete samozrejme lode, ktoré vám dávajú rôzne akcie a vezú zdroje, za ktoré staviate budovy. Aby ste na danom ostrove postavili nejakú budovu, musí byť dielik ostrova obkľúčený loďami takej farby, aké sú zobrazené na budove. Najať si môžete aj špecialistu s jedinečnou schopnosťou, ktorý vám pomôže. Je na vás ako využijete svoje lode, odborníkov a staviteľský kumšt, aby ste postavili najkrajšie hlavné mesto. Anglické pravidlá
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
40-80 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
49,99 €
29,99 €
Objednáme pre vás
Predajňa BA: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Yamataï je najnovšia hra od vydavateľstva Days of Wonder, ktoré je známe svojimi graficky krásne spracovanými rodinnými hrami s nenáročnými pravidlami. A presne také je aj Yamataï. Kráľovná Himiko poverila staviteľov v krajine Yamatai, vrátane vás, aby vybudovali hlavné mesto, ktoré sa stane klenotom celého kráľovstva. Môžete postaviť rôzne budovy od palácov až po torii - tradičné japonské brány. Akú stratégiu zvolíte, aby ste predbehli konkurenciu a vryli sa do pamäte ako najväčší staviteľ zo všetkých?

Hlavné mesto je vlastne sústava ostrovov, na ktorých budete svoje budovy stavať. Na to, aby ste sa na ostrov dostali potrebujete samozrejme lode, ktoré vám dávajú rôzne akcie a vezú zdroje, za ktoré staviate budovy. Aby ste na danom ostrove postavili nejakú budovu, musí byť dielik ostrova obkľúčený loďami takej farby, aké sú zobrazené na budove. Najať si môžete aj špecialistu s jedinečnou schopnosťou, ktorý vám pomôže.

Je na vás ako využijete svoje lode, odborníkov a staviteľský kumšt, aby ste postavili najkrajšie hlavné mesto.

Anglické pravidlá

Obsah hry:
 • 1 hracia plocha
 • 41 budov
 • 4 hracie podložky
 • 6 žetónov poradia v ťahu
 • 80 drevených lodí
 • 10 dielikov flotily
 • 28 dielikov budov
 • 7 dielikov hôr
 • 34 žetónov kultúry
 • 8 žetónov posvätnej pôdy
 • 18 doštičiek špecialistov
 • 73 mincí
 • 24 žetónov prestíže
 • 1 pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
40-80 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Bruno Cathala, Marc Paquien
Rok vydania:
2017
Hodnotenie hry
Tomas
30.8.2017
Na prvy pohlad ma tato hra zaujala dizajnom ... uz samotny obal je pekny, farebny, krasna ilustracia ... medzi ostatnymi hrami v obchode vynikne a zaujme. Ale kedze mna viac zaujima hracia mechanika, znovuhratelnost a samotna hratelnost, ci uz medzi dvoma alebo viacerymi hracmi, tak som si samotnu hru pred kupou aspon ako tak ,,presondoval,,. Kupil som ju a nelutujem. Hratelnost v 2 je excelentna, v 3 dobra, v 4 uz trochu,,pokulháva,, ,ale da sa. Znovuhratelnost je vyborna, hra aj pri castom hrani, tak skoro neomrzi. Komponenty hry su kvalitne, dostatocne pevne, krasne ilustrovane. Vnutrajsok krabice je vyformovany, tak aby sa jednotlive komponenty dali roztriedit do presne vyformovanych komorok (vrecuska tu fakt nie su potrebne). Vrelo odporucam – hlavne dvojiciam. Osobne by som to zaradil medzi hry vhodne ako svadobny darcek.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje