Alhambra - The Vizier´s Favor
Vezírova priazeň (Die Gunst des Wesirs) je prvé rozšírenie obľúbenej hry Alhambra. Obsahuje 4 moduly, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať so základnou hrou i inými rozšíreniami. Vezírova priazeň (drevený žetón) umožňuje hráčom hrať mimo svoj vlastný ťah a získať tak dôležitú budovu. Po použití je nutné priazeň opäť "dobiť" vynechaním akcie vo vlastnom ťahu. Domčeky pracovníkov (dieliky) umožňujú umiestniť do Alhambry hráča dieliky zo špeciálnej zásoby. Hodnota tejto stavby závisí od počtu stavieb rovnakého typu na okolitých kartičkách. Tieto dieliky sú síce zdarma, ale ich počet je pre každého hráča obmedzený na maximálne tri. Zmenáreň (karty) umožňuje zameniť si pri nákupe budov rôzne meny. Bonusové karty zobrazujú rôzne budovy. Ak sa hráčovi podarí v priebehu hry postaviť budovu, ktorú má na svojej bonusovej kartičke bude sa mu táto v záverečnom hodnotení počítať k ostatným budovám tohto typu.   Z týchto štyroch modulov považujem za najlepší Domčeky pracovníkov, ktorý rieši problémy s prepojením hradieb a zatraktívňuje súboje o prevahu v jednotlivých typoch budov. Doporučujem vyskúšať aj modul Vezírova priazeň. Zvyšné moduly neprinášajú do hry príliš nového a pri použití viacerých modulov súčasne môžu hráči stratiť nad hrou prehľad.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
14,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Vezírova priazeň (Die Gunst des Wesirs) je prvé rozšírenie obľúbenej hry Alhambra. Obsahuje 4 moduly, ktoré je možné ľubovoľne kombinovať so základnou hrou i inými rozšíreniami.

  • Vezírova priazeň (drevený žetón) umožňuje hráčom hrať mimo svoj vlastný ťah a získať tak dôležitú budovu. Po použití je nutné priazeň opäť "dobiť" vynechaním akcie vo vlastnom ťahu.
  • Domčeky pracovníkov (dieliky) umožňujú umiestniť do Alhambry hráča dieliky zo špeciálnej zásoby. Hodnota tejto stavby závisí od počtu stavieb rovnakého typu na okolitých kartičkách. Tieto dieliky sú síce zdarma, ale ich počet je pre každého hráča obmedzený na maximálne tri.
  • Zmenáreň (karty) umožňuje zameniť si pri nákupe budov rôzne meny.
  • Bonusové karty zobrazujú rôzne budovy. Ak sa hráčovi podarí v priebehu hry postaviť budovu, ktorú má na svojej bonusovej kartičke bude sa mu táto v záverečnom hodnotení počítať k ostatným budovám tohto typu.

 

Z týchto štyroch modulov považujem za najlepší Domčeky pracovníkov, ktorý rieši problémy s prepojením hradieb a zatraktívňuje súboje o prevahu v jednotlivých typoch budov. Doporučujem vyskúšať aj modul Vezírova priazeň. Zvyšné moduly neprinášajú do hry príliš nového a pri použití viacerých modulov súčasne môžu hráči stratiť nad hrou prehľad.

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45-60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Dirk Henn, Wolfgang Panning
Rok vydania:
2004
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje