Ali
Ali je zábavná rodinná hra, ktoré preverí nielen vaše pamäťové schopnosti, ale aj pozornosť a šikovnosť. V tejto hre znovu ožíva príbeh Aladina a štyridsiatich zbojníkov. V každom kole sa jeden z hráčov stáva Aladinom, zatiaľ čo ostatní hráči sa stanú zbojníkmi. Aladin si každé kolo na ruku potiahne kartu pokladu, pričom ju na chvíľu ukáže zbojníkom. Aladin má teda každé kolo viac a viac kariet. Zbojníci musia potom každé kolo vymenovať všetky karty pokladov, ktoré ma Aladin na ruke a ktoré chce vyniesť z Jaskyne pokladov. Aladin ale musí dávať pozor! Karty pokladov obsahujú aj cennosti cinkajúce, ligotavé, alebo veľmi objemné. A tie je obtiažne zbojníkom vyfúknuť spred nosa. Ak si Aladin potiahne tretiu kartu rovnakého typu, príde o všetky poklady. Pravidlá obsahujú aj variantu pre dvoch hráčov.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
12,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ali je zábavná rodinná hra, ktoré preverí nielen vaše pamäťové schopnosti, ale aj pozornosť a šikovnosť. V tejto hre znovu ožíva príbeh Aladina a štyridsiatich zbojníkov.

V každom kole sa jeden z hráčov stáva Aladinom, zatiaľ čo ostatní hráči sa stanú zbojníkmi. Aladin si každé kolo na ruku potiahne kartu pokladu, pričom ju na chvíľu ukáže zbojníkom. Aladin má teda každé kolo viac a viac kariet. Zbojníci musia potom každé kolo vymenovať všetky karty pokladov, ktoré ma Aladin na ruke a ktoré chce vyniesť z Jaskyne pokladov. Aladin ale musí dávať pozor! Karty pokladov obsahujú aj cennosti cinkajúce, ligotavé, alebo veľmi objemné. A tie je obtiažne zbojníkom vyfúknuť spred nosa. Ak si Aladin potiahne tretiu kartu rovnakého typu, príde o všetky poklady.

Pravidlá obsahujú aj variantu pre dvoch hráčov.

Obsah hry:
  • 45 kariet pokladov
  • 1 karta Vodcu zbojníkov
  • 1 žetón Alibabu s podstavcom
  • 9 žetónov "poplachov" 
  • 1 pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
3-5 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza, Corentin Lebrat
Rok vydania:
2012
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje