Apiary
V Apiary navštívite ďalekú budúcnosť, v ktorej už Zem nie je obývaná ľuďmi. Nie je jasné, ako a prečo zmizli, zmenilo to však status quo a svoju príležitosť využil iný druhu, aby ovládol Zem a rozšíril svoju pôsobnosť. Sú to včely, ktorým sa to podarilo, získali omnoho väčšiu inteligenciu a rozvinuli svoju spoločnosť. Na súťaži o budovanie nových úľov, obývanie nových planét a ďalšieho sa môže zúčastniť 1-5 hráčov, ktorí radi premýšľajú a optimalizujú svoje akcie. Vyberiete si jednu z 20 unikátnych frakcií a ponorte sa do herného sveta. Začínate poskromne. Surovín je málo a vaše včelstvo tvorí iba zopár robotníc a jeden úľ. Robotnice posielate plniť rôzne úlohy, ako skúmanie planét, zhromažďovanie surovín, vyvíjanie technológie či vytváranie umeleckej rezby. To všetko reprezentuje silné stránky vašej civilizácie (a dáva víťazné body). Dávajte však pozor, čas Núdze je za rohom a vašou jedinou možnosťou, ako ju prežiť, je hibernácia.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
69,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V Apiary navštívite ďalekú budúcnosť, v ktorej už Zem nie je obývaná ľuďmi. Nie je jasné, ako a prečo zmizli, zmenilo to však status quo a svoju príležitosť využil iný druhu, aby ovládol Zem a rozšíril svoju pôsobnosť. Sú to včely, ktorým sa to podarilo, získali omnoho väčšiu inteligenciu a rozvinuli svoju spoločnosť. Na súťaži o budovanie nových úľov, obývanie nových planét a ďalšieho sa môže zúčastniť 1-5 hráčov, ktorí radi premýšľajú a optimalizujú svoje akcie.

Vyberiete si jednu z 20 unikátnych frakcií a ponorte sa do herného sveta. Začínate poskromne. Surovín je málo a vaše včelstvo tvorí iba zopár robotníc a jeden úľ. Robotnice posielate plniť rôzne úlohy, ako skúmanie planét, zhromažďovanie surovín, vyvíjanie technológie či vytváranie umeleckej rezby. To všetko reprezentuje silné stránky vašej civilizácie (a dáva víťazné body). Dávajte však pozor, čas Núdze je za rohom a vašou jedinou možnosťou, ako ju prežiť, je hibernácia.

Obsah hry:

Výučbová príručka
obojstranný herný plán
5 pomocných kariet pre hráčov
5 dosiek úľa
5 doštičiek doku
20 dosiek frakcií
15 rámov
20 figúrok robotníc
35 žetónov hibernácie
1 figúrka kráľovninej lode
129 šesťuholníkových doštičiek
15 doštičiek planét
5 dosiek tanca
45 kariet sejby
15 ukazovateľov
102 žetónov surovín
20 žetónov prieskumov
9 žetónov tanca
doska doku Automy
14 kariet Automy
Žetón novej robotnice Automy

Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Connie Vogelmann
Rok vydania:
2024
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje