Around the World in 80 Days
Je 2. októbra 1872 a Phileas Fogg v pánskom klube vyhlásil, že je možné precestovať okolo sveta len za 80 dní. Džentlmeni z Reform Klubu sa stavili, že sa mu to nepodarí, lebo neveria, že by tento excentrický chlapík mohol niekedy uspieť. Problémy sa objavia, keď Phileasov náhly odchod spolu s jeho verným sluhom Passpartoutom sa zhodou okolností stane v rovnakú dobu ako krádež 50 000 libier z Anglickej banky. Podarí sa vám dokázať svoju nevinu a úspešne precestovať okolo sveta za 80 dní? Prvý hráč, ktorý sa vráti do Londýna je víťaz, avšak ste podozriví z vylúpenia banky Jej Veličenstva. Aby ste svetu dokázali, že ste nevinní, budete sa musieť vrátiť do Londýna bez kariet klebiet a s menej ako 10 librami vo vačku (alebo radšej na ruke). Hráči veľmi rýchlo zistia, že rovnako rýchlo ako cestujú sa im aj vyprázdňuje peňaženka. Aby ste vyhrali, musíte vedieť riskovať v správny čas a vedieť, kedy postupovať opatrne. Around the World in 80 Days je nové moderné vydanie hry, ktorá ako prvá vyhrala cenu Spiel des Jahres (najprestížnejšie ocenenie Hra roka v roku 1979), tematicky spracovanej na motív nadčasového románu od Julesa Vernea.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
29,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Je 2. októbra 1872 a Phileas Fogg v pánskom klube vyhlásil, že je možné precestovať okolo sveta len za 80 dní. Džentlmeni z Reform Klubu sa stavili, že sa mu to nepodarí, lebo neveria, že by tento excentrický chlapík mohol niekedy uspieť. Problémy sa objavia, keď Phileasov náhly odchod spolu s jeho verným sluhom Passpartoutom sa zhodou okolností stane v rovnakú dobu ako krádež 50 000 libier z Anglickej banky.

Podarí sa vám dokázať svoju nevinu a úspešne precestovať okolo sveta za 80 dní?

Prvý hráč, ktorý sa vráti do Londýna je víťaz, avšak ste podozriví z vylúpenia banky Jej Veličenstva. Aby ste svetu dokázali, že ste nevinní, budete sa musieť vrátiť do Londýna bez kariet klebiet a s menej ako 10 librami vo vačku (alebo radšej na ruke). Hráči veľmi rýchlo zistia, že rovnako rýchlo ako cestujú sa im aj vyprázdňuje peňaženka. Aby ste vyhrali, musíte vedieť riskovať v správny čas a vedieť, kedy postupovať opatrne.

Around the World in 80 Days je nové moderné vydanie hry, ktorá ako prvá vyhrala cenu Spiel des Jahres (najprestížnejšie ocenenie Hra roka v roku 1979), tematicky spracovanej na motív nadčasového románu od Julesa Vernea.

Obsah hry:
  • hracia plocha
  • 2 malé hracie plochy
  • 6 žetónov klobúkov
  • 6 cestovných denníkov
  • 25 Passpartoutových kariet
  • 18 kariet klebiet
  • 130 kariet peňazí - libier
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
David Parlett
Rok vydania:
2016
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje