Battlestar Galactica
Battlestar Galactica je kooperativní hra vymyšlená na motivy oblíbené sci-fi série. Každý hráč představuje jednoho z hrdinů seriálu. Ale pozor! Podle počtu hráčů je mezi nimi vždy nejméně jeden zrádce (cylonský agent) a v praví čas se také jako zrádce projeví :-). Během hry hráči využívají svých speciálních schopností a snaží se chránit loď před útokem z vnějšku a zároveň udržovat pod kontrolou stav paliva, zásob i politickou situaci. Pokud se jim podaří doletět do cíle včas?
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
49,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Battlestar Galactica je kooperativní hra vymyšlená na motivy oblíbené sci-fi série. Každý hráč představuje jednoho z hrdinů seriálu. Ale pozor! Podle počtu hráčů je mezi nimi vždy nejméně jeden zrádce (cylonský agent) a v praví čas se také jako zrádce projeví :-).

Během hry hráči využívají svých speciálních schopností a snaží se chránit loď před útokem z vnějšku a zároveň udržovat pod kontrolou stav paliva, zásob i politickou situaci. Pokud se jim podaří doletět do cíle včas?

Obsah hry:

Hrací plán, 10 prehľadových tabuliek postáv, 52 žetónov, 110 veľkých kariet, 128 malých kariet, 1 osemstenná kocka, 32 plastových lodí, 4 plastové konektory, 10 plastových podstavcov pre postavy, pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
nezávislý
Autor:
Corey Konieczka
Rok vydania:
2008
Hodnotenie hry
Prochi
17.3.2014
Kooperativna hra plna napatia, co sa pokazi dalsieho. Je tu mechanika skryteho sabotera, co vytvara situacie, kedy clovek vedla vas, ktory vam cely cas pomahal sa v rozhodujuci okamzik rozhodne vam spravit zo zivota peklo. Vesmirne bitky, neustale katastrofy, intriky, podozrievanie je na dennom poriadku. Poplach! Cylonska baseship a 12 raiderov na troch hodinach. Piloti do strojov! Zvladnete situacie ako nedostatok vody, bomba na civilnej lodi, strateny raptor, volebny podvod, ukradnutie paliva zo cylonskej zakladne a ovela viac? Podari sa vam doviest ludstvo do ciela? Boj o prezitie sa zacina. Odporucam si k tomu pustit soundtrack, alebo nejake diely serialu a mate epicke ~4h plne atmosfery. Najlepsia hra, aku som kedy hral.
Jakub Celušák
19.12.2011
V tejto hre majú všetci jeden zámer. Prežiť dobu, kým vesmírna loď preletí vesmírom na bezpečné miesto, ďaleko od robotickej rasy Cylonov. Pomáhajú si navzájom ako sa to na správnu kooperatívu patrí, niekto ide riešiť ten problém, niekto zase iný... niekomu sa ot podarí, niekomu zas nie. Nastáva otázka, kto je tu záškodník a \"kazí\" postup naschvál a komu sa len nedarí? Nastrčený zradca môže byť hocikto, ešte že tu je pár postáv ktoré ho môžu usvedčiť a ukázať na neho prstom... jediný problém by bol, keby práve tieto postavy boli vlastne nastrčení zradcovia a pokúšali sa tak preriediť posádku lode... Komu veriť a komu nie? Atmosféra hry je naozaj úžasná a dá sa s ňou neuveriteľne hrať. Pripomína mi to sci fi Mestečko Palermo s neuveriteľným rozšírením možností. Samozrejme, čím viac hráčov, tým väčšia zábava. Odporúčam hlavne fanúšikom seriálu. Tí čo ho nevideli možno nebudú v hre konať tak inštinktívne, no je zase veľká pravdepodobnosť, že ich samotná hra navnadí na seriál.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Battlestar Galactica - Daybreak Expansion
Momentálne nedostupné
44,99 €
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje