Brainbox Obrázky (V kocke!)
V kocke! - Obrázky je krásna desaťminútová hra nielen pre deti, na precvičenie pamäti zábavnou formou. Čo všetko si zapamätáte počas 10 sekúnd. Pre 2 a viac hráčov od 5 rokov. Pravidlá: Pre 2 a viac hráčov1. Začína najmladší hráč tak, že si vezme kartu zo škatuľky a otočí presýpacie hodiny. Počas presýpania hodín, t. j. počas 10 sekúnd, sa snaží dôkladne si prezrieť obrázok.2. Potom dá kartu ďalšiemu hráčovi a hodí kocku. Musí odpovedať na otázku s rovnakým číslom, aké padlo na kocke. Ak teda hodil dvojku, odpovedá na otázku číslo dva.3. Ďalší hráč prečíta otázku a skontroluje odpoveď podľa obrázka na karte.4. Ak hráč odpovedal správne, kartu si ponechá. Ak odpoveď nebola správna, kartu vráti do škatuľky a na rade je ďalší hráč, ktorý si vyberie kartu.5. Ten, kto počas 10 minút nazbiera najviac kariet, vyhráva. Čas si môžete merať sami na hodinkách, alebo hru ukončiť po vopred dohodnutom počte kôl. Tip - vymyslite si svoje vlastné otázky!Kým si hráč dôkladne prezerá obrázok, môže hráč po jeho ľavej ruke vymyslieť vlastnú otázku k danému obrázku. Hráč, ktorý má odpovedať, potom nehádže kockou, ale odpovedá na otázku, ktorú mu položí hráč po jeho ľavej ruke. Pre 1 hráčaVyber si jednu kartu a snaž sa zapamätať si jej obsah v čase 10 sekúnd. Potom otoč kartu obrázkom dolu a skús odpovedať na všetky otázky (odporúčame poznačiť si odpovede na papier).Ak odpovieš správne, karta je tvoja. Ak je niektorá odpoveď nesprávna, vráť kartu späť do škatuľky. Vyskúšaj, koľko kariet získaš za 5 alebo 10 minút.
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
10 min.
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
14,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V kocke! - Obrázky je krásna desaťminútová hra nielen pre deti, na precvičenie pamäti zábavnou formou. Čo všetko si zapamätáte počas 10 sekúnd. Pre 2 a viac hráčov od 5 rokov.

Pravidlá:

Pre 2 a viac hráčov
1. Začína najmladší hráč tak, že si vezme kartu zo škatuľky a otočí presýpacie hodiny. Počas presýpania hodín, t. j. počas 10 sekúnd, sa snaží dôkladne si prezrieť obrázok.
2. Potom dá kartu ďalšiemu hráčovi a hodí kocku. Musí odpovedať na otázku s rovnakým číslom, aké padlo na kocke. Ak teda hodil dvojku, odpovedá na otázku číslo dva.
3. Ďalší hráč prečíta otázku a skontroluje odpoveď podľa obrázka na karte.
4. Ak hráč odpovedal správne, kartu si ponechá. Ak odpoveď nebola správna, kartu vráti do škatuľky a na rade je ďalší hráč, ktorý si vyberie kartu.
5. Ten, kto počas 10 minút nazbiera najviac kariet, vyhráva. Čas si môžete merať sami na hodinkách, alebo hru ukončiť po vopred dohodnutom počte kôl.

Tip - vymyslite si svoje vlastné otázky!
Kým si hráč dôkladne prezerá obrázok, môže hráč po jeho ľavej ruke vymyslieť vlastnú otázku k danému obrázku. Hráč, ktorý má odpovedať, potom nehádže kockou, ale odpovedá na otázku, ktorú mu položí hráč po jeho ľavej ruke.

Pre 1 hráča
Vyber si jednu kartu a snaž sa zapamätať si jej obsah v čase 10 sekúnd. 
Potom otoč kartu obrázkom dolu a skús odpovedať na všetky otázky (odporúčame poznačiť si odpovede na papier).
Ak odpovieš správne, karta je tvoja. Ak je niektorá odpoveď nesprávna, vráť kartu späť do škatuľky. Vyskúšaj, koľko kariet získaš za 5 alebo 10 minút.

Obsah hry:

55 kariet s obrázkami/otázkami
1 karta s pravidlami hry v slovenskom jazyku
1 10-sekundové presýpacie hodiny
1 hracia kocka

Parametre:
Počet hráčov:
2-8 hráčov
Dĺžka hry:
10 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2023
Hodnotenie hry
Mirka
24.9.2013
Mame hru moje prve obrazky ale v anglictine a je to pre deti super hra na precvicenie pamete, postrehu a este sa mozu naucit nove slovicka po anglicky. Bavi to nase obe deti - 4 a 8 rokov.
Peter
22.2.2015
Super hra pre deti
2 Hodnotenia
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje