Carcassonne - Lovci a sběrači
Oblasť okolo dnešného mesta CARCASSONNE s jeho mohutným hradom bola osídlená už pred tisíckami rokov. Vtedajší obyvatelia lovili zver, chytali ryby a zbierali lesné plody, aby si zaistili každodennú obživu. Ich prítomnosť dodnes dokazujú nádherné jaskynné maľby a aj početné archeologické nálezy.Carcassonne - Lovci a sběrači je hra pre všetkých priaznivcov hry Carcassonne a nielen pre nich. Hra vychádza z pôvodného "modrého" Carcassonne, ale prináša tiež nové zaujímavé prvky. Grafické spracovanie sa na prvý pohľad môže zdať neprehľadné, ale rýchlo si zvyknete a zvieratká si obľúbite. Mestá sú nahradené lesmi a cesty riekami, v ktorých sa občas nájdu aj nejaké tie rybičky. Bodovanie lúk zatraktívnili rôzne zvieratká. Lovci a zberači sú vďaka novým prvkom hlavne vo väčšom počte hráčov vyváženejší a napínavejší. Postavte zakaždým novú krajinu, vyšlite do nej členov svojho kmeňa ako lovcov, zberačov a rybárov. Každý môže byť pre váš kmeň užitočný. Dôležité výhody vám môžu priniesť aj rybárska chatrče a magické menhiry.    
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
24,99 €
Skladom, odosielame čím skôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Oblasť okolo dnešného mesta CARCASSONNE s jeho mohutným hradom bola osídlená už pred tisíckami rokov. Vtedajší obyvatelia lovili zver, chytali ryby a zbierali lesné plody, aby si zaistili každodennú obživu. Ich prítomnosť dodnes dokazujú nádherné jaskynné maľby a aj početné archeologické nálezy.
Carcassonne - Lovci a sběrači je hra pre všetkých priaznivcov hry Carcassonne a nielen pre nich. Hra vychádza z pôvodného "modrého" Carcassonne, ale prináša tiež nové zaujímavé prvky. Grafické spracovanie sa na prvý pohľad môže zdať neprehľadné, ale rýchlo si zvyknete a zvieratká si obľúbite. Mestá sú nahradené lesmi a cesty riekami, v ktorých sa občas nájdu aj nejaké tie rybičky. Bodovanie lúk zatraktívnili rôzne zvieratká. Lovci a zberači sú vďaka novým prvkom hlavne vo väčšom počte hráčov vyváženejší a napínavejší. Postavte zakaždým novú krajinu, vyšlite do nej členov svojho kmeňa ako lovcov, zberačov a rybárov. Každý môže byť pre váš kmeň užitočný. Dôležité výhody vám môžu priniesť aj rybárska chatrče a magické menhiry.

 

 

Obsah hry:
  • 95 kartičiek krajiny
  • 30 figúrok
  • 15 chatrčí
  • 24 zakrývacích doštičiek
  • 5 bodovacích kartičiek
  • 1 bodovacia tabuľka
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
30-45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Klaus-Jürgen Wrede
Rok vydania:
2020
Hodnotenie hry
Michaela
15.3.2012
Po tejto verzii som uz nejaky cas poskulovala, nakoniec som si ju minuly tyzden kupila a nesklamala :) Paci sa mi dokonca viac ako zakladna hra Carcassone.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje