Česko pro pamětníky
Ako dobre si ešte dokážete spomenúť na dobu, v ktorej ste žili, keď vám bolo desať, dvadsať rokov alebo aj viac? A dokázali by ste si spomenúť aj na dobu, o ktorej vám rozprávali vaši rodičia? Čo to boli „štruksáky“? Ktoré autu malo prezívku „carevna“? Kde padli posledné výstrely 2. svetovej vojny v Československu? Kto bol Evžen Plocek? V tejto vedomostnej hre nájdete 1 600 zaujímavých otázok z nie tak celkom dávnej histórie Česka, ktoré sú rozdelené do 4 okruhov: Stalo sa, Nostalgia, Moja vlasť a Rôzne. Väčšie písmo na kartičkách ocenia hráči, ktorí majú problémy so zrakom alebo si akurát zabudli vziať okuliare. V klasickej verzii hry sa hráči zahrajú na zberateľov známok. Kto ako prvý nazbiera 4 rôzne exempláre sa stává víťazom. V hre možno použiť aj akčné žétony, ktoré umožňujú hrať napínavejšiu verziu tejto vedomostnej hry. Na druhej strane herného plánu nájde zvedavý hráč napríklad dobový jedálny lístok, informácie týkajúce sa cien potravín a výrobkov a útržky z dobovej ideológie. Zabávajte sa s Českem pro pamětníky a dozviete sa mnoho nových alebo zabudnutých informacií nielen z dejín našich západných susedov.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
26,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Ako dobre si ešte dokážete spomenúť na dobu, v ktorej ste žili, keď vám bolo desať, dvadsať rokov alebo aj viac? A dokázali by ste si spomenúť aj na dobu, o ktorej vám rozprávali vaši rodičia?

Čo to boli „štruksáky“? Ktoré autu malo prezívku „carevna“? Kde padli posledné výstrely 2. svetovej vojny v Československu? Kto bol Evžen Plocek?

V tejto vedomostnej hre nájdete 1 600 zaujímavých otázok z nie tak celkom dávnej histórie Česka, ktoré sú rozdelené do 4 okruhov: Stalo sa, Nostalgia, Moja vlasť a Rôzne. Väčšie písmo na kartičkách ocenia hráči, ktorí majú problémy so zrakom alebo si akurát zabudli vziať okuliare.

V klasickej verzii hry sa hráči zahrajú na zberateľov známok. Kto ako prvý nazbiera 4 rôzne exempláre sa stává víťazom. V hre možno použiť aj akčné žétony, ktoré umožňujú hrať napínavejšiu verziu tejto vedomostnej hry.

Na druhej strane herného plánu nájde zvedavý hráč napríklad dobový jedálny lístok, informácie týkajúce sa cien potravín a výrobkov a útržky z dobovej ideológie. Zabávajte sa s Českem pro pamětníky a dozviete sa mnoho nových alebo zabudnutých informacií nielen z dejín našich západných susedov.

Obsah hry:
  • 400 kariet s 1600 otázkami a odpoveďami
  • obojstranný herný plán
  • 6 figúriek
  • 24 žetónov ve 4 farbách a 12 akčných žetónov
  • hracia kocka
  • pravidlá.
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2013
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje