Civilization (CZ verzia)
Staňte sa vládcami niektorých zo šiestich mocných národov a doveďte ich k nesmrteľnej sláve a vláde nad svetom! Táto spoločenská hra vychádza zo slávnej počítačovej série Civilization (konkrétne zo Sid Meier's Civilization IV) a snaží sa previesť na váš stôl všetky dôležité princípy svojho vzoru. V hre hráte rolu vodcu národa a snažíte sa dosiahnuť prevahu a víťazstvá nad súpermi a vytvoriť tak nezmazateľnú stopu v histórii. Pokračovanie popisu zo stránok nášho partnera v Čechách: "Během hry se musíte soustředit jak na rozvoj a údržbu svých měst, tak i na zvelebování jejich okolí, správu armády i pokladnice a nesmíte zapomenout ani na kulturu a politiku. K vítězství vedou čtyři rozdílné cesty – buď své soupeře udoláte vojenskou silou, nebo množstvím peněz ve své pokladnici, vědeckým pokrokem nebo kulturní vyspělostí svých obyvatel. Ani zde nechybí množství prvků, které dodává šťávu počítačové hře – podrobná správa měst vám umožní přesně určovat, co bude které město stavět, ať už jde o běžné budovy, divy světa, vojenské jednotky nebo jen hromadění majetku a kultury. Naleznete zde i detailní výzkum nových technologií – každá vám poskytne nějakou výhodu, novou budovu, jednotku nebo jiné vylepšení. Nezapomnělo se ani na boj a válčení – můžete budovat mnoho různých vojenských jednotek a vést bitvy a války se soupeři. V případě vítězství nad soupeřem je možné ukořistit nějakou technologii, nerostnou surovinu nebo získat jinou výhodu." Hra ponúka obrovské množstvo možností a stratégií. Vďaka variabilnému hraciemu plánu, ktorý sa zostaví náhodne pred každou hrou z množstva rôzných dielov je každá hra úplne iná. Na výber máte šesť rôznych národov s unikátnymi schopnosťami a výhodami. Vzhľadom k širokému záberu nepatrí Civilization medzi najjednoduchšie hry, avšak pravidlá sú veľmi podrobné a zrozumiteľne napísané a obsahujú mnoho vysvetľujúcich príkladov, takže si na hru môžu trúfnuť aj menej skúsení hráči. Hra je kompletne v češtine.
Odporúčaný vek:
13 rokov
Dĺžka hry:
120-180 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
39,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Staňte sa vládcami niektorých zo šiestich mocných národov a doveďte ich k nesmrteľnej sláve a vláde nad svetom!

Táto spoločenská hra vychádza zo slávnej počítačovej série Civilization (konkrétne zo Sid Meier's Civilization IV) a snaží sa previesť na váš stôl všetky dôležité princípy svojho vzoru. V hre hráte rolu vodcu národa a snažíte sa dosiahnuť prevahu a víťazstvá nad súpermi a vytvoriť tak nezmazateľnú stopu v histórii.

Pokračovanie popisu zo stránok nášho partnera v Čechách:

"Během hry se musíte soustředit jak na rozvoj a údržbu svých měst, tak i na zvelebování jejich okolí, správu armády i pokladnice a nesmíte zapomenout ani na kulturu a politiku. K vítězství vedou čtyři rozdílné cesty – buď své soupeře udoláte vojenskou silou, nebo množstvím peněz ve své pokladnici, vědeckým pokrokem nebo kulturní vyspělostí svých obyvatel.

Ani zde nechybí množství prvků, které dodává šťávu počítačové hře – podrobná správa měst vám umožní přesně určovat, co bude které město stavět, ať už jde o běžné budovy, divy světa, vojenské jednotky nebo jen hromadění majetku a kultury. Naleznete zde i detailní výzkum nových technologií – každá vám poskytne nějakou výhodu, novou budovu, jednotku nebo jiné vylepšení.

Nezapomnělo se ani na boj a válčení – můžete budovat mnoho různých vojenských jednotek a vést bitvy a války se soupeři. V případě vítězství nad soupeřem je možné ukořistit nějakou technologii, nerostnou surovinu nebo získat jinou výhodu."

Hra ponúka obrovské množstvo možností a stratégií. Vďaka variabilnému hraciemu plánu, ktorý sa zostaví náhodne pred každou hrou z množstva rôzných dielov je každá hra úplne iná. Na výber máte šesť rôznych národov s unikátnymi schopnosťami a výhodami.

Vzhľadom k širokému záberu nepatrí Civilization medzi najjednoduchšie hry, avšak pravidlá sú veľmi podrobné a zrozumiteľne napísané a obsahujú mnoho vysvetľujúcich príkladov, takže si na hru môžu trúfnuť aj menej skúsení hráči. Hra je kompletne v češtine.

Obsah hry:

1 deska tržiště, 6 tabulek národů, 6 číselníků obchodu, 6 číselníků ekonomiky, 6 domovských mapových dílů (1 pro každý národ), 14 neutrálních mapových dílů, 24 plastových figurek armád (6 pro každého hráče), 8 plastových figurek osadníků (2 pro každého hráče), 1 bílou plastovou figurku ruské armády, 55 čtvercových bojových karet, 224 malých karet, 277 žetonů, 4 referenční karty (1 pro každého hráče), 1 česká a slovenská pravidla.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
120-180 min.
Odporúčaný vek:
13+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Kevin Wilson
Rok vydania:
2011
Hodnotenie hry
Natalika
15.11.2011
Napriek tomu, ze hram radsej hry s vacsou mierou nahody ako Carcassone, Osadnici z Katanu, tato hra je vyborna. Je velmi podobna pocitacovemu prevedeniu, ktore ma (na rozdiel od tejto doskovej verzie) nebavilo. Hra je vyborne premyslena, dava priestor strategii, vyradeniu supera protitahmi, vzajomnym subojom. K dispozicii je 6 roznych civilizacii. Napriek tomu ze prvotne nastudovanie pravidiel je pomerne zdlhave, hru pochopite velmi rychlo a dalsim hranim iba dovysvetlujete pravidla. Prva hra nam trvala zahrat asi tak dva vecery po praci. Kazdou dalsou jej budete prichadzat na chut. Odporucam aj pre ludi, co nie su zrovna strategovia :D
Martin
17.12.2011
Vyborne spracovana hra s mnozstvom strategii a moznych ciest k vitazstvu. Pocitacova verzia velmi dobra ale tato doskova ma bavi ovela viac :-D Nedajte sa odradit na prvy pohlad tazkymi pravidlami - staci si ju 1-2 krat zahrat a zistite pravy opak.
Peter
13.1.2015
Veľmi dobre spracované. Aj keď pravidlá vyzerajú zložito, pri druhej hre nám to už išlo bez problémov. Mne sa páči že výsledok viac záleží na vlastných rozhodnutiach než na náhode. Hráme to tak približne 4 hod.
Matej
11.8.2015
V pravidlach je trosku zly preklad v pripade bojov... v anglickej verzii sa pocet jednotiek rata podla poctu ardmad ktore utocia (cize ma zmysel zhromazdovaci limit), v ceskom preklade pravidiel vypadlo jedno slovicko, a tak z toho vzniklo ze pocet jednotiek sa rata podla poctu armad hraca (co sa musi chapat ze vsetkych, kedze nie je povedane ze utociacich sucasne...) podla tych ceskych pravidiel potom velmi nema ziadny zmysel zhromazdovaci limit...
Adrian Bogusky
14.9.2015
Je to take dobre ze sa to neda vyjadrit slovami
Kristián
17.3.2016
Civilization je velmi prepracovana hra ktora vypada zlozito ale ked sa ju naucite hrat nebudete lutovat ze ste si ju kupili.Odporucam.
Martin Marko
6.1.2017
Super!
Samuel miklovič
25.7.2017
Počítačová hra je super ale dosková hra je ešte lepšia.
8 Hodnotení
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje