Coup Royal
Predstavte si, že máte vlastnú partiu zlodejov, nebojte sa nejde o žiadnych špinavých vreckárov či pouličných lumpov. Šéfujete skupine elegantných dám a pánov z lepšej spoločnosti, ktorí sú veľmi kvalifikovaní a zruční v umení nelegálneho nadobudnutia vecí. Vašou úlohou ako duchovného otca skupiny je koordinovať vašu snahu a stať sa najlepším v odbore. Snažíte sa krádežami získať viac informácií, artefaktov, šperkov a zlata než ostatné skupiny. K ohlasu vám pomôže tiež to, keď využijete príležitosti a privlastníte si popolník Teddyho Roosevelta alebo fľašu Napoleonovho koňaku. Samozrejme, že nie vždy uspejete, pretože súperiace partie dávajú svoje tipy polícii a proti zvýšenej ostrahe ani vy nič nezmôžete. Na začiatku každého kola je doplnená ponuka predmetov ku krádeži v jednotlivých lokalitách. Vydáte sa na ambasádu, do banky alebo radšej do galérie? Všetci hráči vysielajú svoje bandy i dávajú tipy polícii skryto a súčasne. Pri vyhodnocovaní sa najskôr k lokalitám umiestnia karty zlodejov a postupne sa vyhodnotí, či boli hráči úspešní. Pokiaľ sa sami vydali na nechránené miesto, lup bol úspešný. Keď sa stretli s ďalšou partiou alebo partiami, vymenia si aspoň skúsenosti a získajú malý lup v podobe karty s jedným z druhov predmetov. Pokiaľ je zvolené miesto strážené, vyšli tentokrát naprázdno. Ukradnuté predmety a tie, o ktoré nikto neprejavil záujem sa nahradia novými a ideme plánovať ďalší lup. Bezva finta je jednoduchá a zábavná kartová hra, ktorá dobre funguje v ľubovoľnom počte hráčov. Hra zďaleka nie je tak náhodná, ako sa môže pri prvom hraní javiť. Uplatní sa pri nej správny odhad a cit pre prekvapivý manéver - proste bezva finta. Niekedy vám prejde krádež najcennejšieho predmetu z ponuky, inokedy neukradnete ani povestnú šnúrku od topánok. Pobavia sa pri nej nielen dospelí, ale aj deti.
Odporúčaný vek:
9 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
12,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Predstavte si, že máte vlastnú partiu zlodejov, nebojte sa nejde o žiadnych špinavých vreckárov či pouličných lumpov. Šéfujete skupine elegantných dám a pánov z lepšej spoločnosti, ktorí sú veľmi kvalifikovaní a zruční v umení nelegálneho nadobudnutia vecí. Vašou úlohou ako duchovného otca skupiny je koordinovať vašu snahu a stať sa najlepším v odbore.

Snažíte sa krádežami získať viac informácií, artefaktov, šperkov a zlata než ostatné skupiny. K ohlasu vám pomôže tiež to, keď využijete príležitosti a privlastníte si popolník Teddyho Roosevelta alebo fľašu Napoleonovho koňaku. Samozrejme, že nie vždy uspejete, pretože súperiace partie dávajú svoje tipy polícii a proti zvýšenej ostrahe ani vy nič nezmôžete.

Na začiatku každého kola je doplnená ponuka predmetov ku krádeži v jednotlivých lokalitách. Vydáte sa na ambasádu, do banky alebo radšej do galérie? Všetci hráči vysielajú svoje bandy i dávajú tipy polícii skryto a súčasne. Pri vyhodnocovaní sa najskôr k lokalitám umiestnia karty zlodejov a postupne sa vyhodnotí, či boli hráči úspešní. Pokiaľ sa sami vydali na nechránené miesto, lup bol úspešný. Keď sa stretli s ďalšou partiou alebo partiami, vymenia si aspoň skúsenosti a získajú malý lup v podobe karty s jedným z druhov predmetov. Pokiaľ je zvolené miesto strážené, vyšli tentokrát naprázdno. Ukradnuté predmety a tie, o ktoré nikto neprejavil záujem sa nahradia novými a ideme plánovať ďalší lup.

Bezva finta je jednoduchá a zábavná kartová hra, ktorá dobre funguje v ľubovoľnom počte hráčov. Hra zďaleka nie je tak náhodná, ako sa môže pri prvom hraní javiť. Uplatní sa pri nej správny odhad a cit pre prekvapivý manéver - proste bezva finta. Niekedy vám prejde krádež najcennejšieho predmetu z ponuky, inokedy neukradnete ani povestnú šnúrku od topánok. Pobavia sa pri nej nielen dospelí, ale aj deti.

Obsah hry:

45 kariet hráčov, 24 kariet skrytej koristi, 42 kariet lupu, 8 kariet miest, 4 prehľadové karty s víťaznými bodmi, 100 kociek (v 4 farbách), pravidlá.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
9+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Vlaada Chvátil
Rok vydania:
2010
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje