Discworld: Ankh-Morpork
Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorí z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné si dávať dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti. Počas hry budete využívať známe postavy a celebrity Plochozeme, ako napríklad Mrakoplaš, Knihovník, kapitán Karotka a dokonca aj Smrť - osobne. S ich pomocou je potrebné obsadzovať a súperiť o jednotlivé štvrte mesta Ankh-Morpork v snahe dosiahnuť svoj tajný cieľ a zároveň zabrániť ostatným protihráčom v dosiahnutí ich tajného cieľa. O dostatok prekvapení a chaosu sa budú starať mágovia z Neviditeľnej univerzity, ktorým sa nejeden experiment nepodarí celkom podľa ich predstáv. Po meste budú blúdiť démoni a trolovia a možno priletí aj drak!
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
32,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorí z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné si dávať dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti.

Počas hry budete využívať známe postavy a celebrity Plochozeme, ako napríklad Mrakoplaš, Knihovník, kapitán Karotka a dokonca aj Smrť - osobne. S ich pomocou je potrebné obsadzovať a súperiť o jednotlivé štvrte mesta Ankh-Morpork v snahe dosiahnuť svoj tajný cieľ a zároveň zabrániť ostatným protihráčom v dosiahnutí ich tajného cieľa.

O dostatok prekvapení a chaosu sa budú starať mágovia z Neviditeľnej univerzity, ktorým sa nejeden experiment nepodarí celkom podľa ich predstáv. Po meste budú blúdiť démoni a trolovia a možno priletí aj drak!

Obsah hry:

1 veľký hrací plán mesta Ankh-Morpork, 132 kariet (7 kariet osobností, 101 kariet postáv, 12 kariet udalostí, 12 kariet mestských častí), 79 drevených žetónov (48 služobníkov, 24 budov, 4 démoni, 3 trolovia), 12 žetónov konfliktu, hrsť herných peňazí, 1 dvanásťstenná kocka, farebné pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45-90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Martin Wallace
Rok vydania:
2011
Hodnotenie hry
McBaran
22.4.2012
Hral som, super game play. R7chla pravidlá sú veľmi jednoduché, malý element stratégie, a veľký element šťastia. akmáte smoluhru si neužijete.
Vyhodniar Ceľo
11.5.2013
Joj ta to dobrá ťahofka, sprvu si šicke pocáhneťe tote xichty co každý si ineho ciľa sce vyplnic. Dagdo ma take, že musi postavic v mesce chalupy, iny zas kontrolúvac s pajkami fleky na mape, mamonár, i jeden co veľký bordeľ chce spravic v totym mesce. Potym plejeri fasujú karty. Ta to take male ďable. Vyrucaju pajkof z pľanu, abo stavace chalupy, abo zahlušice dakoho,abo cahace dalšie karty,abo si vymenice xicht, abo ďalší bordeľ v mesce narobice. I chalupy neni sú daremňe, daktore davajú peňeži, daktore ekstra akciju. Ta ja by šem to zhrnul. Šumna hra. Taká, že by še popsulo šickym ostatnym i mnje najmenej. I Zašmejece še pri totych smoľiach čo sa vam udaju.
Hruška
29.4.2014
Výborná hra bez ohľadu na to, či ste čítali knihy alebo nie. Stačí si len predstaviť najdivokejšie mesto v celom všehovesmíre s organizovanými cechmi zlodejov, vrahov a inými pochybnými skupinami. Potom sa stane aj veľký element náhody úplnou samozrejmosťou a hra vo štvorici privedie chaos k dokonalosti. Ak si knihy predsalen prečítate, pobavíte sa snáď na každej karte. Zistíte, prečo karty mágov nevyhnutne vyvolávajú katastrofy, prečo prítulné Dollyiny sestry produkujú toľko pomocníkov aj prečo Zavazadlo bez mihnutia kľúčovej dierky zabíja a ničí karty.
3 Hodnotenia
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje