Elfenland
Nové limitované vydanie v plechovej krabičke je už k dispozícii! Baví Vás cestovanie? Môžete si ľahko vyskúšať, aké to je cestovať po ríši elfov a používať "neštandardné" dopravné prostriedky ako diviaka, draka, jednorožca alebo dokonca mrak. V roli mladého elfa máte za úlohu navštíviť v obmedzenom čase čo najviac pamätných miest. Na hernom pláne sú už dopredu dané cesty medzi jednotlivými miestami. Niektoré miesta navyše spájajú vodné toky alebo jazerá. To, že medzi dvoma miestami existuje cesta, ešte neznamená, že ju hráči môžu použiť. Na začiatku každého zo štyroch kôl hráči získajú dopravné prostriedky, ktoré následne pri dodržovaní určitých obmedzení (napr. divoké prasa na púšti asi zatiaľ nikto nevidel) umiestňujú na hrací plán. Až keď je na ceste umiestnený dopravný prostriedok, dá sa v poslednej fáze kola - cestovanie použiť. Ani v ríši elfov nikto nepracuje zadarmo. Za použitie je treba zaplatiť zodpovedajúcou kartou. Cena záleží na obtiažnosti terénu, v ktorom sa dopravný prostriedok nachádza. Spoluhráči môžu cenu ešte zvýšiť položením brvna cez cestu. Víťazom je samozrejme najlepší cestovateľ, tj. ten, ktorý stihol navštíviť najviac miest. Hra síce nijak neoplýva zložitými strategickými nuansami, ale má jednoduché pravidlá a je vhodná hlavne pre deti. Krásne maľovaný herný plán k hre priláka aj váhavcov. Elfenland má spád i v plnom počte hráčov a hodí sa pre nenáročné rodinné hranie, najmä ak sa vás zíde pri hernom stole viac.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
29,99 €
Momentálne nedostupné
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Nové limitované vydanie v plechovej krabičke je už k dispozícii!

Baví Vás cestovanie? Môžete si ľahko vyskúšať, aké to je cestovať po ríši elfov a používať "neštandardné" dopravné prostriedky ako diviaka, draka, jednorožca alebo dokonca mrak. V roli mladého elfa máte za úlohu navštíviť v obmedzenom čase čo najviac pamätných miest.

Na hernom pláne sú už dopredu dané cesty medzi jednotlivými miestami. Niektoré miesta navyše spájajú vodné toky alebo jazerá. To, že medzi dvoma miestami existuje cesta, ešte neznamená, že ju hráči môžu použiť. Na začiatku každého zo štyroch kôl hráči získajú dopravné prostriedky, ktoré následne pri dodržovaní určitých obmedzení (napr. divoké prasa na púšti asi zatiaľ nikto nevidel) umiestňujú na hrací plán.

Až keď je na ceste umiestnený dopravný prostriedok, dá sa v poslednej fáze kola - cestovanie použiť. Ani v ríši elfov nikto nepracuje zadarmo. Za použitie je treba zaplatiť zodpovedajúcou kartou. Cena záleží na obtiažnosti terénu, v ktorom sa dopravný prostriedok nachádza. Spoluhráči môžu cenu ešte zvýšiť položením brvna cez cestu.

Víťazom je samozrejme najlepší cestovateľ, tj. ten, ktorý stihol navštíviť najviac miest. Hra síce nijak neoplýva zložitými strategickými nuansami, ale má jednoduché pravidlá a je vhodná hlavne pre deti. Krásne maľovaný herný plán k hre priláka aj váhavcov. Elfenland má spád i v plnom počte hráčov a hodí sa pre nenáročné rodinné hranie, najmä ak sa vás zíde pri hernom stole viac.

Obsah hry:

120 upomienkových kamienkov (po 20 kusov v 6 farbách), 72 cestovných kariet, 48 kartičiek dopravných prostriedkov, 12 kariet pamätných miest, 6 elfích čižiem, 6 prehľadových kariet, 6 kartičiek prekážky, 4 karty označujúce kolo, 1 karta začínajúceho hráča, 1 hrací plán, pravidlá hry.

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alan R. Moon
Rok vydania:
1998
Užitočné odkazy:
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje