Findnix
Kartová hra pre bystré hlavičky - Húsenica a spol. vyvádzajú na veselých farebných kartách.Na ktorom predmete sa usadia? Aký tvar a farbu má pozadie na karte? Len ten, kto má prehľad a pozorne sleduje, získava body. V hre ide o to zbavit se čo najrýchlejšie svojich piatich kariet. To sa dá iba tak, že karta, ktorú má hráč v ruke obsahuje dva, prípadne tri zhodné znaky s vyloženou kartou. Hráči sa striedajú a tak majú dostatok času na prehliadanie kariet a hľadanie zhodných znakov. Nie je to teda žiadna postrehová hra, skôr je to hra na trénovanie pozornosti. Pokiaľ má hráč na ruke kartu s dvomi zhodnými znakmi, kartu odhodí na už vyloženú kartu. Pokiaľ vlastní kartu, ktorá má dokonca tri zhodné znaky, môže zahrať ešte jednu kartu. Pokiaľ však žiadna z jeho kariet nemá zhodné znaky, musí si ďalšiu kartu dotiahnuť. A aké znaky sa na kartách objavujú? zvieratko - motýľ, húsenica, jašterica, predmet - pohár, kmeň stromu, hruška, tvar pozadia - obdĺžnikové, oválne, zúbkované, farba pozadia - oranžová, zelená, fialová. Akonáhle sa niektorému hráčovi podarí zbaviť sa všetkých kariet, stáva sa víťazom kola a spočíta si body. Po jednom bode mu prinesie každá karta, ktorá zostala jeho protihráčom v ruke. Podľa počtu hráčov je potrebné určitý počet bodov k absolutnemu víťazstvu .
Odporúčaný vek:
7 rokov
Dĺžka hry:
15 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
8,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kartová hra pre bystré hlavičky - Húsenica a spol. vyvádzajú na veselých farebných kartách.
Na ktorom predmete sa usadia? Aký tvar a farbu má pozadie na karte? Len ten, kto má prehľad a pozorne sleduje, získava body.

V hre ide o to zbavit se čo najrýchlejšie svojich piatich kariet. To sa dá iba tak, že karta, ktorú má hráč v ruke obsahuje dva, prípadne tri zhodné znaky s vyloženou kartou. Hráči sa striedajú a tak majú dostatok času na prehliadanie kariet a hľadanie zhodných znakov. Nie je to teda žiadna postrehová hra, skôr je to hra na trénovanie pozornosti.

Pokiaľ má hráč na ruke kartu s dvomi zhodnými znakmi, kartu odhodí na už vyloženú kartu. Pokiaľ vlastní kartu, ktorá má dokonca tri zhodné znaky, môže zahrať ešte jednu kartu. Pokiaľ však žiadna z jeho kariet nemá zhodné znaky, musí si ďalšiu kartu dotiahnuť.

A aké znaky sa na kartách objavujú?

  • zvieratko - motýľ, húsenica, jašterica,
  • predmet - pohár, kmeň stromu, hruška,
  • tvar pozadia - obdĺžnikové, oválne, zúbkované,
  • farba pozadia - oranžová, zelená, fialová.

Akonáhle sa niektorému hráčovi podarí zbaviť sa všetkých kariet, stáva sa víťazom kola a spočíta si body. Po jednom bode mu prinesie každá karta, ktorá zostala jeho protihráčom v ruke. Podľa počtu hráčov je potrebné určitý počet bodov k absolutnemu víťazstvu

.

Obsah hry:
  • 81 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
15 min.
Odporúčaný vek:
7+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Brad Ross, Robert Leighton
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje