Formula D
Keďže česká verzia tejto hry je už nedostupná, ponúkame Vám jej anglickú verziu. Na komponentoch texty prakticky nie sú, takže hráči nemusia ovládať anglický jazyk.  Závodné autá sa pomaly pripravujú na štart. Rozsvietia sa červené svetlá, aby za pár sekúnd zhasli a autá vyrazili do neľútostného boja. Piloti v rukách nervózne zvierajú čiernu kocku a čakajú na svoj začiatočný hod, aby zistili, kto vyrazil v ústrety víťazstvu najlepšie. Hráč sa stáva pilotom jedného (prípadne dvoch) závodných áut. Každé hracie kolo sa hráči striedajú v hode kockou, pričom vždy začína hráč (auto), ktorý celé pole jazdcov vedie. Jednotlivému zaradenému stupňu prevodovky zodpovedá iná kocka, t.j. iný rozsah možných urazených políčok (1.st: 1-2 políčka, 6.st: 21-30 políčok). Voľba správneho stupňa je dôležitá, lebo každá zákruta má vymedzené hranice a je určené, koľkokrát sa v nej musí zastaviť. Pokiaľ hráč neabsolvuje povinný počet zastávok v zákrute, dôjde k tzv. prebrzdeniu a autu sa rýchlo opotrebovávajú pneumatiky. Auto sa potom stáva menej ovládateľným a môže ľahko dôjsť k hodinám alebo dokonca k vyradeniu auta zo závodu. Na konci každého kola je možné zájsť do boxov a ojazdené pneumatiky vymeniť. V hre je potreba brať ohľady na technický stav vozidla. Pri brzdení sa opotrebovávajú brzdy, pri agresívnom podraďovaní o viac stupňov dochádza k poškodeniu prevodovky, pokiaľ vytáčate motor na vysoké otáčky, môžete ho ľahko prehriať a konečne, keď sa nevyhnete troskám na trati, môžete poškodiť zavesenie kolies. Pokiaľ auto zničíte tak, že s ním už nie je možné pokračovať, odstupujete zo závodu. Autori počítajú i s kolíziami na trati a dokonca i s aerodynamickým tunelom. Do hry je možné zapojiť i výber pneumatík a vplyv počasia. Počet kôl závodu záleží na hráčoch, doporučené je hrať na dve až tri kolá. Víťazom hry sa stáva ten pilot, ktorý po danej vzdialenosti pretne cieľovú pásku ako prvý.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
49,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Keďže česká verzia tejto hry je už nedostupná, ponúkame Vám jej anglickú verziu. Na komponentoch texty prakticky nie sú, takže hráči nemusia ovládať anglický jazyk. 

Závodné autá sa pomaly pripravujú na štart. Rozsvietia sa červené svetlá, aby za pár sekúnd zhasli a autá vyrazili do neľútostného boja. Piloti v rukách nervózne zvierajú čiernu kocku a čakajú na svoj začiatočný hod, aby zistili, kto vyrazil v ústrety víťazstvu najlepšie.

Hráč sa stáva pilotom jedného (prípadne dvoch) závodných áut. Každé hracie kolo sa hráči striedajú v hode kockou, pričom vždy začína hráč (auto), ktorý celé pole jazdcov vedie. Jednotlivému zaradenému stupňu prevodovky zodpovedá iná kocka, t.j. iný rozsah možných urazených políčok (1.st: 1-2 políčka, 6.st: 21-30 políčok). Voľba správneho stupňa je dôležitá, lebo každá zákruta má vymedzené hranice a je určené, koľkokrát sa v nej musí zastaviť. Pokiaľ hráč neabsolvuje povinný počet zastávok v zákrute, dôjde k tzv. prebrzdeniu a autu sa rýchlo opotrebovávajú pneumatiky. Auto sa potom stáva menej ovládateľným a môže ľahko dôjsť k hodinám alebo dokonca k vyradeniu auta zo závodu. Na konci každého kola je možné zájsť do boxov a ojazdené pneumatiky vymeniť.

V hre je potreba brať ohľady na technický stav vozidla. Pri brzdení sa opotrebovávajú brzdy, pri agresívnom podraďovaní o viac stupňov dochádza k poškodeniu prevodovky, pokiaľ vytáčate motor na vysoké otáčky, môžete ho ľahko prehriať a konečne, keď sa nevyhnete troskám na trati, môžete poškodiť zavesenie kolies. Pokiaľ auto zničíte tak, že s ním už nie je možné pokračovať, odstupujete zo závodu.

Autori počítajú i s kolíziami na trati a dokonca i s aerodynamickým tunelom. Do hry je možné zapojiť i výber pneumatík a vplyv počasia.

Počet kôl závodu záleží na hráčoch, doporučené je hrať na dve až tri kolá. Víťazom hry sa stáva ten pilot, ktorý po danej vzdialenosti pretne cieľovú pásku ako prvý.

Parametre:
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Eric Randall, Laurent Lavaur
Rok vydania:
2008
Herné rozšírenia
Formula D - Sebring/Chicago East Park
momentálne nedostupné
21,99 €
Formula D - Valencia/Hockenheimring
momentálne nedostupné
21,99 €
Formula D - Singapore/The Docks
momentálne nedostupné
21,99 €
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje