Haggis
Haggis je originálna kartová hra, ktorá sa svojimi pravidlami veľmi podobá obľúbenej hre Tichu.  No ak na partiu Tichu potrebujete byť štyria, na Haggis si vystačíte aj dvaja, či traja.  Autorovi sa podarilo napätie z hry preniesť aj do tejto varianty. Haggis ale rozhodne nie je iba obyčajný klon Tichu. Hra má originálne vyriešené bodovanie, aj hranie žolíkov a bômb a obsahuje päť! rôznych farieb kariet.  Na začiatku hry sa hráči mohou "staviť", či budú prví, komu se podarí zahrať všetky karty z ruky. Hra prebieha v kolách, kde sa hráči snažia zahrať niektoré z troch kompletov: sady - série od jednej do osem kariet  postupky - tri a viac kariet s postupne rastúcou hodnotou bomby - špeciálne sady kariet typu (3-5-7-9, J-Q-K, apod.) Ak ste si obľúbili Tichu a hráváte často dvaja alebo traja, rozhodne si Haggis nenechajte ujsť!
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-3 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
12,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Haggis je originálna kartová hra, ktorá sa svojimi pravidlami veľmi podobá obľúbenej hre Tichu.  No ak na partiu Tichu potrebujete byť štyria, na Haggis si vystačíte aj dvaja, či traja.  Autorovi sa podarilo napätie z hry preniesť aj do tejto varianty. Haggis ale rozhodne nie je iba obyčajný klon Tichu. Hra má originálne vyriešené bodovanie, aj hranie žolíkov a bômb a obsahuje päť! rôznych farieb kariet. 

Na začiatku hry sa hráči mohou "staviť", či budú prví, komu se podarí zahrať všetky karty z ruky. Hra prebieha v kolách, kde sa hráči snažia zahrať niektoré z troch kompletov:

  • sady - série od jednej do osem kariet 
  • postupky - tri a viac kariet s postupne rastúcou hodnotou
  • bomby - špeciálne sady kariet typu (3-5-7-9, J-Q-K, apod.)

Ak ste si obľúbili Tichu a hráváte často dvaja alebo traja, rozhodne si Haggis nenechajte ujsť!

Parametre:
Počet hráčov:
2-3 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
Sean Ross
Rok vydania:
2010
Podobné hry
10+
45’
3-6
Očakávame
Cenu ešte nepoznáme
Očakávame
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje