Hlavolamy Quecke verlag

/ 1 produkt
Všetky podkategórie
Filter
Vek:
vyberte
Počet hráčov:
vyberte
1
8
Hracia doba do:
vyberte
15’
120’
Kolekcie
Cena do:
vyberte
30
30
Filter podľa:
Popis kategórie Hlavolamy Quecke verlag

Hlavolamy sú kategóriou, ktorá v každom veku rozvíja a podporuje mozgovú činnosť a seniorom pomáha udržať si rozum bystrý a svieži.

Hlavolamy majú hneď niekoľko výhod. Sú ľahko prenosné, skladné, časovo neobmedzené a nepotrebujete žiadneho súpera. 

Dôležitým faktorom pri výbere hlavolamu je určite vek. Záleží,či je určený pre mladšie alebo staršie dieťa, teenagera, dospelého. Spodná veková hranica uvedená na balení je dôležitá, pretože je to vek, od ktorého je jedinec schopný riešiť hlavolam. Aj keď sa vám môžu zdať prvé úlohy príliš jednoduché, je dobré vyriešiť ich. Takto sa postupne naučíte pracovať s hlavolamom. Moderný hlavolam neponúka jednu úlohu, ale niekoľko desiatok úloh. Postupuje od najjednoduchších úloh až po tie veľmi náročné a tak v jednotlivých krokoch naučí riešiteľa postupy potrebné pri lúštení zadaní.

Hlavolamy delíme na tri základné typy (viď nižšie) a každému môže vyhovovať nejaký iný. Dievčatá a chlapci majú tiež rozličné požiadavky, takže pri výbere je dobré pamätať aj na záľuby jednotlivca. 

Sekvenčné hlavolamy – sú hlavolamy, kde malými krokmi smerujete k cieľu. Postupne hýbete, posúvate dieliky a snažíte sa tak splniť danú úlohu. (Rush hour, Antivirus, Vikingové v bouři, Titanic,)

Pozičné hlavolamy – v tomto type hlavolamov skladáte jednotlivé dieliky, ukladáte ich na ploche, alebo v prietore (IQ Puzzle pro, IQ Link, IQ Twist, IQ Blox, IQ Fit, IQ xoxo, Schovej a nájdi, Gravity maze, Laser maze, Curcuit Maze, Tučniaci na ľade, Princezná a drak - cestou necestou, Deň a noc, Záhadný hrad, Zámocké schody, Červená Karkulka)

Hlavolamy na spájanie informácií -  postupne si spájate jednotlivé informácie a to vás privedie k vyriešeniu úlohy (Archelino, Mango Tango). Typickým príkladom sú hlavolamy využívajúce princípy tzv.Einsteinových úloh (Crazy office, Club2%).

Vybrať tú správnu hru môže byť poriadny oriešok. Na našej webovej stránke si môžete vyhľadať hru podľa rôznych tém napr. vesmír, vojna, spolupráca, stredovek,  atď.; podľa kategórií napr. detské hry, rodinné hry, strategické hry, hlavolamy, kooperatívne, atď; Taktiež môžete využiť našu pomoc a obrátiť sa priamo na nás prostredníctvom mailu, telefónu, či webchatu. Dobrým pomocníkom je určite aj náš webový nákupný poradca. Pár klikov, pár otázok a výsledkom je zaujímavá hra, ktorú ste hľadali. 

Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje