K2
K2 je druhou najvyššou horou na Zemi a rovnako tak si vyžiadala druhý najvyšší počet obetí. Za každých štyroch horlezcov, ktorí dosiahli vrchol hory, zaplatí jeden človek životom... Hora naviac ešte nikdy nebola zdolaná v zime. Váš tím teraz stojí v jej tieni pripravený na výstup pre slávu a česť. Až príliš dobre si uvedomujete nebezpečenstvo K2. Extrémne počasie s častými a smrtiacimi búrkami, exponované, strmé a zložité trasy, nedostatok kyslíku - to je len časť úkladov tejto hory, ktoré vás čakajú cestou na jej vrchol. Bude to tvrdá skúška vašich lezeckých schopností. Budete sa snažiť oklamať záludne sa meniace počasie a stále sa starať o dostatočnú aklimatizáciu vašich horolezcov. Nesmiete ale príliš váhať, lebo ďalšie tímy sú pripravené zdolať horu ako prví! V hre riadite dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť do konca 18-dňovej expedície. Pomocou kariet pohybujete svojimi horolezcami po hernej ploche, čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácie. Ak poklasne pod honotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal. Preto sú takými dôležitými prvkami hry výber vhodnej cesty, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje náročnosť výstupu. K2 - trailer (EN)
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
29,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

K2 je druhou najvyššou horou na Zemi a rovnako tak si vyžiadala druhý najvyšší počet obetí. Za každých štyroch horlezcov, ktorí dosiahli vrchol hory, zaplatí jeden človek životom... Hora naviac ešte nikdy nebola zdolaná v zime.

Váš tím teraz stojí v jej tieni pripravený na výstup pre slávu a česť. Až príliš dobre si uvedomujete nebezpečenstvo K2. Extrémne počasie s častými a smrtiacimi búrkami, exponované, strmé a zložité trasy, nedostatok kyslíku - to je len časť úkladov tejto hory, ktoré vás čakajú cestou na jej vrchol. Bude to tvrdá skúška vašich lezeckých schopností. Budete sa snažiť oklamať záludne sa meniace počasie a stále sa starať o dostatočnú aklimatizáciu vašich horolezcov. Nesmiete ale príliš váhať, lebo ďalšie tímy sú pripravené zdolať horu ako prví!

V hre riadite dvojicu horolezcov, ktorí súperia s inými tímami v snahe dosiahnuť vrchol hory a prežiť do konca 18-dňovej expedície. Pomocou kariet pohybujete svojimi horolezcami po hernej ploche, čím vyššie sa daný horolezec dostane, tým viac víťazných bodov získa na konci hry. S rastúcou nadmorskou výškou však treba dávať pozor na úroveň aklimatizácie. Ak poklasne pod honotu 1, vyčerpaný horolezec zomrie a hráč nedostane víťazné body, ktoré tento horolezec získal. Preto sú takými dôležitými prvkami hry výber vhodnej cesty, optimálne rozmiestnenie stanov a sledovanie počasia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvňuje náročnosť výstupu.

K2 - trailer (EN)

Obsah hry:
 • 1 obojstranný herný plán
 • 12 dielikov počasia (6x leto, 6x zima)
 • 20 figúrok horolezcov 
 • 10 stanov,
 • 5 doštičiek stupnice aklimatizácie
 • 10 ukazovateľov aklimatizácie,
 • 90 kariet ( 5 sád po 18 kartách)
 • 1 ukazovateľ počasia
 • 1 žetón začínajúceho hráča
 • 20 žetónov rizika
 • 5 kariet záchrany
 • pravidlá (SK, CZ)
Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Adam Kałuża
Rok vydania:
2016
Herné rozšírenia
K2: Broad Peak (rozš.)
Objednáme pre Vás
19,99 €
K2: Lhotse
Objednáme pre Vás
16,99 €
Podobné hry
10+
60’
2-5
Dlhodobo nedostupné
29,99 €
Dlhodobo nedostupné
Momentálne nedostupné
36,99 €
Momentálne nedostupné
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje