Klondike 1896
Píše sa rok 1896 a do mesta Dowson City mieria tisíce dobrodruhov. Dúfajú, že správy o bohatých ryžoviskách zlata na rieke Klondike sú pravdivé. Nechaj sa strhnúť zlatou horúčkou a vydaj sa na dobrodružnú výpravu pozdĺž rieky Klondike. Preukáž väčšiu predvídavosť ako ostatní zlatokopovia a odvez si najviac zlata. Alebo sa vrhni na politickú dráhu a uchádzaj sa o miesto v mestskej rade. Budeš sa musieť, ale rýchlo rozhodovať. O voľné miesto v rade sa uchádzajú i ďalší dobrodruhovia túžiaci po moci. Klondike 1896 sú vlastne dve hry v jednej. Ide o "šuflíkovú" hru českého autora Vládi Suchého, ktorá zaujme a poteší hlavne priaznivcov hry Ubongo. Totiž i tu sa všetko točí okolo pentaminových dielikov. V prvom dražobnom variante sa snažíte šikovne využiť získané dieliky, k čo najväčšiemu zisku zlata a rubínov, za ktoré si môžete neskôr vydražiť lepší dielik alebo si zaobstarať naviac bonusový kúsok. Dielikmi prekrývate územie zložené zo štvorcových políčok. Na niektorých sa nachádza v rôznom množstve zlato, inde rubíny a samozrejme sa nájdu i štvorčeky úplne bez úžitku. Zároveň sa ziskom snažíte dosiahnuť cieľ trasy, pretože pokiaľ sa to podarí niekomu skôr, každé chýbajúce políčko vás bude stáť hrudku zlata.Druhý akčnejší variant vás núti k rýchlemu a presnému zakrývaniu zlata a rubínov dielikmi. Pokiaľ sa vám podarí zakryť cestou z dielikov presne požadované množstvo zlata a rubínov, získate podporu u šerifa, starostu, obchodníka s koňmi alebo bordelmami. Do rady sa samozrejme nakoniec dostane ten z vás s najväčšou podporou. Klondike 1896 je jednou z prvých lastovičiek novej hernej značky Stragoo Games. Oba varianty sú veľmi zaujímavé. Prvý uvítajú priaznivci stratégia, druhý si užijú tí, ktorí si radi s ostatními zmerajú rýchlu reakciu a presnosť počítania. Vydavateľovi sa do hry vkradol škriatok, ktorý zmenšil hráčske kocky, pre druhý variant by sa naviac hodilo ešte po kocke pre každého hráča. Vydavateľ o chybičke vie a pracuje na jej riešení, takže sa kúpy nie je treba obávať. Klondike 1896 za pozornosť určite stojí.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
19,99 €
skladom posledné kusy
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Píše sa rok 1896 a do mesta Dowson City mieria tisíce dobrodruhov. Dúfajú, že správy o bohatých ryžoviskách zlata na rieke Klondike sú pravdivé. Nechaj sa strhnúť zlatou horúčkou a vydaj sa na dobrodružnú výpravu pozdĺž rieky Klondike. Preukáž väčšiu predvídavosť ako ostatní zlatokopovia a odvez si najviac zlata. Alebo sa vrhni na politickú dráhu a uchádzaj sa o miesto v mestskej rade. Budeš sa musieť, ale rýchlo rozhodovať. O voľné miesto v rade sa uchádzajú i ďalší dobrodruhovia túžiaci po moci. Klondike 1896 sú vlastne dve hry v jednej. Ide o "šuflíkovú" hru českého autora Vládi Suchého, ktorá zaujme a poteší hlavne priaznivcov hry Ubongo. Totiž i tu sa všetko točí okolo pentaminových dielikov.
V prvom dražobnom variante sa snažíte šikovne využiť získané dieliky, k čo najväčšiemu zisku zlata a rubínov, za ktoré si môžete neskôr vydražiť lepší dielik alebo si zaobstarať naviac bonusový kúsok. Dielikmi prekrývate územie zložené zo štvorcových políčok. Na niektorých sa nachádza v rôznom množstve zlato, inde rubíny a samozrejme sa nájdu i štvorčeky úplne bez úžitku. Zároveň sa ziskom snažíte dosiahnuť cieľ trasy, pretože pokiaľ sa to podarí niekomu skôr, každé chýbajúce políčko vás bude stáť hrudku zlata.
Druhý akčnejší variant vás núti k rýchlemu a presnému zakrývaniu zlata a rubínov dielikmi. Pokiaľ sa vám podarí zakryť cestou z dielikov presne požadované množstvo zlata a rubínov, získate podporu u šerifa, starostu, obchodníka s koňmi alebo bordelmami. Do rady sa samozrejme nakoniec dostane ten z vás s najväčšou podporou.

Klondike 1896 je jednou z prvých lastovičiek novej hernej značky Stragoo Games. Oba varianty sú veľmi zaujímavé. Prvý uvítajú priaznivci stratégia, druhý si užijú tí, ktorí si radi s ostatními zmerajú rýchlu reakciu a presnosť počítania. Vydavateľovi sa do hry vkradol škriatok, ktorý zmenšil hráčske kocky, pre druhý variant by sa naviac hodilo ešte po kocke pre každého hráča. Vydavateľ o chybičke vie a pracuje na jej riešení, takže sa kúpy nie je treba obávať. Klondike 1896 za pozornosť určite stojí.

Obsah hry:

16 destiček, 4 x 4 kostičky (figurky zlatokopů), 5 měšců, 32 kusů rubínů, 1 bodovací tabulka, 116 claimů, 32 kartiček přízně, 32 kartiček požadavků, pravidla.

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Vladimír Suchý
Rok vydania:
2011
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje