Korrigans
V hre Korrigans má každý hráč dvoch škriatkov, ktorými sa pohybuje po krajine, získava žetóny zvierat, čo mu umožní dostať sa aj na vzdialenejšie miesta a nakoniec získať hrniec zlata, ktorý sa objaví pri odhalení dúhy. V prvých dvoch ťahoch si hráči umiestňujú svojich škriatkov na plán. Každý umiestnený škriatok si zoberie jeden zo žetónov na dieliku a ponechá si ho. Na žetónoch je buď zlato (čo prinesie hráčovi body na konci hry), alebo zviera (čo umožní hráčovi prejsť cez jednotlivé dieliky s daným zvieraťom). Od tretieho ťahu sa hráči pohybujú krajinou pomocou zvierat a zbierajú ďalšie žetóny. V každom ťahu drží jeden z hráčov vrecko a vytiahne z neho dúhový žetón a položí ho na niektorý rad alebo stĺpec na ploche, čo znamená, že na konci hry sa hrniec so zlatom neobjaví v danom stĺpci alebo rade.  Keď sa nakoniec objaví v hre zlato, začína posledné kolo, v ktorom sa hráči snažia prísť na daný dielik so zlatom. Ak na dielik dorazí jeden škriatok, získa hráč 10 bodov, ak dorazia na dielik obaja škriatkovia hráča, získa 15 bodov. Víťazom sa stáva hráč s najvyšším počtom bodov.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
32,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

V hre Korrigans má každý hráč dvoch škriatkov, ktorými sa pohybuje po krajine, získava žetóny zvierat, čo mu umožní dostať sa aj na vzdialenejšie miesta a nakoniec získať hrniec zlata, ktorý sa objaví pri odhalení dúhy.

V prvých dvoch ťahoch si hráči umiestňujú svojich škriatkov na plán. Každý umiestnený škriatok si zoberie jeden zo žetónov na dieliku a ponechá si ho. Na žetónoch je buď zlato (čo prinesie hráčovi body na konci hry), alebo zviera (čo umožní hráčovi prejsť cez jednotlivé dieliky s daným zvieraťom). Od tretieho ťahu sa hráči pohybujú krajinou pomocou zvierat a zbierajú ďalšie žetóny. V každom ťahu drží jeden z hráčov vrecko a vytiahne z neho dúhový žetón a položí ho na niektorý rad alebo stĺpec na ploche, čo znamená, že na konci hry sa hrniec so zlatom neobjaví v danom stĺpci alebo rade. 

Keď sa nakoniec objaví v hre zlato, začína posledné kolo, v ktorom sa hráči snažia prísť na daný dielik so zlatom. Ak na dielik dorazí jeden škriatok, získa hráč 10 bodov, ak dorazia na dielik obaja škriatkovia hráča, získa 15 bodov. Víťazom sa stáva hráč s najvyšším počtom bodov.

Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Arnaud Urbon, Ludovic Vialla
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje