Království
V hre Kráľovstvo sa hráči snažia získať čo najviac zlaťákov tým, že stavajú hrady v najbohatších oblastiach ríše. Pritom sa však snažia vyhýbať drakom, bažinám, trollom a iným nebezpečenstvám.  V priebehu hry sa hráči naviac snažia postaviť svoje hrady na políčka, ktoré majú v rovnakom stĺpci i riadku tie najvýnosnejšie suroviny s najvyššími hodnotami. Nie je to však jednoduché, neustále je potreba strážiť meniacu sa hraciu plochu. Vhodné umiestnenie špeciálneho dieliku súperom môže celú vašu stratégiu postaviť na hlavu. Dieliky je možné medzi sebou rôzne kombinovať a pokiaľ ležia vedľa seba, môžu sa i vzájomne posilovať a ovplyvňovať.  Hra má jednoduché pravidlá, avšak bohaté strategické možnosti a výborné spracovanie, ktoré je u hier vydavateľa Fantasy Flight Games pravidlom. Hra je vhodná i pre začínajúcich hráčov.   
Odporúčaný vek:
9 rokov
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
19,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Kráľovstvo sa hráči snažia získať čo najviac zlaťákov tým, že stavajú hrady v najbohatších oblastiach ríše. Pritom sa však snažia vyhýbať drakom, bažinám, trollom a iným nebezpečenstvám. 

V priebehu hry sa hráči naviac snažia postaviť svoje hrady na políčka, ktoré majú v rovnakom stĺpci i riadku tie najvýnosnejšie suroviny s najvyššími hodnotami. Nie je to však jednoduché, neustále je potreba strážiť meniacu sa hraciu plochu. Vhodné umiestnenie špeciálneho dieliku súperom môže celú vašu stratégiu postaviť na hlavu. Dieliky je možné medzi sebou rôzne kombinovať a pokiaľ ležia vedľa seba, môžu sa i vzájomne posilovať a ovplyvňovať. 
Hra má jednoduché pravidlá, avšak bohaté strategické možnosti a výborné spracovanie, ktoré je u hier vydavateľa Fantasy Flight Games pravidlom. Hra je vhodná i pre začínajúcich hráčov. 

 

Obsah hry:

40 plastových hradov
1 hrací plán
66 kartónových žetónov
23 kartónových dielikov kráľovstva
1 pravidlá hry v češtine a slovenčine

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Odporúčaný vek:
9+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Reiner Knizia
Rok vydania:
2012
Hodnotenie hry
Štefan
3.5.2014
Pravidlá jednoduché, znovuhratelnosť velmi slušná. Budujte obrázok krajín kráľovstva počas 3 epôch. Krajiny sú plné dedín a viesok, mestečiek a miest, ktoré Vám prinesú bohatstvo, ale aj nepriateľov, ktorí Vás peniažky stoja. Budujte hrady na posilnenie svojej pozície, taktizujte s kartičkami výnosu a straty. Veľlmi dynamická hra. Naučené za 10 min. Jazykom hry je stratégia, šťastie, jednoduchá matematika.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje