Le Petit Poucet
Malý Palček a jeho bratia, po tom ako sa im podarilo utiecť hroznému trolovi, blúdia v tajomnom lese a snažia sa nájsť cestu domov. Cestu nepoznajú a preto blúdia. Musia si dobre zapamätať všetky miesta, na ktorých už boli, aby našli tú správnu cestu. No pritom musia byť veľmi opatrní, aby nenarazili na svorku vlkov a nerobili veľký hluk, lebo trol ich neustále prenasleduje.   Le Petit Poucet je rýchla kooperatívna hra pre celú rodinu, ktorá precvičí vašu pamäť. Na začiatku hry rozložíte určitý počet žetónov lokácií, ktoré si musíte zapamätať. Potom sa otočia lícom dole. Potiahnete si tri z kariet lokácií, tie odpovedajú lokáciám na žetónoch. Postupne otáčate vytiahnuté karty a zároveň musíte otáčať odpovedajúce žetóny lokácií a pritom sa vyhnúť žetónu s vlkmi. Pri každej chybe musíte vyložiť jednu kartičku, na ktorej je časť trola. Ak správne otočíte všetky tri lokácie posuniete sa na cestičke cez les o jedno pole. Vašou úlohou je prejsť cez celý les skôr ako postavíte celého trola.   
Odporúčaný vek:
7 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
12,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Malý Palček a jeho bratia, po tom ako sa im podarilo utiecť hroznému trolovi, blúdia v tajomnom lese a snažia sa nájsť cestu domov. Cestu nepoznajú a preto blúdia. Musia si dobre zapamätať všetky miesta, na ktorých už boli, aby našli tú správnu cestu. No pritom musia byť veľmi opatrní, aby nenarazili na svorku vlkov a nerobili veľký hluk, lebo trol ich neustále prenasleduje.  

Le Petit Poucet je rýchla kooperatívna hra pre celú rodinu, ktorá precvičí vašu pamäť. Na začiatku hry rozložíte určitý počet žetónov lokácií, ktoré si musíte zapamätať. Potom sa otočia lícom dole. Potiahnete si tri z kariet lokácií, tie odpovedajú lokáciám na žetónoch. Postupne otáčate vytiahnuté karty a zároveň musíte otáčať odpovedajúce žetóny lokácií a pritom sa vyhnúť žetónu s vlkmi. Pri každej chybe musíte vyložiť jednu kartičku, na ktorej je časť trola. Ak správne otočíte všetky tri lokácie posuniete sa na cestičke cez les o jedno pole. Vašou úlohou je prejsť cez celý les skôr ako postavíte celého trola. 

 

Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
7+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Corentin Lebrat, Gilles Lehmann
Rok vydania:
2012
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje