Leg Los!
Rozvičte si svoje prsty! V krátkom čase vytvárajte malé "umelecké diela" a budete prekvapení, čo vo vašich výtvoroch budu rozpoznávať ostatní hráči. Žltý disk sa rýchlo zmení na vychádzajúce slnko, alebo žĺtok...alebo to je balón? V tejto zábavnej hre sa hráči postupne striedajú vo vytváraní obrázkov z drevených dielikov - kratších a dlhších paličiek, väčších a menších diskov. Na ploche sa rozložia rôzne obrázky na očíslované políčka. Hráč, ktorý je toto kolo "umelec" si zoberie všetky dieliky. Zamieša očíslované žetóny a uloží ich na hromádku. Potom si tajne pozrie vrchný očíslovaný žetón, toto číslo mu určí, aký obrázok bude vytvárať. Z drevených dielikov sa snaží tento obrázok vytvoriť a ostatní hráči sa snažia uhádnuť, čo vytvára. Umelec musí ale s dielikmi šetriť, pretože ich má len obmedzený počet a dieliky, ktoré použije na nejaký obrázok už nemôže znovu použiť a zároveň mu beží čas, ktorý mu merajú presýpacie hodiny, takže nemôže vytvárať zložité obrázky, ktorých tvorba by mu zabrala veľa času. Na svoje kolo má hráč 2 minúty, v ktorých sa snaží, aby mu ostatní hráči uhádli čo najviac obrázkov. Hádajúci hráči majú na každý obrázok len jeden pokus, po neúspešnom pokuse môžu znovu hádať až ďalší obrázok. Každý hráč má drevené kocky vo svojej farbe, ktorými v priebehu hry označuje na obrázkoch svoje tipy. Za správne tipy získavajú body aj hráči aj "Umelec".     Tu si môžete stiahnuť pravidlá (DE,EN,FR,IT)
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
29,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Rozvičte si svoje prsty!

V krátkom čase vytvárajte malé "umelecké diela" a budete prekvapení, čo vo vašich výtvoroch budu rozpoznávať ostatní hráči. Žltý disk sa rýchlo zmení na vychádzajúce slnko, alebo žĺtok...alebo to je balón?

V tejto zábavnej hre sa hráči postupne striedajú vo vytváraní obrázkov z drevených dielikov - kratších a dlhších paličiek, väčších a menších diskov. Na ploche sa rozložia rôzne obrázky na očíslované políčka. Hráč, ktorý je toto kolo "umelec" si zoberie všetky dieliky. Zamieša očíslované žetóny a uloží ich na hromádku. Potom si tajne pozrie vrchný očíslovaný žetón, toto číslo mu určí, aký obrázok bude vytvárať. Z drevených dielikov sa snaží tento obrázok vytvoriť a ostatní hráči sa snažia uhádnuť, čo vytvára. Umelec musí ale s dielikmi šetriť, pretože ich má len obmedzený počet a dieliky, ktoré použije na nejaký obrázok už nemôže znovu použiť a zároveň mu beží čas, ktorý mu merajú presýpacie hodiny, takže nemôže vytvárať zložité obrázky, ktorých tvorba by mu zabrala veľa času. Na svoje kolo má hráč 2 minúty, v ktorých sa snaží, aby mu ostatní hráči uhádli čo najviac obrázkov. Hádajúci hráči majú na každý obrázok len jeden pokus, po neúspešnom pokuse môžu znovu hádať až ďalší obrázok. Každý hráč má drevené kocky vo svojej farbe, ktorými v priebehu hry označuje na obrázkoch svoje tipy. Za správne tipy získavajú body aj hráči aj "Umelec".  

 

Tu si môžete stiahnuť pravidlá (DE,EN,FR,IT)

Obsah hry:
 • 92 obojstranných dielikov s obrázkami (184 obrázkov)
 • 1 hrací plán (čísla 1-16)
 • 1 skórovací plán
 • 1 presýpacie hodiny - 2 minúty
 • 1 rozšírenie hracieho plánu (čísla 17-20)
 • 14 krátkych paličiek
 • 7 dlhých paličiek
 • 4 veľké disky
 • 8 malých diskov
 • 20 očíslovaných žetónov
 • 60 tipovacích kociek
 • pravidlá

 

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Carlo A. Rossi
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje