Lewis a Clark: Cesta na severozápad
Lewis a Clark: Cesta na severozápad je dobrodružná strategická hra o objavovaní severozápadnej Ameriky. Píše se rok 1803 a Spojené štáty kupujú od Napoleona štát Lousiana. Americký prezident Thomas Jefferson vysiela dvoch prieskumníkov, Meriwethera Lewisa a Williama Clarka, aby preskúmali obrovské neprebádané územia. V tejto hre sa každý hráč ujme jednej expedície a bude sa snažiť dosiahnuť ako prvý pobrežie Tichého oceánu. Počas svojej cesty budete do svojej výpravy najímať schopných stopárov, lovcov, no aj Indiánov, no predovšetkým budete musieť hospodáriť zo svojimi surovinami. Bez nich sa cesta prejsť nedá, ale pokiaľ ich budete mať až príliš veľa, budú vás brzdiť. Hra používa worker-placement mechanizmus (umiestňujem svoje figurky na rôzne políčka, ktoré poskytujú rôzne akcie), a tiež zaujímavý mechanizmus správy kariet, kedy aktivovanie jednej karty vyžaduje použitie aj inej karty, ktorú tak nemôžete určitý čas použiť. Lewis a Clark: Cesta na severozápad je výborná hra určená skôr pre skúsenejších hráčov, ktorí majú radšej strategické hry s minimom náhody.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
120 min.
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Lewis a Clark: Cesta na severozápad je dobrodružná strategická hra o objavovaní severozápadnej Ameriky.

Píše se rok 1803 a Spojené štáty kupujú od Napoleona štát Lousiana. Americký prezident Thomas Jefferson vysiela dvoch prieskumníkov, Meriwethera Lewisa a Williama Clarka, aby preskúmali obrovské neprebádané územia. V tejto hre sa každý hráč ujme jednej expedície a bude sa snažiť dosiahnuť ako prvý pobrežie Tichého oceánu. Počas svojej cesty budete do svojej výpravy najímať schopných stopárov, lovcov, no aj Indiánov, no predovšetkým budete musieť hospodáriť zo svojimi surovinami. Bez nich sa cesta prejsť nedá, ale pokiaľ ich budete mať až príliš veľa, budú vás brzdiť. Hra používa worker-placement mechanizmus (umiestňujem svoje figurky na rôzne políčka, ktoré poskytujú rôzne akcie), a tiež zaujímavý mechanizmus správy kariet, kedy aktivovanie jednej karty vyžaduje použitie aj inej karty, ktorú tak nemôžete určitý čas použiť.

Lewis a Clark: Cesta na severozápad je výborná hra určená skôr pre skúsenejších hráčov, ktorí majú radšej strategické hry s minimom náhody.

Obsah hry:
 • 1 hrací plán
 • 5 dosiek expedícií 
 • 5 figúrok cestovateľov
 • 5 žetónov základných táborov
 • 12 doštičiek člnov
 • 8 doštičiek uskladnenia surovín
 • 100 drevených žetónov surovín
 • 10 žetónov násobičov množstva surovín
 • 18 figúrok Indiánov
 • 84 kariet charakterov
 • 5 pomocných kariet
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-5 hráčov
Dĺžka hry:
120 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Cédrick Chaboussit
Rok vydania:
2013
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje