Limes
Limes je prepracované vydanie výbornej hry Cities. Namiesto mesta však tentokrát vytvárate starovekú krajinu v jednej z rímskych provincií. Pole, vodné plochy, lesy a skaly obsadzujete svojimi sedliakmi, rybámi, drevorubačmi a strážcami, ktorí vám prinesú na konci hry body podľa hodnoty obsadenej oblasti. Samotná hra na prvý pohľad pripomína Carcassonne. Každý hráč stavia vlastnú krajinu a na niektoré jej políčka umiestňujete svojich pracovníkov. Cieľom je, aby vám figúrky priniesli na konci hry čo najviac bodov. Jeden z hráčov vždy losuje zo svojej sady kartičky a rovnaké kartičky si nájdu vo svojej zásobe aj ostatní hráči. Kartičku musia priložiť tak, aby sa najmenej jedným vrcholom dotýkala doposiaľ vytvorenej krajiny. Zároveň je rozloha krajiny obmedzená štvorcom s rozmermi 4x4. Na niektorú časť práve priloženej kartičky môžu hráči umiestniť  jedného z pracovníkov.
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
1-2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
15,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Limes je prepracované vydanie výbornej hry Cities. Namiesto mesta však tentokrát vytvárate starovekú krajinu v jednej z rímskych provincií. Pole, vodné plochy, lesy a skaly obsadzujete svojimi sedliakmi, rybámi, drevorubačmi a strážcami, ktorí vám prinesú na konci hry body podľa hodnoty obsadenej oblasti.

Samotná hra na prvý pohľad pripomína Carcassonne. Každý hráč stavia vlastnú krajinu a na niektoré jej políčka umiestňujete svojich pracovníkov. Cieľom je, aby vám figúrky priniesli na konci hry čo najviac bodov. Jeden z hráčov vždy losuje zo svojej sady kartičky a rovnaké kartičky si nájdu vo svojej zásobe aj ostatní hráči. Kartičku musia priložiť tak, aby sa najmenej jedným vrcholom dotýkala doposiaľ vytvorenej krajiny. Zároveň je rozloha krajiny obmedzená štvorcom s rozmermi 4x4. Na niektorú časť práve priloženej kartičky môžu hráči umiestniť  jedného z pracovníkov.

Obsah hry:
  • 48 kartičiek krajiny
  • 14 pracovníkov
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
1-2 hráči
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Martyn F
Rok vydania:
2014
Užitočné odkazy:
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje