Malý princ: Cesta ke hvězdám
Malý princ je veľmi pekná rodinná hra na motívy filmu (u nás v kinách až koncom roka) Malý princ, podľa svetoznámej knižky od Antoina de Saint-Exupéryho. Hráči cestujú na planétu Malého princa a cestou zbierajú hviezdy. Hráči sa pohybujú na základe kariet, ktoré majú všetci hráči od začiatku hry rovnaké (8 kariet s hodnotou 1-5, pričom 2,3,4 je 2-krát). Hráč, ktorý je aktuálne posledný, teda je najďalej od planéty Malého princa sa pohne o toľko políčok (obláčikov), koľko ukazuje karta, ktorú vyložil z ruky. Ak je na obláčiku hviezda, zoberie si žetón hviezdy zo zásoby, ak je tam teleskop, otočí jeden zo žetónov teleskopu, ten určí niečo, čo sa ihneď vykoná. Pokiaľ je na obláčiku vták, hráč si potiahne jednu kartu z balíčku Starého otca, tieto karty umožňujú rôzne typy pohybu. Ak sa hráč pohne na políčko. kde už nejaký hráč je, môže si z jeho ruky potiahnuť náhodnú kartu a potom mu jednu zo svojich kariet vráti. Ďalšie body môžu hráči získať, keď prekračujú niektorý zo spojov hracieho plánu. Tu si vyberajú niektorý z prislúchajúcich žetónov a snažia sa nájsť dvojicu líška - Malý princ, ktorá prináša najviac bodov. Zvíťazí hráč, ktorému sa podarí nazbierať najviac hviezd - víťazných bodov.
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
24,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Malý princ je veľmi pekná rodinná hra na motívy filmu (u nás v kinách až koncom roka) Malý princ, podľa svetoznámej knižky od Antoina de Saint-Exupéryho. Hráči cestujú na planétu Malého princa a cestou zbierajú hviezdy.

Hráči sa pohybujú na základe kariet, ktoré majú všetci hráči od začiatku hry rovnaké (8 kariet s hodnotou 1-5, pričom 2,3,4 je 2-krát). Hráč, ktorý je aktuálne posledný, teda je najďalej od planéty Malého princa sa pohne o toľko políčok (obláčikov), koľko ukazuje karta, ktorú vyložil z ruky. Ak je na obláčiku hviezda, zoberie si žetón hviezdy zo zásoby, ak je tam teleskop, otočí jeden zo žetónov teleskopu, ten určí niečo, čo sa ihneď vykoná. Pokiaľ je na obláčiku vták, hráč si potiahne jednu kartu z balíčku Starého otca, tieto karty umožňujú rôzne typy pohybu. Ak sa hráč pohne na políčko. kde už nejaký hráč je, môže si z jeho ruky potiahnuť náhodnú kartu a potom mu jednu zo svojich kariet vráti. Ďalšie body môžu hráči získať, keď prekračujú niektorý zo spojov hracieho plánu. Tu si vyberajú niektorý z prislúchajúcich žetónov a snažia sa nájsť dvojicu líška - Malý princ, ktorá prináša najviac bodov. Zvíťazí hráč, ktorému sa podarí nazbierať najviac hviezd - víťazných bodov.

Obsah hry:
  • 8 dielov hracieho plánu
  • 6 drevených lietadiel
  • 5 žetónov lietadiel
  • 18 príbehových dielikov
  • 12 žetónov teleskopu
  • 36 žetónov hviezd
  • 12 kariet Starého otca
  • 48 kariet líšky
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Antoine Bauza, Bruno Cathala
Rok vydania:
2015
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje