Paladinové Západního království: Sídla šlechticů
Sídla šlechticů je rozšírenie ku hre Paladinové Západního království, ktoré pridáva do hry nových urodzených spojencov, ktorí sa už naďalej nehodlajú prizerať nájazdom na hranice. Vojvodovia, baróni, kniežatá však ponúknu pomoc iba tým, komu sa s nimi podarí úspešne diplomaticky vyjednávať. Podarí sa vám nazhromaždiť dostatok síl a ubrániť sídla, alebo podľahnete vlastnej nerozhodnosti?  Toto rozšírenie prináša okrem nových kariet mešťanov, paladínov a cudzincov aj dve nové akcie na rozširujúcom hernom pláne: vyjednávanie a podporu. Karty podpory pridávajú nové akcie na kartách na hernom pláne a možnosť zaujímavých bonusov. Akcie podpory potom umožňujú tieto karty podpory získať a to aj s poddanými, ktorí na nej už sú. Vyjednávanie prináša pomocou novej vlastnosti diplomacie možnosť podmaniť si alebo poveriť šľachtica. Podmanením získate posilnenú akciu, poverením symboly, ktoré môžete zbierať a získať za ne body na konci hry.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90-120 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
21,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Sídla šlechticů je rozšírenie ku hre Paladinové Západního království, ktoré pridáva do hry nových urodzených spojencov, ktorí sa už naďalej nehodlajú prizerať nájazdom na hranice. Vojvodovia, baróni, kniežatá však ponúknu pomoc iba tým, komu sa s nimi podarí úspešne diplomaticky vyjednávať. Podarí sa vám nazhromaždiť dostatok síl a ubrániť sídla, alebo podľahnete vlastnej nerozhodnosti? 

Toto rozšírenie prináša okrem nových kariet mešťanov, paladínov a cudzincov aj dve nové akcie na rozširujúcom hernom pláne: vyjednávanie a podporu. Karty podpory pridávajú nové akcie na kartách na hernom pláne a možnosť zaujímavých bonusov. Akcie podpory potom umožňujú tieto karty podpory získať a to aj s poddanými, ktorí na nej už sú. Vyjednávanie prináša pomocou novej vlastnosti diplomacie možnosť podmaniť si alebo poveriť šľachtica. Podmanením získate posilnenú akciu, poverením symboly, ktoré môžete zbierať a získať za ne body na konci hry.

Obsah hry:

1 ilustrovaná pravidla
1 figurka diplomata
4 dílny
4 ukazatele diplomacie
7 rozšiřujících desek
30 karet podpory
4 karty spojenectví
30 karet vyjednávání
16 karet paladinů
6 karet cizinců
8 karet měšťanů
5 karet královské přízně
2 karty královských rozkazů
6 karet pro kooperativní mód (s rozšířením Letopisy Západního království)

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90-120 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Shem Phillips, S J Macdonald
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje