Powerboats
Powerboats - napínavé preteky motorových člnov. Čím viac pretekárov sa zúčastní preteku, tým je zážitok zaujímavejší! Preteká sa na jazere, okolo bójok medzi ostrovmi na cca. 70 x 80 cm veľkom variabilnom hracom pláne. Ten sa môže na každý pretek zostaviť inak a navyše je obojstranný, takže skúsení pretekári môžu vyraziť na náročnejšiu trať. Hráči ovplyvňujú rýchlosť člnov pomocou špeciálnych trojstenných "kociek" (naozaj trojstenných, sú vymodelované špeciálne pre túto hru). V každom kole môžu vždy najviac jednu kocku ubrať alebo pridať a zároveň s ľubovoľným počtom kociek nahádzať nové hodnoty Oboplávavajú ostrovy a najmä bójky a snažia sa neskončiť špicom člna v žiadnej z nich. Ak radi pretekáte, skúste vymeniť kolesá za lodnú skrutku a vyraziť na jazero. Plávajte ale s rozmyslom, aby ste sa nepotopili!
Odporúčaný vek:
9 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
29,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre Vás
Predajňa BB: Objednáme pre Vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Powerboats - napínavé preteky motorových člnov. Čím viac pretekárov sa zúčastní preteku, tým je zážitok zaujímavejší!

Preteká sa na jazere, okolo bójok medzi ostrovmi na cca. 70 x 80 cm veľkom variabilnom hracom pláne. Ten sa môže na každý pretek zostaviť inak a navyše je obojstranný, takže skúsení pretekári môžu vyraziť na náročnejšiu trať.

Hráči ovplyvňujú rýchlosť člnov pomocou špeciálnych trojstenných "kociek" (naozaj trojstenných, sú vymodelované špeciálne pre túto hru). V každom kole môžu vždy najviac jednu kocku ubrať alebo pridať a zároveň s ľubovoľným počtom kociek nahádzať nové hodnoty Oboplávavajú ostrovy a najmä bójky a snažia sa neskončiť špicom člna v žiadnej z nich.

Ak radi pretekáte, skúste vymeniť kolesá za lodnú skrutku a vyraziť na jazero. Plávajte ale s rozmyslom, aby ste sa nepotopili!

Obsah hry:

6 jazerných plôch, 4 plôšky okrajov jazera, 1 doštička štart/cieľ, 5 bójok, 6 pretekárskych člnov, 6 ukazovateľov bodov, 18 1-2-3 kociek, 10 žetónov poškodenia, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
9+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Corné van Moorsel
Rok vydania:
2008
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
Juraj Slanička
19.11.2008
Po asi troch partičkách tejto hry si myslím, že hra je vydarená pokiaľ ide o mechanizmus - hra má spád, v dvoch-troch hráčoch je to naozaj závodivka že kto vie lepšie plánovať a trošku aj o tom, že komu lepšie padajú kocky. V plnom počte hráčov je omnoho významnejšie, že kto sa mi nacpe do cesty a teda menej predvídateľná ale zato je to väčšia sranda. Vynikajúci je nápad so skladacím hracím plánom, ktorý dáva hre veľkú variabilitu. Vyhovoenie kociek, plánu a aj lodičiek je dobré, funkčne aj esteticky. Celkovo hru odporúčam.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje