Rad - Podpultová stolová hra (Kolejka)
Na 34. výročie Nežnej revolúcie si môžete (ponuka platí do 20.11.2023) kúpiť hru s 34% zľavou - za 9,89 €. Je to vďaka spolupráci s kanálom Dejepis Inak a vydavateľom Trefl. Pripomenúť si časy budovania socializmu hraním hry - to ponúka zaujímavá (a dobre fungujúca) hra Rad. Pripravil ju poľský Inštitút národnej pamäte, aj pre tých, ktorí si november 1989 nevšimli, alebo si nepamätajú, ako bolo pred ním. V typicky šedo bezútešnej atmosfére hráči posielajú členov svojej rodiny postaviť sa do radu pred rôznymi obchodmi, snažiac sa čo najlepšie nakúpiť veci z nákupného zoznamu. Police obchodov sú prázdne a iba postupne sa ukáže, čo „dnes prišlo“. Nezáleží však iba na tom, kto príde skôr, niekedy je dôležitejšie kohosi poznať, alebo schopnosť predbehnúť sa. Odporúčame zahrať si počas sychravých novembrových dní.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
60 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
14,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Na 34. výročie Nežnej revolúcie si môžete (ponuka platí do 20.11.2023) kúpiť hru s 34% zľavou - za 9,89 €. Je to vďaka spolupráci s kanálom Dejepis Inak a vydavateľom Trefl.

Pripomenúť si časy budovania socializmu hraním hry - to ponúka zaujímavá (a dobre fungujúca) hra Rad.

Pripravil ju poľský Inštitút národnej pamäte, aj pre tých, ktorí si november 1989 nevšimli, alebo si nepamätajú, ako bolo pred ním.

V typicky šedo bezútešnej atmosfére hráči posielajú členov svojej rodiny postaviť sa do radu pred rôznymi obchodmi, snažiac sa čo najlepšie nakúpiť veci z nákupného zoznamu. Police obchodov sú prázdne a iba postupne sa ukáže, čo „dnes prišlo“. Nezáleží však iba na tom, kto príde skôr, niekedy je dôležitejšie kohosi poznať, alebo schopnosť predbehnúť sa. Odporúčame zahrať si počas sychravých novembrových dní.

Obsah hry:
 • herný plán
 • plocha zo zásobovacími vozidlami
 • 30 figúrok v 6 farbách
 • 50 poradových kariet
 • 5 kariet s nákupným zoznamom
 • 60 kariet tovarov
 • 15 kariet dodávky tovaru
 • 5 pomocných hracích kariet
 • 1 žetón prvého hráča
 • 1 žetón trhovníka
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
60 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Karol Madaj
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Ronnieb
24.10.2016
Dobra hra,atmosfera vdaka komponentom naozaj ako z 80. rokov, lempn ten slovensky preklad pravidiel je fakt zufaly.kvoli tomu len tri *,inak kludne aj 5
Maťa
28.2.2019
Skvelá hra! Najprv sa Vám zdajú pravidlá veľmi zložité ale pri prvej hre sa veľmi rýchlo okukáte a hra Vás vtiahne do deja. To isté ak priberiete nového hráča do ďalšej hry a učí sa za pochodu. Hra je zakaždým iná. Nenastane situácia, ktorá by sa nedala zvrtnúť :) Odporúčam!
Eva
10.4.2020
Výborná hra pre celú rodinu, treba si ju trpezlivo naštudovať a stojí za to.
kaktus
29.10.2020
Hra sa nám páči - rodina s deťmi nad 15 rokov. Princíp protekcie a špekulantov je ľahko pochopiteľný. Jediné, na čom sa nevieme dohodnúť, je, či na začiatku hry rozdať tovar aj na trhovisko. Hráme tak dobre, že sa špekulantom veľmi zriedkavo podarí nakúpiť - a tým je výmena tovarov na trhovisku skoro nemožná. Možno, keby tých špekulantov bolo dvakrát toľko... Psychológia hry je veľmi blízka skôr narodeným, pravidlá sú ľahké a preto odporúčam hrať aj so starými rodičmi.
kaktus
30.10.2020
Zábava pre štyroch hráčov. Ak sú traja a jeden je šikovný, mal by dostať len 4 figúrky... U nás sa špekulant skoro nikdy nedostane k tovaru. Preto dávame na tržnicu na začiatku hry po dva kusy tovaru - aby mala tržnica patričnú dôležitosť.
jaro.slav
8.3.2021
Hra zaujimava, pravidla relativne nenarocne, vyhotovenie na jednotku. Skoda, ze autori nepridali vacsiu dolezitost jednotlivym tovarom na kartickach.
Sára
29.12.2021
Super hra, naozaj. Je to veľmi pekne spracované a realistické. Zo začiatku to môže byť zložitejšie, ale určite sa nenechajte odradiť, keď si zahráte 2-3 hry, tak sa do toho dostanete. Naozaj odporúčam, je jedna z mojich najobľúbenejších hier.
Dusan
5.2.2023
Hra je zaujimava, trosku zlozito napisany navod ale kazdy pochopi, pripadne sa nauci "za chodu".chyba mi vsak viac predbiehacich karticiek, mohlo to byt este zaujimavejsie ale to neberem ako negativum. Jedna hra trva kludne aj hodinu, co je fajn
8 Hodnotení
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje