Robinson Crusoe - Dobrodružství na prokletém ostrově
Robinson Crusoe je kooperatívna hra pre 1 až 4 hráčov, ktorá Vás dostane svojou atmosférou a kde zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami. Hra ponúka dokonca 8 rôznych scenárov vrátane bonusových scenárov King Kongov ostrov a Livingstone. V každom scenári zažijete nové dobrodružstvo, kde napr. budete mať za úlohu zháňať drevo na vybudovanie signálnej vatry, preskúmať opustené dediny domorodcov alebo sa vysporiadať pri erupcii strašného vulkánu. Robinson Crusoe to všetko ponúka a ešte omnoho viac. Buďte si ale istí, že vás hra zadarmo rozhodne vyhrať nenechá. Ukážka: „Pokojná plavba do Nového sveta sa zmenila na katastrofu, kedy sa nás v temnote noci zmocnila tropická búrka a vrhla loď na útesy. Mysleli sme, že je koniec. Ako sa ale ukázalo, bol to iba začiatok. Svitanie nás našlo vyvrhnutých na piesčitej pláži opusteného ostrova posiateho palmami a prvé čo nás napadlo bolo, že nás postihol osud Robinsona. Ostrov, na ktorom sme sa ocitli na nás najprv pôsobil ako pokojné a priateľské miesto. Ako zradný pocit to bol, sa ukázalo hneď na to. Žiadny pokoj ani bezpečie. Na každom rohu na nás číhali nástrahy tohto prekliateho ostrova. Silné búrky, zradné choroby a krvilační kanibali stenčovali naše rady. My sme však vzdorovali, zháňali sme drevo, postavili úkryt, vyrobili si provizórne nástroje, nechali vzplanúť vatru, ktorá nám poskytla nádej, že budeme zachránení. Lenže nádej je vrtkavá dáma...“  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:

K hre Robinson Crusoe - Dobrodružství na prokletém ostrově u nás dostanete ako darček obojstrannú kartu postavy Námorníka

59,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Robinson Crusoe je kooperatívna hra pre 1 až 4 hráčov, ktorá Vás dostane svojou atmosférou a kde zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami.

Hra ponúka dokonca 8 rôznych scenárov vrátane bonusových scenárov King Kongov ostrov a Livingstone. V každom scenári zažijete nové dobrodružstvo, kde napr. budete mať za úlohu zháňať drevo na vybudovanie signálnej vatry, preskúmať opustené dediny domorodcov alebo sa vysporiadať pri erupcii strašného vulkánu. Robinson Crusoe to všetko ponúka a ešte omnoho viac. Buďte si ale istí, že vás hra zadarmo rozhodne vyhrať nenechá.

Ukážka: „Pokojná plavba do Nového sveta sa zmenila na katastrofu, kedy sa nás v temnote noci zmocnila tropická búrka a vrhla loď na útesy. Mysleli sme, že je koniec. Ako sa ale ukázalo, bol to iba začiatok. Svitanie nás našlo vyvrhnutých na piesčitej pláži opusteného ostrova posiateho palmami a prvé čo nás napadlo bolo, že nás postihol osud Robinsona.

Ostrov, na ktorom sme sa ocitli na nás najprv pôsobil ako pokojné a priateľské miesto. Ako zradný pocit to bol, sa ukázalo hneď na to. Žiadny pokoj ani bezpečie. Na každom rohu na nás číhali nástrahy tohto prekliateho ostrova. Silné búrky, zradné choroby a krvilační kanibali stenčovali naše rady. My sme však vzdorovali, zháňali sme drevo, postavili úkryt, vyrobili si provizórne nástroje, nechali vzplanúť vatru, ktorá nám poskytla nádej, že budeme zachránení. Lenže nádej je vrtkavá dáma...“

 

Obsah hry:
 • herný plán
 • 11 dielikov ostrova
 • 90 kariet dobrodružstiev
 • 73 kariet udalostí
 • 52 kariet záhad
 • 30 kariet vynálezov
 • 16 kariet zvierat
 • 8 kariet vybavení
 • žetóny zranení, efektov, úkrytov, dobrodružstiev
 • nálepky na figúrky
 • 12 kociek
 • 7 scenárov
 • drevené figúrky hráčov a surovín
 • 4 karty postáv (v mužskom aj ženskom prevedení)

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ignacy Trzewiczek
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Richard Kopún
8.1.2017
Velmi rozmanita ale zaroven velmi zlozita hra.
Yuri
16.6.2018
Jedna z najlepších hier aké doma mám. Veľa scenárov (Dokonca Albi pribalilo ďalšie scenáre) a každá hra je iná aj keď hráte ten istý. Hra tvorí príbeh prežitia na ostrove. Dejú sa vám dobré aj zlé veci, ktoré môžu mať dopad aj v neskoršej fáze hry. Je výborná aj pre sólo hráčov, dokonca asi aj lepšia ako vo viacerých. Navyše cena je výborná na obsah tejto úžasnej dobrodružnej hry len dá aspoň spočiatku trochu zabrať. Ale to prežitie na opustenom ostrove takisto.
Ivo Štefák
3.8.2021
Vynikajúca hra, vôbec nieje zložitá ani na 1. hranie. Sólo variantu som ešte neskúšal ale verím že by som sa ani pri tom nenudil. Vrelo odporúčam. Hrali sme zatial iby dvaja, ale verím že pri 4 hráčoch to musí byť super.
Ivan
2.5.2023
Jedna z mojich najobľúbenejších hier. Dlho ma ziadna tak nechytila. Hravam aj verziu pre jedneho hraca . 5☆
4 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Robinson Crusoe: Mystery Tales
objednáme pre vás
39,99 €
Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města
skladom posledné kusy
35,99 €
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje