Robinson Crusoe - Dobrodružství na prokletém ostrově
Robinson Crusoe je kooperatívna hra pre 1 až 4 hráčov, ktorá Vás dostane svojou atmosférou a kde zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami.Hra ponúka dokonca 8 rôznych scenárov vr. bonusových scenárov King Kongov ostrov a Livingstone. V každom scenári zažijete nové dobrodružstvo, kde napr. budete mať za úlohu zháňať drevo na vybudovanie signálnej vatry, preskúmať opustené dediny domorodcov alebo sa vysporiadať pri erupcii strašného vulkánu. Robinson Crusoe to všetko ponúka a ešte omnohom viac. Buďte si ale istí, že vás hra zadarmo rozhodne vyhrať nenechá. Ukážka: „Pokojná plavba do Nového sveta sa zmenila na katastrofu, kedy sa nás v temnote noci zmocnila tropická búrka a vrhla loď na útesy. Mysleli sme, že je koniec. Ako sa ale ukázalo, bol to iba začiatok. Svitanie nás našlo vyvrhnutých na piesčitej pláži opusteného ostrova posiateho palmami a prvé čo nás napadlo bolo, že nás postihol osud Robinsona. Ostrov, na kterom sme sa ocitli na nás najprv pôsobil ako pokojné a priateľské miesto. Ako zradný pocit to bol, sa hneď na to ukázalo. Žiadny pokoj ani bezpečie. Na každom rohu na nás číhali nástrahy tohto prekliateho ostrova. Silné búrky, zradné choroby a krvilační kanibali stenšovali naše rady. My sme však vzdorovali, zháňali sme drevo, postavili ukrýt, vyrobili si provizórne nástroje, nechali vzplanúť vatru, ktorá nám poskytla nádej, že budeme zachránení. Lenže nádej je vrtkavá dáma...“  
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
49,99 €
Dostupné od 19.7.2021
Predajňa BA: Dostupné od 19.7.2021
Predajňa BB: Dostupné od 19.7.2021
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Robinson Crusoe je kooperatívna hra pre 1 až 4 hráčov, ktorá Vás dostane svojou atmosférou a kde zažijete dobrodružstvá a nástrahy „Prekliateho ostrova”. Musíte dokonale spolupracovať, aby ste drsný život na ostrove prežili a poradili si so všetkými jeho nástrahami.
Hra ponúka dokonca 8 rôznych scenárov vr. bonusových scenárov King Kongov ostrov a Livingstone. V každom scenári zažijete nové dobrodružstvo, kde napr. budete mať za úlohu zháňať drevo na vybudovanie signálnej vatry, preskúmať opustené dediny domorodcov alebo sa vysporiadať pri erupcii strašného vulkánu. Robinson Crusoe to všetko ponúka a ešte omnohom viac. Buďte si ale istí, že vás hra zadarmo rozhodne vyhrať nenechá.

Ukážka: „Pokojná plavba do Nového sveta sa zmenila na katastrofu, kedy sa nás v temnote noci zmocnila tropická búrka a vrhla loď na útesy. Mysleli sme, že je koniec. Ako sa ale ukázalo, bol to iba začiatok. Svitanie nás našlo vyvrhnutých na piesčitej pláži opusteného ostrova posiateho palmami a prvé čo nás napadlo bolo, že nás postihol osud Robinsona.

Ostrov, na kterom sme sa ocitli na nás najprv pôsobil ako pokojné a priateľské miesto. Ako zradný pocit to bol, sa hneď na to ukázalo. Žiadny pokoj ani bezpečie. Na každom rohu na nás číhali nástrahy tohto prekliateho ostrova. Silné búrky, zradné choroby a krvilační kanibali stenšovali naše rady. My sme však vzdorovali, zháňali sme drevo, postavili ukrýt, vyrobili si provizórne nástroje, nechali vzplanúť vatru, ktorá nám poskytla nádej, že budeme zachránení. Lenže nádej je vrtkavá dáma...“

 

Obsah hry:
 • herný plán
 • 11 dielikov ostrova
 • 90 kariet dobrodružstiev
 • 73 kariet udalostí
 • 52 kariet záhad
 • 30 kariet vynálezov
 • 16 kariet zvierat
 • 8 kariet vybavení
 • žetóny zranení, efektov, úkrytov, dobrodružstiev
 • nálepky na figúrky
 • 12 kociek
 • 7 scenárov
 • drevené figúrky hráčov a surovín
 • 4 karty postáv (v mužskom aj ženskom prevedení)

 

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Ignacy Trzewiczek
Rok vydania:
2016
Hodnotenie hry
Yuri
16.6.2018
Jedna z najlepších hier aké doma mám. Veľa scenárov (Dokonca Albi pribalilo ďalšie scenáre) a každá hra je iná aj keď hráte ten istý. Hra tvorí príbeh prežitia na ostrove. Dejú sa vám dobré aj zlé veci, ktoré môžu mať dopad aj v neskoršej fáze hry. Je výborná aj pre sólo hráčov, dokonca asi aj lepšia ako vo viacerých. Navyše cena je výborná na obsah tejto úžasnej dobrodružnej hry len dá aspoň spočiatku trochu zabrať. Ale to prežitie na opustenom ostrove takisto.
Richard Kopún
8.1.2017
Velmi rozmanita ale zaroven velmi zlozita hra.
2 Hodnotenia
Herné rozšírenia
Robinson Crusoe: Mystery Tales
Skladom, odosielame ihneď
39,99 €
Robinson Crusoe: Záhada ztraceného města
Skladom, odosielame ihneď
42,99 €
Podobné hry
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
29,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje