Rokoko
Vitajte v období Rokoka! Vitajte v dobe Ludvika XV, v dobe veľkolepých bálov. Dôležité osobnosti sa halia do nóbl kabátov a šiat, len aby zažiarili viac ako iní. Najväčšia udalosť roka sa blíži a všetci sa na vás obracajú so žiadosťami: elegantný kabát, dych vyrážajúce šaty alebo príspevok na veľkolepý ohňostroj. Čoskoro si uvedomíte, že to celé nie je len o obliekaní - ale o tom ako zvládnuť prípravu prestížneho bálu... Rokoko je stolová hra so zaujímavým deckbuildingovým systémom. V každom ťahu hráte jednu kartu zamestnanca a necháte ho vykonať jeho úlohu, najímate si nového zamestnanca, kupujete látky, šijete kabáty alebo šaty, alebo investujete do dekorácií na bál. Nie každý zamestnanec sa hodí na každú úlohu, musíte si ich opatrne vyberať, niektorí majú zvláštne bonusy a tie prinášajú prestíž. Po siedmich kolách sa koná veľkolepý bál a hra končí. V závere získavate body prestíže za špeciálne bonusy niektorých zamestnancov, za kabáty a šaty, ktoré ste požičali na bál a tiež za dekorácie, na ktoré ste prispeli. Hráč s najvyšším počtom bodov prestíže vyhráva.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
29,99 €
Momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Momentálne nedostupné
Predajňa BB: Momentálne nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Vitajte v období Rokoka! Vitajte v dobe Ludvika XV, v dobe veľkolepých bálov. Dôležité osobnosti sa halia do nóbl kabátov a šiat, len aby zažiarili viac ako iní. Najväčšia udalosť roka sa blíži a všetci sa na vás obracajú so žiadosťami: elegantný kabát, dych vyrážajúce šaty alebo príspevok na veľkolepý ohňostroj. Čoskoro si uvedomíte, že to celé nie je len o obliekaní - ale o tom ako zvládnuť prípravu prestížneho bálu...

Rokoko je stolová hra so zaujímavým deckbuildingovým systémom. V každom ťahu hráte jednu kartu zamestnanca a necháte ho vykonať jeho úlohu, najímate si nového zamestnanca, kupujete látky, šijete kabáty alebo šaty, alebo investujete do dekorácií na bál. Nie každý zamestnanec sa hodí na každú úlohu, musíte si ich opatrne vyberať, niektorí majú zvláštne bonusy a tie prinášajú prestíž.

Po siedmich kolách sa koná veľkolepý bál a hra končí. V závere získavate body prestíže za špeciálne bonusy niektorých zamestnancov, za kabáty a šaty, ktoré ste požičali na bál a tiež za dekorácie, na ktoré ste prispeli. Hráč s najvyšším počtom bodov prestíže vyhráva.

Obsah hry:
 • 1 obojstranný hrací plán
 • 55 kariet
 • 42 žetónov šiat
 • 48 žetónov zdrojov
 • 48 mincí
 • 48 žetónov prestíže
 • 112 drevených značiek
 • 5 dosiek hráčov
 • 1 žetón začínajúceho hráča
 • 1 vrecko
 • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Matthias Cramer, Louis Malz, Stefan Malz
Rok vydania:
2013
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje