Santy Anno
Chcete si potrápiť mozgové závity unavené dlhou oslavou? Potom na tom dúfam budete lepšie ako karibskí piráti, ktorí po dlhých pitkách a množstve rumu nielen že neboli schopní nájsť svoju loď, ale ani nevedeli, kto je na nej kapitánom... Do ich role sa dostanete v tejto jednoduchej hre, kde záleží na Vašej rýchlosti i presnosti uvažovania. Okolo prístavu stojí do kruhu 8 lodí a Vy sa nachádzate na jednej z nich. Uprostred sa vyloží sada kariet určujúcich rozkazy, podľa ktorých sa majú piráti premiestniť. Každý rozkaz je sám o sebe jednoduchý. Napr. kartička zobrazujúca plachty znamená presun na loď s rovnakou farbou plachiet. Každej takejto podmienke vždy zodpovedá práve jedna loď, takže rozkaz je vždy jednoznačný. Ale pozor, prvý háčik! Ak je na kartičke plachta vyfarbená a je nakreslená preškrtnutá, rozkaz sa na túto farbu nevzťahuje. Prvý rozkaz celej sady je odokrytý až ako posledný a potom už nastáva horúčkovitá kalkulácia a snaha uvedomiť si, kam že sa to vlastne celou sadou rozkazov presuniem. Hneď ako mám pocit, že viem, na ktorej lodi ma očakávajú, položím na ňu kartičku svojho piráta a na prístav uprostred stola položím kruhový žetón s mojím pirátom, ktorým je určené poradie riešenia. V akčnejšej verzii je pri každej lodi stolička a hráči sa musia fyzicky presunúť z jednej lodi (stoličky) na druhú. Teraz všetci postupne vykonajú rozkazy a preveria tak, či sa ich opití piráti nenalodili inde než mali :-). Tí najrýchlejší správne nalodení piráti sú odmenení zlatom. Po piatich kolách hry sa celkové zisky spočítajú a najúspešnejší hráč sa stáva novým pirátskym kapitánom. Ten komu sa darilo najmenej je potom samozrejme menovaný plavčíkom a zvyšok cesty na lodi drhne podlahu.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
11,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Chcete si potrápiť mozgové závity unavené dlhou oslavou? Potom na tom dúfam budete lepšie ako karibskí piráti, ktorí po dlhých pitkách a množstve rumu nielen že neboli schopní nájsť svoju loď, ale ani nevedeli, kto je na nej kapitánom...

Do ich role sa dostanete v tejto jednoduchej hre, kde záleží na Vašej rýchlosti i presnosti uvažovania. Okolo prístavu stojí do kruhu 8 lodí a Vy sa nachádzate na jednej z nich. Uprostred sa vyloží sada kariet určujúcich rozkazy, podľa ktorých sa majú piráti premiestniť.

Každý rozkaz je sám o sebe jednoduchý. Napr. kartička zobrazujúca plachty znamená presun na loď s rovnakou farbou plachiet. Každej takejto podmienke vždy zodpovedá práve jedna loď, takže rozkaz je vždy jednoznačný. Ale pozor, prvý háčik! Ak je na kartičke plachta vyfarbená a je nakreslená preškrtnutá, rozkaz sa na túto farbu nevzťahuje.

Prvý rozkaz celej sady je odokrytý až ako posledný a potom už nastáva horúčkovitá kalkulácia a snaha uvedomiť si, kam že sa to vlastne celou sadou rozkazov presuniem. Hneď ako mám pocit, že viem, na ktorej lodi ma očakávajú, položím na ňu kartičku svojho piráta a na prístav uprostred stola položím kruhový žetón s mojím pirátom, ktorým je určené poradie riešenia. V akčnejšej verzii je pri každej lodi stolička a hráči sa musia fyzicky presunúť z jednej lodi (stoličky) na druhú.

Teraz všetci postupne vykonajú rozkazy a preveria tak, či sa ich opití piráti nenalodili inde než mali :-). Tí najrýchlejší správne nalodení piráti sú odmenení zlatom. Po piatich kolách hry sa celkové zisky spočítajú a najúspešnejší hráč sa stáva novým pirátskym kapitánom. Ten komu sa darilo najmenej je potom samozrejme menovaný plavčíkom a zvyšok cesty na lodi drhne podlahu.

Obsah hry:

58 kariet (37 základných a 15 kariet pre expertov, 6 akčných kariet), mince (dukáty v hodnotách 1 až 5), 8 lodí, 8 kartičiek pirátov, 8 kartičiek s obrazmi pirátov, 8 lodných okienok (kruhové žetóny), 1 prístav a pravidlá hry.

Parametre:
Počet hráčov:
3-8 hráčov
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Alain Orban
Rok vydania:
2006
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
dilli
4.6.2007
Zábava a postreh sú základné devízy tejto hry. Pritom zábavu prináša a postreh hráčov vyžaduje. Oboje je ponúkané v takej miere, že sa ani nedá povedať, čoho sa pri hraní nájde u stolu viac. Je to hra, ktorá zaujala, nadchla a každý, kto ju hral, má chuť si to znova skúsiť. Naviac sa žiadostivosť hrať ju v mojom okolí šíri lavínovým spôsobom. Len čo si ju snikym zahrám (to sú tie prvé omrvinky snehu), už sa to spúšťa. Všetci, ktorí sú v dosahu, sa o hru okamžite začínajú zaujímať a info onej posielajú ďalej. Ja som sa k nej dostala rovnako a ďakujem Johanke za tú prvú spŕšku snehu, ktorú mi nadelila.
Monika Dillingerová
10.11.2008
Akčná hra v ktorej ide o rýchlosť uvažovania i behania. Najprv si musíte na základe vyložených príkazov čo najrýchlejšie nájsť loď, na ktorú sa máte dopraviť. Potom už stačí obehnúť stôl a rýchlo zaujať svoje miesto pri nej. Nezabudnite počas behania, kam ste sa vlastne mali dostať! Kto sa strafil správne? Kto je "mimo"? Zábava 5 bodov z 5, akčnosť 5 bodov z 5, stratégia 0 bodov z 5, taktika 2 body z 5. Totot je len aby ste vedeli o čom tá hra je. Svojmu účelu "párty hra" však slúži na 100%. Určite je výhodou ak ju hráte v plnom počte alebo aspoň v pätici.
2 Hodnotenia
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje