Sherlock Kids
Hráči vo svojom ťahu dávajú hádanky ostatným hráčom. Na zadanie hádanky zoberiete náhodný farebný obrázok a ukážete ho ostatným. Potom ho otočíte a opýtate sa ostatných na farbu niektorého predmetu. Potom každý hráč nastaví odpoveď na svojom farebnom disku a spolu ich otočia. Každý kto uhádol sa posunie o jedno políčko bližšie k zlodejovi, rozprávač sa pohne, ak bola aspoň jedna odpoveď správna a aspoň jedna nesprávna. Hra končí keď jeden z hráčov dosiahne posledné políčko (chytí zlodeja). Iná varianta hry môže byť taká, že sa budete pýtať na počet vecí na obrázku. Povolené sú aj pôvodné otázky na farby. Na túto varianu budete potrebovať pero a papier na zapisovanie odpovedí.  Tiež môžete použiť vlasné obrázky alebo fotografie na hru.
Odporúčaný vek:
5 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
19,99 €
Skladom posledné kusy, odosielame ihneď
Predajňa BA: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Hráči vo svojom ťahu dávajú hádanky ostatným hráčom. Na zadanie hádanky zoberiete náhodný farebný obrázok a ukážete ho ostatným. Potom ho otočíte a opýtate sa ostatných na farbu niektorého predmetu. Potom každý hráč nastaví odpoveď na svojom farebnom disku a spolu ich otočia. Každý kto uhádol sa posunie o jedno políčko bližšie k zlodejovi, rozprávač sa pohne, ak bola aspoň jedna odpoveď správna a aspoň jedna nesprávna. Hra končí keď jeden z hráčov dosiahne posledné políčko (chytí zlodeja).

Iná varianta hry môže byť taká, že sa budete pýtať na počet vecí na obrázku. Povolené sú aj pôvodné otázky na farby. Na túto varianu budete potrebovať pero a papier na zapisovanie odpovedí. 

Tiež môžete použiť vlasné obrázky alebo fotografie na hru.

Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
5+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Reiner Knizia
Rok vydania:
2013
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje