Spyrium
Spyrium je hra zasadená do momentálne veľmi populárneho (asi nie len v oblasti spoločenských hier) steampunkového sveta. Je to hra typu workerplacement, to znamená, že máte k dispozícii niekoľko svojich pracovníkov, ktorých môžete používať na vykonávanie rôznych akcií. Odohráva sa v akomsi alternatívnom Anglicku, kde je úlohou hráčov budovať továrne a zabezpečovať pracovníkov a zdroje na výrobu komodity s menom "Spyrium". Jeho výroba v jednej a spracovanie v druhej továrni prináša hráčom víťazné body. Spyrium sa dá aj kúpiť, no je to obtiažne a hlavne drahé a peňazí majú hráči permanentný nedostatok. V priebehu hry sa každý hráč rozhoduje kedy bude prechádzať medzi fázou umiestňovania a fázou aktivácie, čo dáva priestor na taktizovanie a rôzne stratégie. Iba ten kto bude od začiatku hry systematicky zvyšovať svoju produkciu a zabezpečovať pracovníkov do svojich tovární, bude dostatočne pripravený a schopný získať na konci hry tie najdôležitejšie budovy, ktoré generujú najviac víťazných bodov. Pravidlá hry sú v anglickom jazyku, no komponenty neobsahujú žiadne texty, takže znalosť angličtiny pre samotnú hru nie je potrebná.
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
75 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
26,99 €
objednáme pre vás
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: objednáme pre vás
Predajňa BB: objednáme pre vás
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Spyrium je hra zasadená do momentálne veľmi populárneho (asi nie len v oblasti spoločenských hier) steampunkového sveta. Je to hra typu workerplacement, to znamená, že máte k dispozícii niekoľko svojich pracovníkov, ktorých môžete používať na vykonávanie rôznych akcií. Odohráva sa v akomsi alternatívnom Anglicku, kde je úlohou hráčov budovať továrne a zabezpečovať pracovníkov a zdroje na výrobu komodity s menom "Spyrium". Jeho výroba v jednej a spracovanie v druhej továrni prináša hráčom víťazné body. Spyrium sa dá aj kúpiť, no je to obtiažne a hlavne drahé a peňazí majú hráči permanentný nedostatok.

V priebehu hry sa každý hráč rozhoduje kedy bude prechádzať medzi fázou umiestňovania a fázou aktivácie, čo dáva priestor na taktizovanie a rôzne stratégie. Iba ten kto bude od začiatku hry systematicky zvyšovať svoju produkciu a zabezpečovať pracovníkov do svojich tovární, bude dostatočne pripravený a schopný získať na konci hry tie najdôležitejšie budovy, ktoré generujú najviac víťazných bodov.

Pravidlá hry sú v anglickom jazyku, no komponenty neobsahujú žiadne texty, takže znalosť angličtiny pre samotnú hru nie je potrebná.

Obsah hry:
 • 1 game board
 • 35 workers (7 of each color)
 • 20 discs (4 of each color)
 • about 50 Spyrium crystals
 • 24 tokens (numbered 1, 2, and 3 (8 of each number))
 • 36 coins of £1, and 10 of £5
 • 10 Bonus tokens (2 of each color)
 • 1 First player card
 • 7 Event cards
 • 7 Technique cards
 • 17 Character cards
 • 35 Building cards.
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
75 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Autor:
William Attia
Rok vydania:
2013
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje