The Siege of Runedar CZ/EN (Runedar v obležení)
Bohaté šachty Runedaru od nepamäti zásobovali horami zlata celé generácie trpaslíkov. Dnes už však zostala trpaslíkov len hŕstka a obývajú poslednú pevnosť, ktorá stráži vstup do starej vyťaženej bane… alebo aspoň zdanlivo vyťaženej. Trpaslíci ako zázrakom narazili na novú žilu plnú najrýdzejšieho zlata a nadobudli tak malý poklad. Avšak, zrovna keď sa chystali odísť so zlatom do bezpečia najbližšieho hradu, bola stará pevnosť Runedar napadnutá. Začali ju obliehať zlobri ochotní urobiť čokoľvek, aby dostali vytúžené zlato do svojich špinavých tláp. Pred trpaslíkmi teraz stoja dve úlohy. Nielenže musia ubrániť pevnosť, ale naviac musia vykopať tunel pod horou. To je totižto momentálne jediný spôsob, ako uniknúť a dostať tak ťažko získané zlato do bezpečia.   The Siege of Runedar (Runedar v obležení) je kooperatívna hra pre 1-4 hráčov, v ktorej sa z vás stanú trpaslíci brániaci pevnosť Runedar a poklad ukrytý za jej hradbami; hradbami, ktoré teraz oblieha armáda goblinov, orkov a zlobrov. Musíte z diaľky zasiahnuť nepriateľov, ktorí sa chystajú prekonať hradby a v  súboji na ostrie meča sa postaviť tým, ktorým sa to podarí. Ústredným mechanizmom hry je deck-buidling, ktorý vám umožní vylepšovať nástroje a zbrane, s ktorých pomocou sa vám snáď podarí odolávať  útočníkom dostatočne dlho na to, aby bolo možné preraziť tunel a uniknúť aj so zlatom do bezpečia.
Odporúčaný vek:
10 rokov
Dĺžka hry:
60-90 min.
Počet hráčov:
1-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
47,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Bohaté šachty Runedaru od nepamäti zásobovali horami zlata celé generácie trpaslíkov. Dnes už však zostala trpaslíkov len hŕstka a obývajú poslednú pevnosť, ktorá stráži vstup do starej vyťaženej bane… alebo aspoň zdanlivo vyťaženej. Trpaslíci ako zázrakom narazili na novú žilu plnú najrýdzejšieho zlata a nadobudli tak malý poklad. Avšak, zrovna keď sa chystali odísť so zlatom do bezpečia najbližšieho hradu, bola stará pevnosť Runedar napadnutá. Začali ju obliehať zlobri ochotní urobiť čokoľvek, aby dostali vytúžené zlato do svojich špinavých tláp. Pred trpaslíkmi teraz stoja dve úlohy. Nielenže musia ubrániť pevnosť, ale naviac musia vykopať tunel pod horou. To je totižto momentálne jediný spôsob, ako uniknúť a dostať tak ťažko získané zlato do bezpečia.  

The Siege of Runedar (Runedar v obležení) je kooperatívna hra pre 1-4 hráčov, v ktorej sa z vás stanú trpaslíci brániaci pevnosť Runedar a poklad ukrytý za jej hradbami; hradbami, ktoré teraz oblieha armáda goblinov, orkov a zlobrov. Musíte z diaľky zasiahnuť nepriateľov, ktorí sa chystajú prekonať hradby a v  súboji na ostrie meča sa postaviť tým, ktorým sa to podarí. Ústredným mechanizmom hry je deck-buidling, ktorý vám umožní vylepšovať nástroje a zbrane, s ktorých pomocou sa vám snáď podarí odolávať  útočníkom dostatočne dlho na to, aby bolo možné preraziť tunel a uniknúť aj so zlatom do bezpečia.

Obsah hry:

- 1 pevnosť (zostavená zo dna krabice, insertu a 13 kartónových dielov)
- 22 kartónových figúrok
- 143 kariet
- 25 doštičiek nepriateľov
- 4 odkladacie doštičky
- 1 obojstranná doska vylepšení
- 62 žetónov surovín a materiálov
- 5 úsekov tunelov
- 10 žetónov zranen
- 1 rolka obojstrannej lepiacej pásky
- 1 pravidlá
- 22 stojančekov
- 1 návod na zostavenie pevnosti
- 1 Kronika Runedaru
- 5 kociek

Parametre:
Počet hráčov:
1-4 hráči
Dĺžka hry:
60-90 min.
Odporúčaný vek:
10+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Reiner Knizia
Rok vydania:
2021
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje