Trajan
Hráči sa stávajú dôležitými osobnosťami v dobe rímskeho cisára Trajána. Počas hry môžu zasahovať do šiestich rôznych oblastí života v starovekom Ríme. Môžu rozširovať vojenský vplyv ríše, venovať sa námornému obchodu, získavať na svoju stranu rímsky ľud vo fóre, posilňovať vplyv v senáte, plniť poverenia samotného cisára alebo budovať svoj stavebný komplex v Ríme. Každá hra sa skladá zo štyroch veľkých kôl, ktoré sú tvorené štyrmi malými kolami, počas ktorých hráči vykonávajú akcie, ktoré si volia pomocou princípu známeho z mankalových hier. Každý hráč má svoj vlastný hrací plán, na ktorom má na šiestich poliach rozmiestnené farebné figurky. Ťah spočíva v tom, že si zvolí jedno z polí. Vezme všetky figurky, ktoré na ňom má do ruky a po jednom ich rozmiestňuje na každé z nasledujúcích políčok, pokiaľ mu nedojdú. Pole, na ktoré umiestni poslednú figurku, určuje akciu, ktorú vykoná. Zároveň má možnosť splniť úlohu prislúchajúcu k danému políčku (k nemu je potrebné mať na políčku dve figurky konkrétnej farby). Hráči  získavajú body priebežne a na konci hry si pripočítajú bonusy za úlohy získané počas hry zo senátu. Môžu však o body aj prísť, na konci veľkého kola, pokiaľ nesplnia všetky požiadavky ľudu. 
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
79,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Objednáme pre vás
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis hry

Hráči sa stávajú dôležitými osobnosťami v dobe rímskeho cisára Trajána. Počas hry môžu zasahovať do šiestich rôznych oblastí života v starovekom Ríme. Môžu rozširovať vojenský vplyv ríše, venovať sa námornému obchodu, získavať na svoju stranu rímsky ľud vo fóre, posilňovať vplyv v senáte, plniť poverenia samotného cisára alebo budovať svoj stavebný komplex v Ríme.

Každá hra sa skladá zo štyroch veľkých kôl, ktoré sú tvorené štyrmi malými kolami, počas ktorých hráči vykonávajú akcie, ktoré si volia pomocou princípu známeho z mankalových hier. Každý hráč má svoj vlastný hrací plán, na ktorom má na šiestich poliach rozmiestnené farebné figurky. Ťah spočíva v tom, že si zvolí jedno z polí. Vezme všetky figurky, ktoré na ňom má do ruky a po jednom ich rozmiestňuje na každé z nasledujúcích políčok, pokiaľ mu nedojdú. Pole, na ktoré umiestni poslednú figurku, určuje akciu, ktorú vykoná. Zároveň má možnosť splniť úlohu prislúchajúcu k danému políčku (k nemu je potrebné mať na políčku dve figurky konkrétnej farby).

Hráči  získavajú body priebežne a na konci hry si pripočítajú bonusy za úlohy získané počas hry zo senátu. Môžu však o body aj prísť, na konci veľkého kola, pokiaľ nesplnia všetky požiadavky ľudu. 

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Stefan Feld
Rok vydania:
2011
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje