Úžasné Slovensko
Kvízová hra Úžasné Slovensko! otestuje vaše znalosti o Slovensku naprieč šesticou rôznych kategórií - história, geografia, príroda/veda/technika, kultúra, šport a rôzne. Celkom na vás čaká 1350 otázok, ktorých náročnosť si môžete sami zvoliť! Každá otázka v hre je ocenená finančným obnosom, ktorý môžete vyhrať, pokiaľ na ňu správne odpoviete. Odvážnejší hráči môžu zvoliť aj akčný variant hry Úžasné Slovensko!. Stavte svoje žetóny na spoluhráča alebo si od neho nechajte poradiť a peniaze zarobíte obaja. Pomocou žetónu môžete tiež zmeniť hodnotu otázok, a tým zvrátiť výsledok hry! Pred začiatkom hry vyložíte na stôl 6 balíčkov kariet - 1 balíček pre každú kategóriu (počet kariet v balíčku sa určuje podľa počtu hráčov). Kolo začína najmladší hráč – vyberie si, z ktorej kategórie mu bude položená otázka a v akej hodnote (otázka za 100, 200 alebo 500 peňazí). Ak odpovie správne, získava dané finančné ohodnotenie. Ak nie, nezískava nič. Použitá karta sa vyradí z hry a rovnakým spôsobom pokračuje ďalší hráč. Kolo končí, keď zahrajú všetci hráči. Do ďalšieho kola sa na stôl vykladajú nové balíčky kariet. V každom ďalšom kole začína hráč po ľavici predošlého hráča. Počet kôl závisí od počtu hráčov. Vyhráva hráč, ktorý sa obohatí o čo najväčšie množstvo znalostí (má najväčší finančný obnos).
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Jazyk hry:
23,99 €
skladom, odosielame čo najskôr
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Kvízová hra Úžasné Slovensko! otestuje vaše znalosti o Slovensku naprieč šesticou rôznych kategórií - história, geografia, príroda/veda/technika, kultúra, šport a rôzne. Celkom na vás čaká 1350 otázok, ktorých náročnosť si môžete sami zvoliť!

Každá otázka v hre je ocenená finančným obnosom, ktorý môžete vyhrať, pokiaľ na ňu správne odpoviete.

Odvážnejší hráči môžu zvoliť aj akčný variant hry Úžasné Slovensko!. Stavte svoje žetóny na spoluhráča alebo si od neho nechajte poradiť a peniaze zarobíte obaja. Pomocou žetónu môžete tiež zmeniť hodnotu otázok, a tým zvrátiť výsledok hry!

Pred začiatkom hry vyložíte na stôl 6 balíčkov kariet - 1 balíček pre každú kategóriu (počet kariet v balíčku sa určuje podľa počtu hráčov). Kolo začína najmladší hráč – vyberie si, z ktorej kategórie mu bude položená otázka a v akej hodnote (otázka za 100, 200 alebo 500 peňazí). Ak odpovie správne, získava dané finančné ohodnotenie. Ak nie, nezískava nič. Použitá karta sa vyradí z hry a rovnakým spôsobom pokračuje ďalší hráč. Kolo končí, keď zahrajú všetci hráči.

Do ďalšieho kola sa na stôl vykladajú nové balíčky kariet. V každom ďalšom kole začína hráč po ľavici predošlého hráča. Počet kôl závisí od počtu hráčov.

Vyhráva hráč, ktorý sa obohatí o čo najväčšie množstvo znalostí (má najväčší finančný obnos).

Obsah hry:

450 kariet s 1 350 otázkami, 18 akčných žetónov, bankovky v hodnote 100, 200 a 500 eur, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-6 hráčov
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2023
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje