Výslovnost angličtiny...od začátku
Výslovnost angličtiny...od začátku je hra určená na výučbu anglického jazyka pre prvý stupeň základných škôl. Obsahuje dva varianty. Prvá hra je pexeso - všetky karty sa rozložia lícom nadol. Pri hre sa používa vrtuľka s číslami. Prvý hráč zatočí vrtuľkou a ak tá skončí na čísle 2, bude vo svojom ťahu otáčať 2 katy (ak skončí šípka na čísle 4, otočí 4 karty). Potom nahlas povie, čo je na obrázkoch. Ak sú v rohoch kariet rovnaké symboly, karty si ponechá, ak hráč nenašiel rovnaké symboly, otočí karty späť. Na ťahu je ďalší hráč. Ak skončí šípka na čarodejnici, hráč má na výber, buď nehrá nič, alebo otáča karty až pokým nenájde rovnaké symboly. Každú kartu ale musí pomenovať a ak sa raz pomýli, z daného kola vypadáva. V druhej hre Tvoríme rôzne druhy viet sa opäť karty rozložia lícom nadol. Tento variant sa hrá s vrtuľkou so znamienkami. Prvý hráč otočí vrtuľkou, ktorá mu ukáže na znamienko. Potom otočí kartu a musí vytvoriť vetu buď oznamovaciu, opytovaciu alebo zápornú (podľa znamienka na vrtuľke bodka, otáznik alebo krížik). Ak šípka na vrtuľka skončí na čarodejnici, hráč má opäť dve možnosti: 1. Otočí kartu na 5s, potom ju otočí späť a musí slovo správne vyhláskovať. 2. Vezme zo stola ľubovoľnúkartu tak, aby ju ostatní hráči nevideli a snaží sa obrázok na nej popísať ostatným do 1 minúty. Ak hráči neuhádnu, kartu nezíska, ak niekto uhádne, hráč získa kartu, ktorú popisoval. Kto slovo uhádol, pokračuje v hre. Mladší hráči môžu pri tomto variante použiť namiesto popisovania pantomímu. V oboch prípadoch sa stáva víťazom hráč, ktorý získa počas hry najviac kariet.
Odporúčaný vek:
6 rokov
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Jazyk hry:
19,99 €
Skladom, odosielame ihneď
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Predajňa BB: Skladom posledné kusy, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Výslovnost angličtiny...od začátku je hra určená na výučbu anglického jazyka pre prvý stupeň základných škôl. Obsahuje dva varianty.

Prvá hra je pexeso - všetky karty sa rozložia lícom nadol. Pri hre sa používa vrtuľka s číslami. Prvý hráč zatočí vrtuľkou a ak tá skončí na čísle 2, bude vo svojom ťahu otáčať 2 katy (ak skončí šípka na čísle 4, otočí 4 karty). Potom nahlas povie, čo je na obrázkoch. Ak sú v rohoch kariet rovnaké symboly, karty si ponechá, ak hráč nenašiel rovnaké symboly, otočí karty späť. Na ťahu je ďalší hráč. Ak skončí šípka na čarodejnici, hráč má na výber, buď nehrá nič, alebo otáča karty až pokým nenájde rovnaké symboly. Každú kartu ale musí pomenovať a ak sa raz pomýli, z daného kola vypadáva.

V druhej hre Tvoríme rôzne druhy viet sa opäť karty rozložia lícom nadol. Tento variant sa hrá s vrtuľkou so znamienkami. Prvý hráč otočí vrtuľkou, ktorá mu ukáže na znamienko. Potom otočí kartu a musí vytvoriť vetu buď oznamovaciu, opytovaciu alebo zápornú (podľa znamienka na vrtuľke bodka, otáznik alebo krížik). Ak šípka na vrtuľka skončí na čarodejnici, hráč má opäť dve možnosti:

1. Otočí kartu na 5s, potom ju otočí späť a musí slovo správne vyhláskovať.

2. Vezme zo stola ľubovoľnúkartu tak, aby ju ostatní hráči nevideli a snaží sa obrázok na nej popísať ostatným do 1 minúty. Ak hráči neuhádnu, kartu nezíska, ak niekto uhádne, hráč získa kartu, ktorú popisoval. Kto slovo uhádol, pokračuje v hre. Mladší hráči môžu pri tomto variante použiť namiesto popisovania pantomímu.

V oboch prípadoch sa stáva víťazom hráč, ktorý získa počas hry najviac kariet.

Obsah hry:

70 kariet s obrázkami, 2 vrtuľky (jedna so znamienkami a jedna s číslami), pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-10 hráčov
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Rok vydania:
2019
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje