Warhammer 40.000: Conquest
Warhammer 40,000: Conquest je nový LCG počin od vydavateľstva FFG. Zavedie hráčov do legendárneho sveta pochmúrnej vojnovej budúcnosti - Warhammer 40.000, známeho z figúrkových hier. Hráči sa zhostia úlohy Warlorda, ktorý vedie svoje armády do bitiev proti nepriateľovi. Zaistiť prítomnosť svojich síl na planétach a dobiť ich je jeho najvyšším cieľom. Planéty totiž poskytujú nielen potrebné materiály a technologické bohatstvo, ale aj rôzne strategické výhody. Vašou úlohou je dobyť sektor Traxis silou a obsadiť jeho planéty. Warhammer 40,000: Conquest predstavuje sedem rozdielnych frakcií: Vesmírnych mariňákov, Cisársku gardu, Orkov, Chaos, Temných Eldarov, Eldarov a frakciu Tau. Každá z týchto frakcií má svoj jedinečný štýl hry. Medzi nimi je však Kruh spojenectva, ktorý naviac predstavuje možnosť vytvárania aliancií.Na začiatku hry pred hráčmi leží otvorený sektor Traxis, tvorený kartami planét. Karty planét sa pripravia do rady medzi hráčov a planéta najviac vľavo (s pohľadu začínajúceho hráče) je považovaná za prvnú. Každé kolo budete zvádzať boj na prvej planéte a víťaz kola ju získa.  Každá z kariet planét má na sebe jeden alebo viac symbolov v hornom ľavom rohu, ktoré označujú zameranie planéty a kto prvý získa tri planéty s rovnakým symbolom, ovládne sektor a vyhrá hru. Každý Warlord má svoje zvláštne schopnosti, ktoré určuju jeho počiatočné suroviny a počet kariet na ruke. Je to najdôležitejšia časť armády a preto sa balíček skladá okolo neho, aby sa plne využili jeho schopnosti a zakryli jeho slabiny. Hra je v angličtine.
Odporúčaný vek:
14 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
Nájdite podobné hry:
34,99 €
Dlhodobo nedostupné
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Warhammer 40,000: Conquest je nový LCG počin od vydavateľstva FFG. Zavedie hráčov do legendárneho sveta pochmúrnej vojnovej budúcnosti - Warhammer 40.000, známeho z figúrkových hier. Hráči sa zhostia úlohy Warlorda, ktorý vedie svoje armády do bitiev proti nepriateľovi. Zaistiť prítomnosť svojich síl na planétach a dobiť ich je jeho najvyšším cieľom. Planéty totiž poskytujú nielen potrebné materiály a technologické bohatstvo, ale aj rôzne strategické výhody. Vašou úlohou je dobyť sektor Traxis silou a obsadiť jeho planéty.

Warhammer 40,000: Conquest predstavuje sedem rozdielnych frakcií: Vesmírnych mariňákov, Cisársku gardu, Orkov, Chaos, Temných Eldarov, Eldarov a frakciu Tau. Každá z týchto frakcií má svoj jedinečný štýl hry. Medzi nimi je však Kruh spojenectva, ktorý naviac predstavuje možnosť vytvárania aliancií.

Na začiatku hry pred hráčmi leží otvorený sektor Traxis, tvorený kartami planét. Karty planét sa pripravia do rady medzi hráčov a planéta najviac vľavo (s pohľadu začínajúceho hráče) je považovaná za prvnú. Každé kolo budete zvádzať boj na prvej planéte a víťaz kola ju získa.  Každá z kariet planét má na sebe jeden alebo viac symbolov v hornom ľavom rohu, ktoré označujú zameranie planéty a kto prvý získa tri planéty s rovnakým symbolom, ovládne sektor a vyhrá hru.

Každý Warlord má svoje zvláštne schopnosti, ktoré určuju jeho počiatočné suroviny a počet kariet na ruke. Je to najdôležitejšia časť armády a preto sa balíček skladá okolo neho, aby sa plne využili jeho schopnosti a zakryli jeho slabiny.

Hra je v angličtine.

Obsah hry:
  • 200+ player cards divided into seven factions
  • 10 planet cards
  • 40 token cards
  • 2 servo-skull command dials
  • 64 tokens for tracking damage, resources, and more
  • Rules

 

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
14+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Autor:
Brad Andres, Nate French, Eric M. Lang
Rok vydania:
2014
Hodnotenie hry
David Jablonovsky
8.1.2015
Jozef, hravame vo stvrtky v Bratislavskom Ihrysku, ale skus sa na tomto fore pripadne dohodnut na inom case: https://www.facebook.com/groups/1494626527468671/
Jozef
30.12.2014
Ahojte, chcel by som sa spýtať, či túto hru hrávate len vo štvrtky (jediný deň kedy naozaj nemôžem) alebo aj inokedy a či sa vôbec hráva v Bratislave?
David Jablonovsky
13.11.2014
Po 5 hrach: je to kvalitna takticka kartova hra. Ponuka vela moznosti a kombinacii, ale pritom pravidla su pomerne jednoduche a po ich nastudovani uz je hra dost rychla. Svet WH40K dycha svojou atmosferou. Na pokrocilejsi deckbuilding su ale treba dve zakladne sady hry. Pridite si zahrat - kazdy stvrtok v Ihrysku v Bratislave to s kamosmi hravame a radi vas naucime alebo ukazeme ako to vyzera v akcii :)
Daniel
13.10.2014
Dobry den mate tam zle uvedeni pocet hracov - 2270 :D
4 Hodnotenia
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje