Zebra-Schwein
Chceli by ste vyskúšať nejaký ten genetický experiment? Skúsiť skrížiť rôzne zvieratá a vytvoriť úplne nové podivuhodné tvory? Teraz môžete a to dokonca v pohodlí svojho domova! Zebra-Schwein je veselá kresliaca hra, v ktorej vytvárate nové zvieratá kombináciu dvoch rôznych zvierat na základe tajného hodu 2 kockami. Pred hrou do kruhu rozložíte šesť doštičiek, z ktorých každá ukazuje niektorú zo strán kocky s hodnotami od jedna do šesť. Na tieto doštičky potom rozložíte karty zvierat, tak aby na každej doštičke bolo iné zviera. Tým priradíte ku každému zvieratku jedno z čísiel od jedna do šesť.  Vo svojom ťahu hráč tajne hodí 2 kockami v poháriku (prehodí pokiaľ mu padnú dve rovnaké čísla) tak, aby ostatní hráči nevideli padnuté hodnoty na kockách. Hodnoty na kockách hráčovi určia, ktoré dve zvieratá musí skrížiť a vytvoriť tak z nich nový živočíšny druh. A to samozrejme na papieri, keďže to je kresliaca hra. Ako hráč kreslí, ostatní sa snažia uhádnuť, čo to je za tvora - prasožaba? rybopier? zajagáj? včelimák? ... možností je veľa. Kto si myslí. že vie, schmatne zebroprasa a povie svoj tip. Ah neuhádne je pre toto kolo von z hry, ak uhádne, tak spolu s hráčom, ktorý kreslil, získa zvieraciu kartu. Potom ďalší hráč v poradí začne ďalšie kolo. Kto nazbiera najviac kariet zvierat je na konci hry víťazom.     
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
14,99 €
momentálne nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: momentálne nedostupné
Predajňa BB: momentálne nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Chceli by ste vyskúšať nejaký ten genetický experiment? Skúsiť skrížiť rôzne zvieratá a vytvoriť úplne nové podivuhodné tvory? Teraz môžete a to dokonca v pohodlí svojho domova!

Zebra-Schwein je veselá kresliaca hra, v ktorej vytvárate nové zvieratá kombináciu dvoch rôznych zvierat na základe tajného hodu 2 kockami. Pred hrou do kruhu rozložíte šesť doštičiek, z ktorých každá ukazuje niektorú zo strán kocky s hodnotami od jedna do šesť. Na tieto doštičky potom rozložíte karty zvierat, tak aby na každej doštičke bolo iné zviera. Tým priradíte ku každému zvieratku jedno z čísiel od jedna do šesť. 

Vo svojom ťahu hráč tajne hodí 2 kockami v poháriku (prehodí pokiaľ mu padnú dve rovnaké čísla) tak, aby ostatní hráči nevideli padnuté hodnoty na kockách. Hodnoty na kockách hráčovi určia, ktoré dve zvieratá musí skrížiť a vytvoriť tak z nich nový živočíšny druh. A to samozrejme na papieri, keďže to je kresliaca hra. Ako hráč kreslí, ostatní sa snažia uhádnuť, čo to je za tvora - prasožaba? rybopier? zajagáj? včelimák? ... možností je veľa. Kto si myslí. že vie, schmatne zebroprasa a povie svoj tip. Ah neuhádne je pre toto kolo von z hry, ak uhádne, tak spolu s hráčom, ktorý kreslil, získa zvieraciu kartu. Potom ďalší hráč v poradí začne ďalšie kolo. Kto nazbiera najviac kariet zvierat je na konci hry víťazom.     

Obsah hry:
  • 1 zebro-prasa
  • 6 plôch na karty zvierat  
  • 30 kariet zvierat
  • 1 pohárik s 2 kockami
  • 1 blok s papiermi
  • 1 ceruzka
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
3-6 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Emely Brand, Lukas Brand
Rok vydania:
2012
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje