Zeměplocha: Ankh-Morpork
Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorí z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné si dávať dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti. Počas hry budete využívať známe postavy a celebrity Plochozeme, ako napríklad Mrakoplaš, Knihovník, kapitán Karotka a dokonca aj Smrť - osobne. S ich pomocou je potrebné obsadzovať a súperiť o jednotlivé štvrte mesta Ankh-Morpork v snahe dosiahnuť svoj tajný cieľ a zároveň zabrániť ostatným protihráčom v dosiahnutí ich tajného cieľa. O dostatok prekvapení a chaosu sa budú starať mágovia z Neviditeľnej univerzity, ktorým sa nejeden experiment nepodarí celkom podľa ich predstáv. Po meste budú blúdiť démoni a trolovia a možno priletí aj drak!
Odporúčaný vek:
12 rokov
Dĺžka hry:
45-90 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
34,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Lord Vetinari záhadne zmizol a boj o kontrolu nad najväčším a najšpinavším mestom Plochozeme sa môže začať. Každý hráč predstavuje gildu či mocného lorda Ankh-Morporku, niektorí z hráčov môže dokonca byť kapitánom stráží či samotným Vetinarim. Cieľ hry je pre každého odlišný, avšak nikto nevie kto je kto a preto je nutné si dávať dobrý pozor a brať do úvahy všetky možnosti.

Počas hry budete využívať známe postavy a celebrity Plochozeme, ako napríklad Mrakoplaš, Knihovník, kapitán Karotka a dokonca aj Smrť - osobne. S ich pomocou je potrebné obsadzovať a súperiť o jednotlivé štvrte mesta Ankh-Morpork v snahe dosiahnuť svoj tajný cieľ a zároveň zabrániť ostatným protihráčom v dosiahnutí ich tajného cieľa.

O dostatok prekvapení a chaosu sa budú starať mágovia z Neviditeľnej univerzity, ktorým sa nejeden experiment nepodarí celkom podľa ich predstáv. Po meste budú blúdiť démoni a trolovia a možno priletí aj drak!

Obsah hry:

1 veľký hrací plán mesta Ankh-Morpork, 132 kariet (7 kariet osobností, 101 kariet postáv, 12 kariet udalostí, 12 kariet mestských častí), 79 drevených žetónov (48 služobníkov, 24 budov, 4 démoni, 3 trolovia), 12 žetónov konfliktu, hrsť herných peňazí, 1 dvanásťstenná kocka, farebné pravidlá hry

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45-90 min.
Odporúčaný vek:
12+
Jazyk hry:
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Martin Wallace
Rok vydania:
2011
Hodnotenie hry
stefan
3.12.2013
Jednoduchá ale zábavná hra. Spoj Bang (kartičky) a Monopoly (autentická mapa Ankh- Morporku) a máš to. Každá karta má iný účinok napísaný na sebe (každý má kartičku s vysvetlívkami k asi 6 piktogramom ktoré sa opakujú) zabíjaš služobníkov tvojich oponentov, staviaš budovy, vyvolávaš nepokoje... náhodná udalosť spôsobí nájadz draka, útok trolov a démonov alebo aj záplavu. no a popri tom sa snažíš z hrania oponentov zistiť, kto má aký cieľ- nezabudni však že aby si vyhral, musí ako prvý splniť svoju tajnú úlohu! :) je to zábava kde netreba extra premýšlať
martin
21.4.2014
strasne dobra hra. kazda postava ma iny ciel (ktore mozu byt diametralne odlisne - napr. vyvolat vela nepokojov, ziskat kontrolu nad mestskymi castami, mat vela penazi, mat svojich poskokov v co najviac mestskych castiach, ci dokonca udrzat rovnovahu v hre az kym sa neminu karty), ale nikto neviem za aku postavu hraju superi, a tak to musi odhadnut podla spravania. napriek tomu, ze kariet je dost vela, hra sa s nimi jednoducho, pretoze kazda z nich obsahuje nejaku kombinaciu zakladnych akcii (umiestnovat sluhov, stavat budovy, brat peniaze, zabijat, odstranovat problemy, katastrofa, a par kariet ma svoju specialnu vlastnost jednoducho popisanu). Kto cital knihy, ten rychle pochopi vtip, preco dana karta robi to, co robi (napr. preco retrofrenolog Zorbi meni charakter, a preco pani Ruzena Dlanova niekomu da (kartu) a dostane od neho dva toliare, alebo preco karta Zavazadlo zabija)
Katka
17.4.2015
Výborná hra, pri prvých pokusoch vyzerá veľmi zložito, ale akonáhle sme sa v nej trochu zorientovali, zistili sme, že je pravidlá sú vlastne celkom jednoduché. Pritom vďaka rôznym kartičkám je plná rôznych akcií a každá hra je trochu iná. Hráva ju s nami bez problémov aj náš 8-ročný syn (a nejde o žiadne super geniálne dieťa). Hru som dostala, lebo som veľkým fanúšikom Terryho Pratchetta, ale určite by som si ju užila, aj keby som Zeměplochu nepoznala.
František Škoda
30.7.2015
Zemeplocha je verná knižkám, z ktorých čerpá - každý má svoj cieľ, kradne sa tu, vraždí, vládne a čaruje, pričom všetko sprevádza nepredvídateľnosť. Výsledkom je hra, ktorá síce občas môže pôsobiť trošku nevyrovnane (pri 4 hráčoch má Elánius výhodu), no vždy zabaví a mierne potrápi aj strategické zmýšľanie. Moja prvá moderná stolová hra, ktorá navždy zostane srdcovkou.
Petr
14.3.2016
Pro fanouška Zeměplochy je to naprostá povinnost. Hra probíhá docela rychle a svižně. Každý hráč má tajný úkol známý pouze jemu - nejen že jej potřebuje dosáhnout k vítězství ve hře ale také by měl co nejdříve odhalit cíle ostatních a pokud možno jim kazit nebo znemožnit jejich dosažení. Graficky velmi hezky zpracované. Jediná výtka, kterou mám, je, že oněch postav (=tajných cílů) je poměrně málo a brzy se tak ohrají. Proto uvažuji o vytvoření a ozkoušení nějakých nových, protože o expanzi jsem zatím neslyšel.
5 Hodnotení
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje