Zlodej z Bagdadu
Nachádzate sa v Bagdade, ktorý je plný bohatých obchodníkov. Šesť najbohatších má svoje poklady strážené v palácoch rodovej farby. Vy ako člen gildy sa snažíte získať čo najväčšiu prestíž a zasadnúť na jej čelo. Hlavou klanu sa stane ten, komu sa ako prvému podarí zmocniť dostatočného počtu legendárnych artefaktov uchovávaných v  jednotlivých palácoch. Artefakty sú chránené mocnými bezpečnostnými truhlami, ktorých otvorenie by zburcovalo poplach, ale nikto nemyslel na to, že tieto ťažké trezory by niekto drzo vyniesol celé. Na to aby ste sa pokladu zmocnili musíte mať vnútri svojho človeka. Je to strážca, ktorý vpustí a ukryje nosičov vo vnútri paláca. Aby ste ho tam dostali, musíte kartami uplatiť majordóma. Keď už je váš človek bezpečne vo vnútri, môže vpúšťať nosičov. Ale pozor, každému cudziemu strážcovi paláca treba dať všimné aby sa pozeral inam. V momente ako sa do domu dostane dosť vašich mužov, vytratia sa s truhlou zadným vchodom. Kto prvý triumfálne zasadne na trón ako najväčší zlodej z Bagdadu ?
Odporúčaný vek:
8 rokov
Dĺžka hry:
45 min.
Počet hráčov:
2-4 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
24,99 €
Dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa BA: Dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: Dlhodobo nedostupné
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Nachádzate sa v Bagdade, ktorý je plný bohatých obchodníkov. Šesť najbohatších má svoje poklady strážené v palácoch rodovej farby. Vy ako člen gildy sa snažíte získať čo najväčšiu prestíž a zasadnúť na jej čelo.

Hlavou klanu sa stane ten, komu sa ako prvému podarí zmocniť dostatočného počtu legendárnych artefaktov uchovávaných v  jednotlivých palácoch. Artefakty sú chránené mocnými bezpečnostnými truhlami, ktorých otvorenie by zburcovalo poplach, ale nikto nemyslel na to, že tieto ťažké trezory by niekto drzo vyniesol celé.

Na to aby ste sa pokladu zmocnili musíte mať vnútri svojho človeka. Je to strážca, ktorý vpustí a ukryje nosičov vo vnútri paláca. Aby ste ho tam dostali, musíte kartami uplatiť majordóma. Keď už je váš človek bezpečne vo vnútri, môže vpúšťať nosičov. Ale pozor, každému cudziemu strážcovi paláca treba dať všimné aby sa pozeral inam. V momente ako sa do domu dostane dosť vašich mužov, vytratia sa s truhlou zadným vchodom.

Kto prvý triumfálne zasadne na trón ako najväčší zlodej z Bagdadu ?

Obsah hry:

1 hrací plán, 72 drevených figúrok, 110 kariet, 24 truhlíc s pokladom, pravidlá

Parametre:
Počet hráčov:
2-4 hráči
Dĺžka hry:
45 min.
Odporúčaný vek:
8+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Thorsten Gimmler
Rok vydania:
2006
Hodnotenie hry
dolf
23.5.2011
hra sice s jednoduchými, ale velmi dobře vymyšlenými pravidly. Hráči díky dobře promyšleným akcím sobě pomůžou a/nebo soupeři uškodí a to je to co se mi líbí. A pokud máte správné protihráče, pro které je než vlastní blaho, přednější uškodit protihráči, je život šéfa Badádských zlodějů setsakra těžký.
1 Hodnotenie
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje