Abalone
Abalone je originálna moderná abstraktná hra. Má veľmi jednoduché pravidlá. Každý hráč má guľôčky jednej farby, ktorými sa snaží vhodne manévrovať tak, aby vytlačil z hracej plochy šesť súperových guľôčok. Od väčšiny podobných hier sa líši tým, že sa v nej viac uplatní strategické cítenie než konkrétny prepočet možných ťahov.
Odporúčaný vek:
7 rokov
Dĺžka hry:
30 min.
Počet hráčov:
2 hráči
Jazyk hry:
nezávislý
Nájdite podobné hry:
24,99 €
dlhodobo nedostupné
Pridať medzi obľúbené
Predajňa VIVO!: dlhodobo nedostupné
Predajňa BB: dlhodobo nedostupné
Doprava od 3,59 €, pri nákupe nad 69,99 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

Abalone je originálna moderná abstraktná hra. Má veľmi jednoduché pravidlá. Každý hráč má guľôčky jednej farby, ktorými sa snaží vhodne manévrovať tak, aby vytlačil z hracej plochy šesť súperových guľôčok.

Od väčšiny podobných hier sa líši tým, že sa v nej viac uplatní strategické cítenie než konkrétny prepočet možných ťahov.

Obsah hry:

14 bielych a 14 čiernych guľôčok, hracia plocha

Parametre:
Počet hráčov:
2 hráči
Dĺžka hry:
30 min.
Odporúčaný vek:
7+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Michel Lalet, Laurent Levi
Rok vydania:
1988
Užitočné odkazy:
Hodnotenie hry
akai.havran
3.10.2011
Pôsobivá hra, ktorá zaujme svojou jednouduchosťou. Nekomplikované pravidlá sú veľká prednosť. Mínus hry spočíva v tom, že keď hráč príde o jednu guľôčku, tak sa jeho pozícia rapídne zhorší, a preto väčšina hier dopadne 6:0 alebo 6:1. No treba taktizovať už od začiatku a guľôčky si nechať vyhodiť za cenu oslabenia súpera... čiže odrezanie ho od časti jeho guľôčiek. Napríklad si dobre pamätám hru, keď som prehrával 1:5, ale podarilo sa mi to utiahnuť aspoň na 5:6. Treba len prísť na správne taktiky.
1 Hodnotenie
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje