Baba Jaga
V hre Baba Jaga sa snažíte ujsť spod pazúrov strašnej a ohavnej Baby Jagy. Pri úteku však musíte pozbierať všetko, čo potrebujete na základe vašich troch kariet kúziel. Prehľadávate les a Baba Jaga hľadá vás. Súčasťou hry je krátka rozprávka o Babe Jage  a deťoch Igorovi a Máši. Malí hráči sú vtiahnutí do príbehu, ktorý je ústredným motívom aj celej hry. Baba Jaga je jednou z najtypickejších postáv ruského folklóru. Vo východoslovanských rozprávkach znamená slovo jaga čarodejnica.  Priebeh hry V hre Baba jaga hrajú všetci súčasne. Jeden aktívny hráč hľadá prísady schované v lese, zatiaľ čo ostatní hráči premiestňujú figúrku baby jagy. Aktívna hráč hľadá tri prísady zo štyroch, ktoré sú zobrazené na karte kúzla. Kartičky lesa otáča jednu po druhej. Každá kartička lesa napovedá, aká ingrediencia je na druhej strane. Je potrebné mať dobrú pamäť a pohotovosť – váš čas je obmedzený premiestňovaním baby jagy! Hráč, ktorý úspešne urobil tretie a posledné kúzlo (nie je potrebné aplikovať jeho účinok), okamžite vyhráva hru. Podarilo sa mu ujsť z lesa! Pri hre zažijete veľa zábavy – všetci hráči hrajú súčasne!  Vznikajú humorné situácie. Napr. Pri 5 hráčoch sa v jednom momente stretne nad hracím poľom min. 5 rúk. Je povolené hrať len 1 rukou, ale nie vždy sa to podarí dodržať ... a v tejto „mele“ musíte nájsť rýchlo ingrediencie! Hru ocenia hlavne rodinky s menšími deťmi. Môžu si zvoliť až 3 stupne náročnosti a vzájomne ich aj kombinovať (napr. 5-6 ročné deti môžu hľadať len 1 ingredienciu, staršie deti 3-4 ingrediencie. Luxusné darčekové balenie hry v tvare knihy je možné využiť aj ako „tajnú skrýšu v knižnici“.
Odporúčaný vek:
6 rokov
Dĺžka hry:
20 min.
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Jazyk hry:
nezávislý
23,99 €
Objednáme pre Vás
Predajňa BA: Objednáme pre vás
Predajňa BB: Skladom, odber na predajni možný ihneď
Doprava od 2,99 €, pri nákupe nad 50,00 € dopravu neplatíte! Osobný odber na predajni máte zadarmo.
Popis a obsah hry

V hre Baba Jaga sa snažíte ujsť spod pazúrov strašnej a ohavnej Baby Jagy. Pri úteku však musíte pozbierať všetko, čo potrebujete na základe vašich troch kariet kúziel. Prehľadávate les a Baba Jaga hľadá vás. Súčasťou hry je krátka rozprávka o Babe Jage  a deťoch Igorovi a Máši. Malí hráči sú vtiahnutí do príbehu, ktorý je ústredným motívom aj celej hry. Baba Jaga je jednou z najtypickejších postáv ruského folklóru. Vo východoslovanských rozprávkach znamená slovo jaga čarodejnica. 

Priebeh hry

V hre Baba jaga hrajú všetci súčasne. Jeden aktívny hráč hľadá prísady schované v lese, zatiaľ čo ostatní hráči premiestňujú figúrku baby jagy. Aktívna hráč hľadá tri prísady zo štyroch, ktoré sú zobrazené na karte kúzla. Kartičky lesa otáča jednu po druhej. Každá kartička lesa napovedá, aká ingrediencia je na druhej strane. Je potrebné mať dobrú pamäť a pohotovosť – váš čas je obmedzený premiestňovaním baby jagy!

Hráč, ktorý úspešne urobil tretie a posledné kúzlo (nie je potrebné aplikovať jeho účinok), okamžite vyhráva hru. Podarilo sa mu ujsť z lesa!

Pri hre zažijete veľa zábavy – všetci hráči hrajú súčasne!  Vznikajú humorné situácie. Napr. Pri 5 hráčoch sa v jednom momente stretne nad hracím poľom min. 5 rúk. Je povolené hrať len 1 rukou, ale nie vždy sa to podarí dodržať ... a v tejto „mele“ musíte nájsť rýchlo ingrediencie!

Hru ocenia hlavne rodinky s menšími deťmi. Môžu si zvoliť až 3 stupne náročnosti a vzájomne ich aj kombinovať (napr. 5-6 ročné deti môžu hľadať len 1 ingredienciu, staršie deti 3-4 ingrediencie.

Luxusné darčekové balenie hry v tvare knihy je možné využiť aj ako „tajnú skrýšu v knižnici“.

Obsah hry:
  • 1 drevená figúrka Baby Jagy
  • 27 okrúhlych žetónov
  • 20 kariet
  • pravidlá
Parametre:
Počet hráčov:
2-5 hráčov
Dĺžka hry:
20 min.
Odporúčaný vek:
6+
Jazyk hry:
nezávislý
Jazyk pravidiel:
Výrobca:
Autor:
Jérémie Caplanne
Rok vydania:
2014
Podobné hry
Hry ako životná filozofia
Rýchle dodanie objednávky
Ponuka, v ktorej si nájde každý to svoje